Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prodej na eBay

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej na eBay

Moderátoři: smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj všichni, mám zájemce z Ukrajiny o koupi naši bankovky (hodnota 20 EUR). Chtěl bych se zeptat, zda není nějaký problém při prodeji mimo EU - nejsem obchodník, prodávám sem tam kusy, za které jsem nakoupil lepší. A pokud má někdo zkušenosti, na kolik cca přijde poštovné - zda to posílat jako cenné psaní nebo jako obyč. Stalo se mi , že jsem prodával do Německa a cenné psaní vyšlo na víc, než materiál. Děkuji za odpověď.
Registrovaný uživatel
Mimo EU posílám doporučeně, cca 63kč.
Registrovaný uživatel
Ahoj
mimo EU neni problem , doporuceni dopis stoji do 100 korun (po celem svete a taky zalezi na vaze toho psani)., nevim jestli jsi z ceska , ale ja jsem se byl ptat na poste a do nemecka nejde , nebo respektive nemecko neprijma cenne psani ! pouze doporucene psani ktere je pojisteno (podle noveho ceniku)ted nevim asi na tisicovku a to same na ukrajinu , takze jsi to tam musel posilat jako balik anebo nevim .
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 8. 5. 2014, 18:01. »
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
Ahoj
mimo EU neni problem , doporuceni dopis stoji do 100 korun (po celem svete a taky zalezi na vaze toho psani)., nevim jestli jsi z ceska , ale ja jsem se byl ptat na poste a do nemecka nejde , nebo respektive nemecko neprijma cenne psani ! pouze doporucene psani ktere je pojisteno (podle noveho ceniku)ted nevim asi na tisicovku a to same na ukrajinu , takze jsi to tam musel posilat jako balik anebo nevim .


nejlepsi je podivat se sem:

http://www.ceskaposta.cz/documents/10180/282441/zahranicni-podminky.pdf

Tam je presne uvedeno, do jake zeme se da poslat cenne psani a kam ne.

Jinak doporuceny dopis by na bankovku v hodnote 20EUR mel stacit, automaticke pojisteni je dokonce vyssi.
Registrovaný uživatel
Díky za rady.
Registrovaný uživatel
Dnes jsem nasrán.

Nějakej zmrd z Novýho Zélanedu si u mě koupil 4 položky, hned zaplatil za všechny i poštu. Napsal jsem mu, že pošlu vše dohromady, a rozdíl v poště mu skrz paypal poslal zpět. Jenže on si zásilku na poště nepřevzal a zahájil se mnou spor, že neobrdržel zboží. Doložil jsem ebay tracking number, ofotil lístek z pošty, udělal screen Novozélandský pošty, kde bylo jasně napsáno že zásilka je depotována, z důvodu nepřevzetí.

a ebay? ti hajzli vyhodnotili v můj neprospěch, prý jsem nedoložil dostatečné informace o zásilce, strhli mi peníze z účtu. Takže jsem projel peníze za provize, rozdíl pošty co jsem mu posílal bokem a mínus za poštu kterou jsem platil.

Co teď? To snad není normální. Stálo mě to cca 800 + se budu klepat jestli mi ještě nedá negativy. to už se na ebay definitivně zbláznili? Vrchol by byl, kdyby šel teď zásilku vybrat na poštu, neměl bych ani zboží a ještě přišel o peníze.

Jinak kupec vůbec nereagoval na zprávy, psal jsem mu třikrát, že mu to leží na poště.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 16. 9. 2014, 14:20. »
Registrovaný uživatel
Proto, když příležitostně něco prodávám, nikdy neposílám do ciziny, neb jsem s tím měl kdysi také problémy.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Dnes jsem nasrán.

Nějakej zmrd z Novýho Zélanedu si u mě koupil 4 položky, hned zaplatil za všechny i poštu. Napsal jsem mu, že pošlu vše dohromady, a rozdíl v poště mu skrz paypal poslal zpět. Jenže on si zásilku na poště nepřevzal a zahájil se mnou spor, že neobrdržel zboží. Doložil jsem ebay tracking number, ofotil lístek z pošty, udělal screen Novozélandský pošty, kde bylo jasně napsáno že zásilka je depotována, z důvodu nepřevzetí.

a ebay? ti hajzli vyhodnotili v můj neprospěch, prý jsem nedoložil dostatečné informace o zásilce, strhli mi peníze z účtu. Takže jsem projel peníze za provize, rozdíl pošty co jsem mu posílal bokem a mínus za poštu kterou jsem platil.

Co teď? To snad není normální. Stálo mě to cca 800 + se budu klepat jestli mi ještě nedá negativy. to už se na ebay definitivně zbláznili? Vrchol by byl, kdyby šel teď zásilku vybrat na poštu, neměl bych ani zboží a ještě přišel o peníze.

Jinak kupec vůbec nereagoval na zprávy, psal jsem mu třikrát, že mu to leží na poště.


Bohuzel v tomto paypal/Ebay vyrazne zvyhodnuje kupujici. Pokud neni na nejakem webu jasne dokladovano, ze ZASILKA DORUCENA, spor se prakticky neda vyhrat. Je to smutne ..
Registrovaný uživatel
Zkusil bych se podivat zda sam neco neprodava a udelal mu to same. Priste by ho to snad preslo...
Moderátor
Tezko, tohle vypada na cileny podvod ze strany kupujiciho.. ze se ho spoluucastni eBay, je ale smutne.
Registrovaný uživatel
Mně už se stalo že podle tracking number ležela zásilka z Prahy na poště ale ve skutečnosti už byla dávno ukradená.
Registrovaný uživatel
mne uz sa tiez stalo ze podla tracking number bola zasielka davno dorucena (akoze mne),
a pritom este dalsi mesiac lezala bohvie kde v slovinsku, kym sa vratila odosielatelovi.
samozrejme, nic zvlastneho, kedze do odoslala deutsche post :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Dobry den, videl jsem clanek Vasi odpoved panovi ktery se ptal na prodej na ebay, chci se Vas zeptat zda nevite o nekom kdo mi muze s prodejem na ebay pomoci, nemyslim jednorazove ale spolupracovat z nekym - ja mam hodne zbozi starozitnosti jako jsou obrazy a ramy sochy apodobne. hledam radu nebo spolupracovnika ktery mi pomuze s prodejem, sam to delat nechci, proto hledam profesionala, dekuji za odpoved Daniel M
Registrovaný uživatel
Dobry den, videl jsem clanek Vasi odpoved panovi ktery se ptal na prodej na ebay, chci se Vas zeptat zda nevite o nekom kdo mi muze s prodejem na ebay pomoci, nemyslim jednorazove ale spolupracovat z nekym - ja mam hodne zbozi starozitnosti jako jsou obrazy a ramy sochy apodobne. hledam radu nebo spolupracovnika ktery mi pomuze s prodejem, sam to delat nechci, proto hledam profesionala, dekuji za odpoved Daniel M - když tak mi napiste na bestchocolata@outlook.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prodej na eBay

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1