Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prodej řádů, vyznamenání a odznaků

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej řádů, vyznamenání a odznaků

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Myslím, že to právě jde, rozlišit originál od podvrhu. Je to jen vytahování peněz z kapes převážně mladých faleristů. Bohužel z kategorie bájných starců-faleristů se snažím jen já vysvětlovat a snad i poučovat. Nejhorší snad ani nejsou podvodníci, ale ta lhostejnost mezi námi a typický české, když mi chcípla koza, tak sousedovi také. Je to smutné. :roll: neb jsou daleko zkušenější sběratelé, který je to zcela jedno.
Registrovaný uživatel
To Vás také šlechtí ;) nejsem z oboru a nic jsem nehledal ale zeptám se neexistuje nějaká kniha nebo katalog podle kterého by se to dalo určit? Něco jako katalog známek ČSR atp. ? :roll:
_______________
P.
Moderátor
neexistuje, já se to učím téměř 40 roků a stále dělám chyby. Toto má své jiné zákonitosti. Moře knih a každý falerista jiný, pochopitelně svůj a ten nejsprávnější názor.
Tak tedy není a nebude. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tak to je celkem škoda a pro začínajícího faleristu asi nákladná a dlouhá cesta. Né že by ve filatelii to bylo o něco lehčí, ale těch materiálu a podkladů je víc. :)
_______________
P.
Moderátor
Existuje faleristické časopis Signum ( v češtině), vychází 4 x ročně, cena 350 Kč. Zde je tedy alespoň základ a zajímavé věci. Dále existuje Slovenská faleristické společnost a na jejich stránkách se o faleristice hovoří a je tam i dosti, řekl bych pro začátečníka velké množství zajímavých článku. Pokud máte opravdu zájem, tak zde máte dva prameny !!!! :shock:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
...
Tak tedy není a nebude. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No tak jí napiš ;)
Registrovaný uživatel
Zdravim,
mam na predaj tuto knihu: Bodrogi, Molnár, Zeidler - Nagy magyar kitüntetéskönyv
Velmi malo pouzivana, skoro ako nova, format A4, 289 stran, celofarebna, kvalitny papier.

cena 25 eur + postovne podla cenika slov. posty, doporucenym listom.
Ak ma niekto zaujem, email mam v profile.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
Moderátor
Velká nevýhoda je ta, že je pouze v maďarštině a pouze v rejstříku je překlad názvu do němčiny. ALE na druhou stranu obrázky jsou nádherné, staré Rakousko. Maďarsko od roku 1922 až do současnosti. Tedy v knize si moc nepočtete, ale na druhou stranu knihu mám a mnohdy si alespoň obrázky prohlížím a jásám. Mohu jen doporučit jako doplněk Vaši faleristické knihovny. :P :twisted:
Registrovaný uživatel
Altman: Zdravím a omlouvám se za vniknutí, v sobotu jsem byl za p. Charvátem s KriPo odznakem, převzal si ho, nevypadalo to, že by pochyboval o originalitě. Za 3 týdny mi to pošle zpět s expertizou. Já jen, že jsem slíbil, že se ozvu. Příspěvky co jste smázl jsem nečetl, nějak nestíhám, ale naskákalo mi spoustu mailů. Co to bylo za spamy? :-)
Děkuji Mihn
Registrovaný uživatel
A teď jsem to poslal blbě :evil:




Mihn napsal
Altman: Zdravím a omlouvám se za vniknutí, v sobotu jsem byl za p. Charvátem s KriPo odznakem, převzal si ho, nevypadalo to, že by pochyboval o originalitě. Za 3 týdny mi to pošle zpět s expertizou. Já jen, že jsem slíbil, že se ozvu. Příspěvky co jste smázl jsem nečetl, nějak nestíhám, ale naskákalo mi spoustu mailů. Co to bylo za spamy? :-)
Děkuji Mihn
Moderátor
Děkuji Vám, mně to opravdu zajímá jen ze zvědavosti, rád se poučím. Jsem moc rád, že jste se ozval. Alt.
Registrovaný uživatel
kupim tieto 3 medaile:

- CS kriz 1918
- spojenecka (za civilisaci)
- revolucni (narode vzhuru)

aj jednotlivo.

nehladam top stav,
uprednostnil by som nalezovky.
poskodena a vyblednuta stuha nevadi.
aby to proste vizualne sedelo k stuzkam na fotke.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Dám Vám radu. Pohlídejte si aukro. Nekoupíte medaile ihned najednou, ale tyto tři běžné medaile jsou stále v nabídce.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, Vyměním pěknou originál stužku jubilejního kříže za pěknou originál stužku medaile za statečnost. Žlutá barva je způsobena nekvalitním fotoaparátem. cmp@centrum.cz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pane koleb,
za tuto hnusotu ( myslím Váš fotografický výtvor) se na Vás každý, však víte co. Obrázek musí lákat a zde to je poněkud blivné. Je to z mé strany jen snaha Vám poradit. 8)
Registrovaný uživatel
Zítra napravím...
Registrovaný uživatel
Napravuji....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
zdravim. nechci zakládat nové vlákno. pomůže někdo s určením? nějak to jde mimo mě. díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://pp.vk.me/c630025/v630025581/106e3/_iu_bjlijTk.jpg
http://5klass.net/datas/istorija/Nagrady-Velikoj-Otechestvennoj-vojny/0025-025-Orden-Bogdana-KHmelnitskogo.jpg
_______________
CORPUS NUMMORUM
...cross-referenced auction archives coming very soon...
Sledujte progres na Facebooku
« Poslední úpravu provedl(a) Vanya v 12. 5. 2016, 18:58. »
Registrovaný uživatel
takže ňákej řád nebo tak něco z roku 1945?
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
takže ňákej řád nebo tak něco z roku 1945?


Bohdan Chmelnický

Na Ukrajině se také udílí tzv. Řád Bohdana Chmelnického, který patří mezi nejvyšší ukrajinská státní vyznamenání.

Teď už to snad dohledáš na netu ;)
_______________
P.
Registrovaný uživatel
jojo díky. hledal jsem to tady u nás a nikde nic. zkusim googlit :) jak jsem psal jde to mimo mě takže ani nevim zda je ten řád nějak ceněnej....
Registrovaný uživatel
pepechamik napsal
jojo díky. hledal jsem to tady u nás a nikde nic. zkusim googlit :) jak jsem psal jde to mimo mě takže ani nevim zda je ten řád nějak ceněnej....


Sbírám známky jsem na tom stejně :mrgreen: zkus se podívat po aukcích a snad najdeš odpověď ;)
_______________
P.
Moderátor
Jde o řád Bohdana Chmelnického III. stupně SSSR. Udělován v období 2. světové války. Bohužel u Vašeho případu nelze hovořit o originální dekoraci. Nevím, kde jste jej koupil, doufám, že za pár korun, jinak to jsou opravdu vyhozené peníze.


http://forum.valka.cz/topic/view/7940/Rad-Bohdana-Chmelnickeho
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 12. 5. 2016, 19:44. »
Moderátor
Zde Vám vložím originální dekoraci. Je mi líti, že jsem Vám pokazil radost.
Pokud potřebujete detaily, dohledáte si je jistě sám, případně napište, poradíme.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Odznaky » Prodej řádů, vyznamenání a odznaků

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1