Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Odznaky » Prodej řádů, vyznamenání a odznaků

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej řádů, vyznamenání a odznaků

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Sháním originál vyznamenání "Československý válečný kříž 1939" pražské vydání z r. 1945 s etují v dobrém stavu
Rato@seznam.cz
Moderátor
Osobně se domnívám, že na aukru jej objevíte za slušnou cenu rychleji.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prodám Československý válečný kříž z roku 1939, VM.11-C + etue. Stav viz foto. Cena:1400,-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kimloss v 26. 5. 2017, 8:21. »
Moderátor
.doplním, etuje nepůvodní.
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie ceny za pilotný odznak.Stav -foto.chýbajú úchyty na reverse.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já sice cenu nedoplním, ale odznak je stříbrný značený a upravený jak bylo modní v letech snad "padesátých" To, že nemá úchyt až taj moc nevadí. Je to stále pěkný sbírkový kus.
Registrovaný uživatel
Je to len subjektívny názor, ale ja by som toto pekným, zbierkovým kusom nikdy nenazval. Tak ako by som nenazval krásnym zbierkovým kusom mincu, bankovku, pohľadnicu, alebo známku, ktorej chýba nejaká časť ... Ale je to len môj pohľad na vec s ktorým niekto môže, ale nemusí súhlasiť. Ten odznak je proste podľa mňa hrubo poškodený ...
Altmann – dúfam, že môžem mať na to svoj pohľad a názor 8)
Moderátor
Pán kolega Brett ano, je to jen moje posouzení. On každý falerista se na dekorace a odznaky dívá trochu jinak. Např. Francouzi si s nadšením dají do sbírky kus, který někdo nosil pokud je to zároveň s dekretem. Němci a potažmo i my zde však ty věci máme krásné a to i u mně platí. Ale tyto letecké odznaky, zde to je přeci jen poněkud jiné. Prostě nejsou a tak musíme slevit ze svých nároků. Asi takto?
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
... Ale tyto letecké odznaky, zde to je přeci jen poněkud jiné. Prostě nejsou a tak musíme slevit ze svých nároků. Asi takto?

Ale s týmto ja "problém" nemám. Nie som nejak liberálne, zmýšľajúci človek, ale v týchto prípadoch plne rešpektujem slobodnú vôľu, každého jednotlivca si do zbierky zaradiť čo chce a budovať svoju zbierku, ako chce.
Ak by mi ale niekto ukázal tento konkrétny kus a pri tom skonštatoval, že sa jedná o krásny zbierkový kus, tak s týmto konštatovaním by som nesúhlasil. Buď by som oponoval, alebo si len pomyslel svoje.
Máme na to len každý svoj pohľad (názor), ale to ešte neznamená, že nemôžeme byť "kamaráti" ... :)
Moderátor
Děkuji, je to přesně tak.
Registrovaný uživatel
Tiež ďakujem - za názor - takéto debaty a prezentovanie svojich názorov dáva priestor iným záujemcom o konkrétny zberateľský obor aby si vytvorili svoj vlastný názor a rozhodli sa akou cestou pôjdu.
Ja osobne dávam prednosť zbierkam (a ne len faleristickým) ktoré majú "hlavu a pätu", v ktorých je vidieť nejakú osobnú "pridanú hodnotu", ktoré majú "srdce" a ktoré sa od niečoho odvíjajú a niekam smerujú. A čerešničkou na torte je, keď majiteľ takejto zbierky aj vie o obsahu zbierky čo to povedať ...
Nemám rád zhromažďovanie. Inak povedané odfajkovanie nejakého zoznamu v zmysle - toto už mám a toto mi ešte chýba. A potom, keď to bude kompletné, tak to bude super a obdivu hodné...
Pekný príklad by sa dal nájsť v inej časti tohoto fóra (filatelia) u jedného konkrétneho "zhromažďovateľa". Budovať zbierku krížom-krážom, bez ladu a skladu a myslieť si - čím drahšia položka, tým kvalitnejšia zbierka ... Nič pre mňa ...
Moderátor
To jste napsal naprosto přesně. Proto existuje v Brně i časopis SIGNUM, který by měl faleristům pomáhat, ale zájem ze strany sběratelů je malý, bohužel se právě stávají jen sběratelé, proto se na aukru prodávají kopie, proto je tak málo lidí ochotných napsat článek, pojednání na téma faleristika. Smutné je i to, že jde převážně o mladé lidi. Já s Vámi naprosto souhlasím a potěšilo mně to co jste napsal. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ďakujem za názory.
Ak má niekto takéto odznaky,rád ich kúpim alebo vymením.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možno ,niekto sa už stretol s predajom RBL Za vítězství 1.st.Spink & Son a povie mi cenu.Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Pomůže někdo s určením? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaká je velikost odznaku? Je to odznak, který lze zařadit do kategorie organizace národní bezpečnosti což mi napsal kolega. Ale nějak tomu nevěřím neb lev je bez slovenského znaku. Snad někdo pomůže?
Registrovaný uživatel
Prosim, ak by ste vedeli ocenit medailu. Dakujem :) Z pradnej strany je Franz Josef

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Medaile je vzácná. K výročí císaře se udělovala do ciziny ( velmi krátce) Zde je nutno sundat stuhu abych viděl závěs, kuličkový: Přední stranu také, víme co tam je, ale jde o posouzení kvality.
V kvalitním stavu je medaile drahá.
Moderátor
Musím upřesnit název:
Mezinárodní jubilejní, pamětní medaile z roku 1908
- medaile zlatá
- medaile stříbrná
- medaile bronzová
Vyobrazení stříbrné a bronzové medaile najdete v aukci firmy Aurea Praha a je tam uvedena i dosažená cena.
Kvalita medaile ovlivňuje cenu a proto chci přední i zadní stranu nafotit bez stuhy
Registrovaný uživatel
Poslem obrazok z prednej strany
Moderátor
Nějaké drobnosti na prodej.

1. Za službu vlasti. Dekret. I. vydání 80 Kč
2. Za zásluhy o obranu vlasti. Ag, ZUKOV. Stužka, dekret. II. vydání. 280 Kč
3. Bulharsko. Pamětní medaile na 1. sv. válku. 120 Kč

Poštovné 50 Kč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tak jsem se neudržel a píši: Vzorně zpracovaná nabídka s cenovým ohodnocením a obrázky. Kéž by to tak bylo vždy.,! :roll: :twisted: :roll:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám po babičce dvě plata odznaků, a nyní mne napadá Seifertovská otázka.... Kam s ním? Respektive Co s nimi?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Máme zde rubriku s názvem ODZNAKY. Zde to nikoho nezajímá, Doporučuji přepracovat a vložit do ODZNAKU a já toto zde vymažu.
Registrovaný uživatel
Kúpim tento odznak-Takticko-ženijné cvičenie.Ak niekto má,ponúknite.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 >

Sběratel.com » Odznaky » Prodej řádů, vyznamenání a odznaků

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1