Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nápoje » Prodej staršího alkoholu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej staršího alkoholu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den

po otci mi zůstal různě zachovalý starší alkohol, převážně whisky. Lahve jsou uzavřevé a staré cca 30-50 let

Měl byste někdo zájem o koupi tohoto alkoholu ?

Děkuji

odkaz na galerii:
https://billykid.rajce.idnes.cz/Sberatelsky_Alkohol/
Registrovaný uživatel
Drahsie whisky su Jura 10yo, Caol Ila 1991 a pripadne Cardhu. Mozno niekto by chcel aj Chivas 18yo. Ostatne obycajne. Ale aj za tie 4 asi nebude cena vynimocne vysoka.
_______________
Registrovaný uživatel
Aha esta ta Glenfarclas 12yo je celkom ok. Pre mna je najzaujimavejsia urcite ta Caol Ila.
_______________
Registrovaný uživatel
Pridám môj postreh. Dva-tri krát do roka si doma vychutnáme kvalitnú whisky. Syn a jeho kolegovia z práce sú fajnšmekri na whisky s dymovo-rašelinovou chuťou. Preferujú najmä Laphroaig. Takéto sa produkujú na škótskom ostrove Islay kde leží aj pálenica Caol Ila.
Tá 12 ročná single malt Caol Ila bola fľašovaná pri 50% alkoholu. Pokiaľ nebol porušený uzáver a bola skladovaná v chladnejšom a tmavom prostredí, jej chuť môže byť zaujímavá. Cena by dnes mohla byť na úrovni minimálne okolo 60 eur a viac. Všetky whisky s obsahom alkoholu nad 43% patria do vyššej kvalitatívnej kategórie. Ja osobne by som si ju nechal a vypil pri slávnostnej príležitosti.
Na druhej strane tu dymovú chuť nemusí prijať každý konzument. Keď som prvýkrát ochutnal whisky Smokehead, mal som čo robiť aby som ju nevypľul. Tvrdá chuť dymu a rašeliny, prirovnal by som k čerstvo údenej domácej klobáse naloženej v liehu, rozhodne zamáva laikom. Nedávno sme ochutnali Bunnahabhain 12y 46,3%. Táto je len mierne dymová ale s príjemnou chuťou sladu a ovocia. Rozhodne odporúčam na ochutnanie a predpokladám, že bude veľmi podobná tej Caol Ila.
« Poslední úpravu provedl(a) TONY-KK v 31. 5. 2022, 9:43. »
Registrovaný uživatel
Ešte by som dodal, že tá Caol Ila bude z nejakej limitovanej várky. Na etikete je uvedená poznámka: Táto fľaša je jednou z 360 fliaš plnených zo suda. A keďže single malt sudy sú označené a zvlášť číslované, mohla pálenica v tom čase uviesť na trh nejakú zberateľskú edíciu s obmedzeným počtom fliaš. Aj to svojim spôsobom zvyšuje cenu takého alkoholu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nápoje » Prodej staršího alkoholu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1