Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » Prodej

Vykupminci.cz
Numisargo

Prodej

Moderátoři: dejvy, ikanek, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám z pozůstalosti sérii 4 známek z Kolumbie rok 1899. 1, 2, 5 a 10 Peso (neorazítkovaných.) Rád bych zjistil, zda mají nějakou hodnotu a jakou.
Moderátor
Ideální je známky naskenovat nebo je aspoŇ více popsat. Takhle se to špatně hledá.
Registrovaný uživatel
První známka je 1 Peso, je tmavozelená, nahoře je nápis Republica de Colombi. Na známce je podobizna mladého panovníka či prince. Nad ním v oblouku děleném na půl je nápis Departamento de Antioquia. Dole je uprostřed půlkruh s rokem 1899, po obou stranách 1 a uprostřed Peso. Další známka je šedá, další světlezelená a poslední červená. Jsou stejné, jen jsou na nich čísla 2, 5 a 10 a mezi nimi je na rozdíl od první známky místo Peso je tam napsáno Centavos. Děkuji
Moderátor
To už je lepší popis, důležité je to slovo Antioquia. Podle katalogu Michel to je serie 106-116 z roku 1899, každá čistá známka má katalogovou cenu 0,20Mi€ (1Mi€ = asi 6-10Kč), ražená pak 2Mi€.
Na známce je General José Márıa Córdoba.
Registrovaný uživatel
Děkuji za Vaši fundovanou odpověď. Vidím, že mnozí mají známky, o nichž se domnívají, že mají doma "modrého Mauritia",ale pak zjistí, že je lepší si je nechat jako památku.
Moderátor
Pravda :-)
Přece jen těch Mauritiú není tak moc. Ale jeden nikdy neví :-)
A pak i některá haléřová známka má pro někoho velkou cenu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poptávka a nabídka známek » Prodej

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1