Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » PROOF "like" sada 2011 MS 2011 IIHF

Vykupminci.cz
Numisargo

PROOF "like" sada 2011 MS 2011 IIHF

Moderátoři: Charon, Guldiner, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Samozrejme, že sady z Kremnice vydané pod názvom proof like sú v skutošnosti proof, ale prečo to tak označujú sa treba spýtať kompetentných v Kremnickej mincovni. Inak pekný popis čo je proof a čo je proof like je tu:
http://www.sberatel.com/mince/zachovalosti
Registrovaný uživatel
v roku 2012 bude ake tema na 2 euro?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Janko - je dosť možné že v roku 2012 už euro bude len spomienkou na doby minulé ;-)
Registrovaný uživatel
a potom sa zobudis zo sna :)) ide o to ze ostatne roky su temy a na rok 2012 ne. tak sa pytam :) co tam asi moze byt
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Brett napsal
A teraz rečnícka otázka: Môže sa niekto sťažovať keď si kúpi túto mince s tým, že je bolo vyrazené "len" 6.640 ks a keď následne mincovňa vyrazí zostávajúcich 360 ks ???


To samozřejmě ne, ale pokud je tam náklad 2500 a oni pak vydají ještě jednou nebo dvakrát tolik, tak to samozřejmě naštve. :(

Fakt nechci kecat, už si nepamatuji kolik mi ten kamarád tenkrát říkal těch kusů (ale tipuji cca 1500-2500) a pak se vydalo minimálně stejné množství navíc.
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
v roku 2012 bude ake tema na 2 euro?

V roce 2012 se pamětní slovenská 2 Euro neplánuje viz emisní plán.
Registrovaný uživatel
To Sipkar : bylo avízováno 8000 sad Proof (podzim 2008 ) a v lednu 2009 byl plán navýšen na 13000 sad. U bk se plán zhruba o třetinu snižoval.
Registrovaný uživatel
plan som pozrel. a ze sa neplanuje nieje napisane. a kedze ani v nasledujuce roky sa nechystaju vydat po dve 2 euro mince v jeden rok tak to nechapem preco to taja
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ander napsal
To Sipkar : bylo avízováno 8000 sad Proof (podzim 2008 ) a v lednu 2009 byl plán navýšen na 13000 sad. U bk se plán zhruba o třetinu snižoval.


No tak v takovém množství se to nezhodnotí asi nikdy. :mrgreen:
To nechápu proč to kupoval. :roll:
Máš na to nějaký odkaz?
Registrovaný uživatel
Ander napsal
To Sipkar : bylo avízováno 8000 sad Proof (podzim 2008 ) a v lednu 2009 byl plán navýšen na 13000 sad. U bk se plán zhruba o třetinu snižoval.


Presne tak !!! A prvá sada Slovenských proof euromincí bola emitovaná v januári/lednu 2009. Takže žiadne navýšenie počtu kusov po emisii tejto sady nebolo. A neviem ani o žiadnom inom navýšení počtu kusov po emisii, či už pri iných sadách, alebo zberateľskych minciach. Ak niekto vie tak nech ma opraví a podloží to faktami. Nie ako "jedna babka povedala"

Janko, napíšem to krásne básnicky ;) V roku 2012 už možno budú len niektorý naši proeurópsky zmýšľajúci spoluobčania nostalgicky spomýnať na euro a niekde v kútiku duše euro oplakávať :) A o p10 rokov: To budú zberatelia euromincí mladším generáciam euro ukazovať s tým, že čím všetkým sa na Slovensku kedysi platilo :)
Registrovaný uživatel
Sipkar napsal
No tak v takovém množství se to nezhodnotí asi nikdy. :mrgreen:


Tu si ale treba uvedomiť, že to je prvá sada a že to množstvo nie je určené len pre Slovákov, ale pre zberateľov euromincí z celej európy.
PS: Neviem to dohľadať, ale niekde, tuším na FB Krem. mincovne samotná mincovňa písala, že bola prekvapená z toho aké veľké množstvo rezervácii na tú 100€ prišlo zo zahraničia.
Registrovaný uživatel
Drobný dotaz. Kolik stála ta číslovaná sada Hokej PROOF ?
Registrovaný uživatel
Aby to nedopadlo jako naše číslované medaile. Mincovna Jablonec vyrazí např. 50 ks číslovaných zlatých, 200 ks nečíslovaných zlatých a 500 ks stříbrných. Samozřejmě jsou při prodeji nejdržší ty zlaté číslované, jenže se prodají všechny, takže sběratelům stačí " úplně stejná medaile či mince, ale bez čísla. " Takže se ceny velmi rychle srovnají. Vždyť jsou úplně stejné.
Registrovaný uživatel
Zdeněk a čo ty tu? ;) Stála 70e
Registrovaný uživatel
Sipkar napsal
Máš na to nějaký odkaz?

Skutečný náklad viz stránky mincovny
A o navýšení se tehdy diskutovalo napr zde.
Registrovaný uživatel
Budeš se divit, ale mám kompletní sady Slovenska i kompletní Ag mince Slovenska. Tak se ptám, co mě čeká, kdybych ji chtěl.
Registrovaný uživatel
Ale musím se přiznat, že jsem si před zavedením Eura říkal, že do toho už nepůjdu, ale zatím vytrvávám. I když tolik sad , co vydavá Kremnice, to se jen tak nevidí. Ono je třeba vytáhnout peníze od lidí, ale už je toho moc.
Registrovaný uživatel
dorazby sa robili pri sk pamatnych co viem...
a brett - basnik z teba nebude :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
dorazby sa robili pri sk pamatnych co viem...


To je presne "jedna babka povedala". FAKTY !!!

trava - aké množstvo? Veď sú len dve - prvá a Vancouver. A teraz bude tretia. Čo mám info tak budúci rok by nemala byť ale človek nikdy nevie... Napríklad za 15 rokov samostatnej Slovenskej meny boli vydané proof sady len 4. Nepočítam 200 ks EA z roku 2004. 4 sady za 15 rokov to je veľa?
Registrovaný uživatel
čo sa tu škorpítě nad novodobým šmukom, ať razí o 106 klidně i opakovaně, je to jen věc pro spekulanty a správný sběratel se tomu vyhýbá obloukem... :D
Registrovaný uživatel
Brett napsal
jano7B9 napsal
dorazby sa robili pri sk pamatnych co viem...


To je presne "jedna babka povedala". FAKTY !!!

trava - aké množstvo? Veď sú len dve - prvá a Vancouver. A teraz bude tretia. Čo mám info tak budúci rok by nemala byť ale človek nikdy nevie... Napríklad za 15 rokov samostatnej Slovenskej meny boli vydané proof sady len 4. Nepočítam 200 ks EA z roku 2004. 4 sady za 15 rokov to je veľa?

Já myslel sady mincí Slovenska všeobecně, včetně kvality standart.
Registrovaný uživatel
U vás se mi stejně nejvíc líbí ta sada k 40. výročí založení SNS. ;)
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
plan som pozrel. a ze sa neplanuje nieje napisane

noóó - z hlediska výrokové logiky máš pravdu. :'(
Takže jinak :
"Pamětní 2 eurová mince není v emisním plánu NBS pro rok 2012." :D
Registrovaný uživatel
trava -za ten čas 1993 - 2008 bolo v ČR (ak dobre počítam) vydaný proof sád 12 a v SR 4 !!! takže Tvoju poznámku nechápem. A sady v bežnej kvalite? Načo sa s tým zaťažovať ...
PS: Aká bola cena tej Českej proof sady 1997, keď bola v predaji ?
http://aukro.cz/item1382985291_sada_obeznych_minci_rocnik_1997_proof.html
Registrovaný uživatel
Janko - nemusíš nikde chodiť - tu je (cca 7 MB)
http://www.nbs.sk/_img/Documents/_Publikacie/OstatnePublik/Pam_Mince.pdf

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Naše mince » PROOF "like" sada 2011 MS 2011 IIHF

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1