Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Prosba o pomoc při určení kamenu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o pomoc při určení kamenu

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

Dokázal by prosím někdo rozluštit, o jaký kámen se jedná? Nalezen na poli, barva zeleno modrá, podobná tyrkysu. Kámen je zcela neprůhledný, dělá vrypy jak do skla tak do kovu. Lokalita Kladensko, nedaleko obce Zákolany.

Předem děkuji za jakýkoliv poznatek!

S pozdravem,

Vlk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zákolany? Ta obec je mi čímsi povědomá ... ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Zákolany? Ta obec je mi čímsi povědomá ... ;)

Opravdu? :-) A čím? :-)
Registrovaný uživatel
Nebude to len odpad z farebného skla ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Podľa mňa sa jedná o nejaký druh strusky ako vraví aj grofik.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Nebude to len odpad z farebného skla ?

To je dobrý postřeh, něco takového mě nenapadlo, ale struska to není, je to opravdu kámen. Z fotek to bohužel tak nevyzní. Působí na první pohled podle tvaru jako křemen, ale křemen (třeba avanturin) to určitě není.
Registrovaný uživatel
Vlk1 napsal
grofik napsal
Nebude to len odpad z farebného skla ?

To je dobrý postřeh, něco takového mě nenapadlo, ale struska to není, je to opravdu kámen. Z fotek to bohužel tak nevyzní. Působí na první pohled podle tvaru jako křemen, ale křemen (třeba avanturin) to určitě není.

Ještě dodám že materiál kamene je hodně hutný, neporézní a vzdáleně pospolitostí podobný pazourku.
Registrovaný uživatel
Dobré ráno všem,
zase jsem lezl v Kroměříži po poli :-)
Netuším co to je , tak posílám pár fotek. Velikost to ho většího kousku je 67x35x23mm, hmotnost je 73g.
Budu vděčný za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Drevný opál idúci ku fire opál.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji grofik :-)
Registrovaný uživatel
Inak celkom pekné kúsky , osobne doporučujem dať vybrúsiť na kabašon ,ovál , okrúhly brus budeš mať pekný prírodný šperk - šperky .
Farba je celkom zaujímavá .

Osobne radšej šperk s prírodného materiálu , ako ligotavé cetky z ničoho , ale to je môj názor - nikomu nevnucujem. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Souhlasím :-)
A nejvíc mě těší, že si je můžu najít sám. Jsou na stejném místě jako ty révaity.
Registrovaný uživatel
Kvalitný prírodný materiál je stále najvyššia položka , pokiaľ je Tvoj a nepotrebuješ platiť zaň mimo nákladu na cestu , čas ,aéé to máš ako koníčka tak cena za brúsenie je najmenšia položka .

Ideálna kombinácia by bola pokiaľ si zlatník - šperkár .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No, to bohužel nejsem :-(
Registrovaný uživatel
Ještě posílám pár fotek.
Mohl by to být nějaký slepenec ?
Je to větší kousek. 200x130x80 mm , hmotnost 2,1kg.
Díky moc za případnou odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vhodné do základov pri stavbe domu , chaty. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Škoda, tak pěkně to vypadá. Asi tedy zůstanu u těch opálů a révaitů. Aspoň se s tím člověk tak nenatahá :)
Registrovaný uživatel
no, já bych řekl: menilit (menilitový opál) - hnědý opálový, popř. chalcedonový rohovec; v typickém vývoji vložky v podobně zbarvených oligocenních jílovcích Karpat (menilitové vrstvy)

s pozdravem všem


dedekpetr napsal
Dobré ráno všem,
zase jsem lezl v Kroměříži po poli :-)
Netuším co to je , tak posílám pár fotek. Velikost to ho většího kousku je 67x35x23mm, hmotnost je 73g.
Budu vděčný za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý den chcel by som poprosiť či by niekto nevedel identifikovať lokalitu tohto ametistu,dostal som ho a netuším loklitu,dakujem.120x70 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ať nezakládám nové téma .Na poli u na vysočině jsem našel tento šutr.Podle mě asi obecný hnědý opál nebo dřevitý opál či něco takového.Jenže na většině povrchu i pod ním na čerstvých lomech je patrná taková perleťová vrstva co mění barvu....drahý opál to snad není ne ? :mrgreen:
http://www.imghosting.cz/view-601.jpg
http://www.imghosting.cz/view-762.jpg
http://www.imghosting.cz/view-343.jpg
Registrovaný uživatel
15111968 napsal
dobrý den chcel by som poprosiť či by niekto nevedel identifikovať lokalitu tohto ametistu,dostal som ho a netuším loklitu,dakujem.120x70 mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Bochovice
Registrovaný uživatel
praxus napsal
Ať nezakládám nové téma .Na poli u na vysočině jsem našel tento šutr.Podle mě asi obecný hnědý opál nebo dřevitý opál či něco takového.Jenže na většině povrchu i pod ním na čerstvých lomech je patrná taková perleťová vrstva co mění barvu....drahý opál to snad není ne ? :mrgreen:
http://www.imghosting.cz/view-601.jpg
http://www.imghosting.cz/view-762.jpg
http://www.imghosting.cz/view-343.jpg


Niečo podobné mám zo SR, jedná sa o drevný opál a po konzultácii s pracovníkmi z geologického ústavu je jav "opalizácie" výnimočne aj u drevného opálu. Konkrétne v SR boli také kusy zistené v Povrazníku a Hornej Vsi.
Registrovaný uživatel
Tak to je super ,myslíš že když s toho nechám udělat mugle půjde ta opalizace taky vidět ?Je to docela velký kus tak 2-4 mugle s toho asi vyjdou moc popraskaný není........
Registrovaný uživatel
praxus napsal
Tak to je super ,myslíš že když s toho nechám udělat mugle půjde ta opalizace taky vidět ?Je to docela velký kus tak 2-4 mugle s toho asi vyjdou moc popraskaný není........


Pri drevnom opály sa kvalita posudzuje podľa rovnomernosti farby , prípadne iné veci a anomálie , opalizácia (stupeň opalizácie) sa hodnotí pri drahom opály , tzv. bielom, čiernom , modrom.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahojte, Grofik se mnou asi souhlasit nebude, ale já bych z toho žádný mugle nedělal ;) Kdyby to totiž opravdu byl drahý opál a z vysočiny, pak by to byla taková rarita, že podle mě by bylo škoda ten šutr jakkoliv zpracovávat... Podle těch fotek bych si tím ale moc jist nebyl :? Chtělo by to trošku světlejší, víc fotek a hlavně i pohled na celej ten kámen... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Minerály » Prosba o pomoc při určení kamenu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1