Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Námětová filatelie » Prosba o radu, nápad, inspiraci

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o radu, nápad, inspiraci

Moderátoři: dejvy, pavlinka, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vrátil jsem se po letech opět ke známkám a začal s ČSR I. Koupil katalog, na aukru hromadu prý netříděných známek a pustil se do toho. Po půl roce jsem zjistil, že mne moc nebaví měřit zoubkování u Hradčan a zkoumat kde co chybí nebo je navíc. Mít vedle sebe deset stejných známek s okem neviditelnými rozdíly .... prostě to není moje parketa. Navíc dle mého jde o zmetky z výroby a nechápu, proč jsou tak cenné (že jich je málo mi jako argument moc nesedí). A navíc kupovat odlišnosti, na to nemám.
Dlouho jsem přemýšlel, co by se mi líbilo sbírat, přečetl jsem spoustu článků na tomto foru a dospěl k rozhodnutí: námětová filatelie - PANOVNÍCI.
Nemohu ale přijít na to, jak známky třídit. Samozřejmě u každého panovníka bude jeho životopis atd....
Třídit podle časového období? Podle kontinentů, států....... Aby to nebyl jeden velký zmatek. Albové listy si zkusím vyrobit sám podle toho, jaké známky seženu.
Je to oříšek :)
Prosím o radu zkučenější filatelisty, i když podle některých námětová filatelie filatelií není. Ale mne to bude bavit a už se na to moc těším!
Děkuji za pozornost a případnou radu.
Moderátor
No, tak to si musíš vybrat hlavně sám. Ale logicky se nabízí podle státu a poté podle časového hlediska.
Registrovaný uživatel
Také mi to přijde nejlogičtější.... No cca 800 známkových zemí, mám na dlouho co dělat :-)
regula_jan napsal
No, tak to si musíš vybrat hlavně sám. Ale logicky se nabízí podle státu a poté podle časového hlediska.
Moderátor
Eim no tak to mas co robit, skor by som sa zameral na Europsky kontinent pokial chces zbierat panovnikov a nie prezidentov. Nezabudni, ze hlavy panovnika su zobrazene aj na kolonialnych znamkach.
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Námětová filatelie » Prosba o radu, nápad, inspiraci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1