Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosba o určení autora- monogram J.Z. /1960/

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosba o určení autora- monogram J.Z. /1960/

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem Vás požádat o názor na možného autora / signatura J.Z. / této kresby . Jedná se o kresbu mastným úhlem na kartonu. Jsem restaurátor " s kulatým razítkem" , ale věnuji se hlavně nástěnným malbám a umělecko-historickým průzkumům. Dokáži snad pro tohoto zadavatele rozpoznat uměleckou kvalitu a dobovost, ale zatím ne autora a neurčuji cenu. Nezajímám se o ní a nedokážu to. Z více důvodu vylučuji u děl záměr, že by se jednalo o padělky. Kresba se zdá dobovou /1960/. Velmi děkuji za vaše případné názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zkratkou JZ by se nabízel Jan Zrzavý
Registrovaný uživatel
Velmi děkuji, zvlášť Vašeho hodnocení si velmi vážím. Jen u Jana Zrzavého je přes Z čárka. Ikdyž jsem zatím našel jednu, jemu připisovanou kresbu, která je také bez čárky. Také rukopis se mi zdá víc "robusní", ale může to tak být. Dílo J.Z. neznám tak do hloubky. Kresba je dobová a kreslířsky jistá.
Registrovaný uživatel
Kresba se dost vyděluje z tvorby Jana Zrzavého a už vůbec nezapadá do 60. Let .S určitou , byť minimální nadějí by se snad dala zařadit do jeho rané tvorby 20. Let .Pokuste se kontaktovat paní doktorku Janu Orlíkovou-kontakt bohužel nemám , zpracovávala pozůstalost Zrzavého a pracovala ve sbírce kresby a grafiky NG celá desetiletí, jejímu názoru se dá věřit .Já osobně se domnívám , že se o daného autora nejedná.
Registrovaný uživatel
Přikláním se k názoru poradnehodeste. V každém případě se (speciálně v případě kresby) neobejdete bez posudku dr. Orlíkové.
Registrovaný uživatel
Velmi děkuji za Vaše hodnocení. Datace na kresbě chybí a mohl jsem ji špatně odhadnout. Pokusím se srovnat kresbu s mě dostupnou rannou tvorbou J.Z. a dále kontaktovat p. dr. Orlíkovou pro určení autora. Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Prosba o určení autora- monogram J.Z. /1960/

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1