Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Prosím o identifikaci a zařazení

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o identifikaci a zařazení

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dostalo se ke mně několik známek z blízkého východu, které jsou mimo oblast mého zájmu, ale mezi kterými mě zaujala tato. Podle obrázku to odhaduji na Írán nebo něco takového, ale nemám potřebné podklady. Mohu poprosit o identifikaci a její zařazení?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
iran 1965
jinak stačí cvaknout mobilem a zjistit na colnet.com
20sekund práce..
Registrovaný uživatel
To koolabs: Děkuji velice za ochotu a identifikaci. Bohužel pro mě to nepředstavuje "20sekund práce..", jelikož s mým starším mobilem můžu cvakat sebevíce, je mi houbeles platné, protože se s ním nemám možnost ani na colnet.com podívat a na internet se mohu dostat jenom někdy a se štěstím, většinou i jen tehdy, když je pěkné počasí, což jste zřejmě netušil. Tedy přijměte ještě jednou můj dík za pomoc.
Registrovaný uživatel
zdravím gepost

účelem for je diskuze a u odborných, či vědeckých pak pomoc s nalezením, či nacházením výsledku.
Já osobně mobil mám. I když jsem hluchý a nikomu nevolám, dneska je člověk bez mobilu mrtvý, neviditelný, neexistující.
A protože jej nevyužívám , bylo mi jedno co si koupím, mám rok starou šunku koupenou z druhé ruky za 800ká.
Uvažoval jsem o lepším, ale protože fotím spíše zrdcadlovkou, tak to pro mne nemá význam.
Ostatně myslím, že by program šel spustit i na pc přes kamerku, opd čínanů si koupíte udělátko za dvěstovky a třeba to bude šlapat.
Já Irán vubec neznám, ale nevadilo mi to prostě cvaknout a poradit a zároven doporučit i cestu jak si neznámé známky sám identifikovat.
Sám se často párám hodně dlouho s nějakou záludností ale sem pak spíše dávám něco, co myslím, že nezjistím a že by mohlo toto forum i obohatit.
Takže znovu radím, obětujte pětikilo za obnovu svého prehistorického přístroje a odměnou vám bude jistota úspěchu rychleho odhadu neznámé známky. Občas to program nenajde, ale odhaduji tak 99% uspěšnost.
s pozdravem Marek
Moderátor
Lepší je skener.
Registrovaný uživatel
Pavle, já jako skener používám canon kde jsou i nástavce na skenování svitkových filmů. A vím, že i běžné skenování trvá tak minutu.
Prroto sám, pokud potřebuji identifikovat mne neznámou známku, používám mobil a je to hned.
Pravda, fotku takto pořízenou už nemohu dále použít, takže pokud náhodou potřebuji uložit, použiji foták, nebo skener.
Pokud uživatel zde píše, že nemuže použít mobil, pak ale tedy mohl použít skener, kterým skenoval zmíněnou známku, i když by to stálo více času. To je pravda...
Registrovaný uživatel
Marku, velice mě potěšil tvůj zájem a rady, jak si vylepšit svůj komfort při vyhledávání informací v oblastech na okraji mého zájmu a nemusel se s prkotinami obracet o pomoc na toto fórum.
V mém příspěvku jsem naznačil, že žiju v zapadlém koutu naší krásné vlasti, kde však ne všechno je samozřejmé, jako ve městech. Tam se vše překotně vyvíjí a spěje mílovými kroky kupředu a málokoho zajímá (nebo na to i úplně zapomíná), že jsou tady u nás v době tolik prosazované digitalizace a všemožných "apek", které mají lidem zjednodušovat a zpříjemňovat život, stále ještě místa, která nemají úplné pokrytí signálem. (Snad že se to už nevyplatí ještě pokrývat...?) Pak je ovšem taky zbytečné mít tu "chytrý telefon", obzvláště když to jsou křehké placky s dotykovým displejem, který mně coby sporadickému uživateli-důchodci činil nemalé potíže a komfort poskytoval minimální.
Na druhou stranu si myslím, že co se týče filatelie jsem velice dobře vybavený běžnými i méně běžnými pomůckami a technikou. Pavel III má naprostou pravdu, říká-li, že "skener je lepší" a já s ním též naprosto souhlasím. Skener mám kvalitní a díky svým schopnostem mi poskytuje i kvalitní služby. Ale tolik jen na okraj.
No a za těchto okolností a podmínek, pokud mě zajímá např. pro mě těžko identifikovatelná jedna známka Íránu (obzvláště když mě tato oblast téměř vůbec nezajímá), nebudu si přece pořizovat celý katalog a přijde mi naprosto přirozené a normální požádat na tomto fóru o pomoc a doufat, že se najde alespoň jeden ochotný filatelista znalý této oblasti a sdělí mi: "Jo, trefil ses, je to Íránská známka z roku 1965 a katalog Michel ji uvádí pod číslem xxx s hodnotou yyy".
Takže tolik jen na vysvětlení. Ještě jednou děkuji a pokusím se přijít někdy příště již jen s odbornějšími dotazy. Jirka
Registrovaný uživatel
Rozumím,
ostatně také mám stejné pocity, když sem něco vkládám. Ale bohužel těch lidé zde diskutujících a "pomáhajících" je mále, moderátoři se snaží, ale ..
No doufejme, že se filatelie zase rozjede.

Když už sem píšu, i když to je evropské téma
u vyfocené známky- je to mi španělsko D10
ale nenašel jsem ten kounkový přetisk a španělsko je pro mne "španělská vesnice"
děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To asi nebude přetisk ale razítko, jestli se nemýlím
Registrovaný uživatel
děkuji,
je to možné,
razítko tam je též kulaté.
jak píši Španělska vesnice...
Registrovaný uživatel
Opět po nějaké době prosím o pomoc a nechci zakládat nové téma...
Katalog jsem prošel již několikrát odpředu i odzadu, ale nedaří se mi najít tuto Palestinu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nejsem sice filatelista, ale nasel jsem toto pod Jordan:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Numismat byl těsně vedle. https://www.stampworld.com/en/stamps/Jordanian-Occ.-Palestine/
Moderátor
pepahavel napsal
Numismat byl těsně vedle. https://www.stampworld.com/en/stamps/Jordanian-Occ.-Palestine/

Ano, jsem vedle - pro me pretisk jako pretisk - prehledl jsem.
Nejdriv jsem nasel
https://www.hipstamp.com/listing/jordan-palestine-occupation-1950-1m-postal-tax-error-ovpt-double-sc-nra1-mnh/18450756
ale pod Jordanian Occ. Palestine jsem ji posleze nenasel, az pod Jordan s jinym pretiskem.
Ale v tom Vasem odkazu znamku take nevidim. Muzete prosim upresnit? Dekuji.
Registrovaný uživatel
Musíte si vpravo nahoře změnit kategorii z "Postage stamps" na "Postal tax stamps" a dát "Search"
Registrovaný uživatel
Viz. obrázek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro jistotu obrázek:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pepahavel: diky moc za vysvetleni.
Registrovaný uživatel
I já velmi moc děkuji za vysvětlení a pomoc. Když se mi někdy podaří dostat se k internetu, nemám možnost se tomu delší dobu věnovat, jsou mi tedy takovéto rady velmi užitečné. Ještě jednou díky za pomoc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Prosím o identifikaci a zařazení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1