Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » prosím o indentyfikaci šavle

Vykupminci.cz
Numisargo

prosím o indentyfikaci šavle

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
prosim o identyfikaci,dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) boh v 1. 7. 2016, 14:40. »
Moderátor
Měla by to být pěchotní M- 1847, ale je nutno citlivá restaurace. Je k tomu i pochva. Je tam nějaká značka?
Rakousko.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Měla by to být pěchotní M- 1847, ale je nutno citlivá restaurace. Je k tomu i pochva. Je tam nějaká značka?
Rakousko.
Myslím, že nemáte pravdu Altmánnku, já si myslím, že to je PRUSKO a nejde o Rakousko. Nevím jistě, ale BLÜCHER 1836.... Typ nevím jistě, ale spíše ten prušák ...
Moderátor
Podle mě je to "Made in India"...
A propos, kmotře, jakpak to dopadlo v lazaretu? Doufám, že vše OK ;)
Moderátor
Já vím, myslíte to co nazýváme "lehký Blucher" tak to není, není to ani Indie. Je to opravdu klasika Rakousko, pěchotní šavle. Klasický Blucher 1836 je těžká jezdecká šavle, nádherný kus, měl jsem ji, paráda. Tyto šavle rádi používali "ozbrojenci" v roce 1848 "Gardisté". Mám literatury dostatek, ale nedostanu se k ní minimálně týden. LFS
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 1. 7. 2016, 15:50. »
Registrovaný uživatel
Ta trocha bolesti se dá vydržet při vyšetření, jsem bývalý voják varšavské smlouvy ne ? :D Ale teď budu 14 dní čekat na výsledky. No a když se objeví cizí voják před zákopem, tak budu muset bojovat dál do posledního náboje, který si nechám v nejhorším případě pro sebe :D. Doufám, že ten útočník zatroubí na ústup, pokud nějaký tedy je, ale až za čtrnáct dní se dozvím jestli nějaká bitva bude .... ale několik prohraných bitev neznamená prohranou válku, tomu bude Altmann a ostatní vojáci rozumět, že jo :D Jsem v pohodě, žeru, jak urvaný a teď si dám pivko ... kuva , ale asi nezůstanu u jednoho :D Jo a v žádném případě to není Indie. Je to buď Rakousko, jak říká Alt, nebo Prusko, tam jsou jemné niance v koši a jsou podobné.
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 1. 7. 2016, 15:52. »
Moderátor
Altmann napsal
Já vím, myslíte to co nazýváme "lehký Blucher" tak to není, není to ani Indie. Je to opravdu klasika Rakousko, pěchotní šavle.


Mate mě to gravírování. Že by se to dělalo na běžné pěchotní šavle???
Moderátor
ANO, on to asi vyčistil. To není nic až tak vzácného či mimořádného.
Moderátor
kmotr napsal
Ta trocha bolesti se dá vydržet při vyšetření, jsem bývalý voják varšavské smlouvy ne ? :D Ale teď budu 14 dní čekat na výsledky. No a když se objeví cizí voják před zákopem, tak budu muset bojovat dál do posledního náboje, který si nechám v nejhorším případě pro sebe :D. Doufám, že ten útočník zatroubí na ústup, pokud nějaký tedy je, ale až za čtrnáct dní se dozvím jestli nějaká bitva bude .... ale několik prohraných bitev neznamená prohranou válku, tomu bude Altmann a ostatní vojáci rozumět, že jo :D Jsem v pohodě, žeru, jak urvaný a teď si dám pivko ... kuva , ale asi nezůstanu u jednoho :D


To vydržíš, chlape. Komu chutná pivko, nemůže být marod:-) Já už mám třetího Kozla 11° a ještě nekončím :-)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Altmann napsal
Já vím, myslíte to co nazýváme "lehký Blucher" tak to není, není to ani Indie. Je to opravdu klasika Rakousko, pěchotní šavle.


Mate mě to gravírování. Že by se to dělalo na běžné pěchotní šavle???
To gravírování si vojáci většinou pod, nebo důstojníci nechali dělat a není to tak vzácné.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
kmotr napsal
Ta trocha bolesti se dá vydržet při vyšetření, jsem bývalý voják varšavské smlouvy ne ? :D Ale teď budu 14 dní čekat na výsledky. No a když se objeví cizí voják před zákopem, tak budu muset bojovat dál do posledního náboje, který si nechám v nejhorším případě pro sebe :D. Doufám, že ten útočník zatroubí na ústup, pokud nějaký tedy je, ale až za čtrnáct dní se dozvím jestli nějaká bitva bude .... ale několik prohraných bitev neznamená prohranou válku, tomu bude Altmann a ostatní vojáci rozumět, že jo :D Jsem v pohodě, žeru, jak urvaný a teď si dám pivko ... kuva , ale asi nezůstanu u jednoho :D


To vydržíš, chlape. Komu chutná pivko, nemůže být marod:-) Já už mám třetího Kozla 11° a ještě nekončím :-)
Takže jsem s pivkem pozadu, dáme závod :D Jdu na to kluci :D
Moderátor
kmotr napsal
Wjem napsal
Altmann napsal
Já vím, myslíte to co nazýváme "lehký Blucher" tak to není, není to ani Indie. Je to opravdu klasika Rakousko, pěchotní šavle.


Mate mě to gravírování. Že by se to dělalo na běžné pěchotní šavle???
To gravírování si vojáci většinou pod, nebo důstojníci nechali dělat a není to tak vzácné.


Měl jsem v ruce pár šavlí té indické výroby a to gravírování na fotkách výše mi přijde úplně totožné. Ale samozřejmě krk za to nedám...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
kmotr napsal
Wjem napsal
Altmann napsal
Já vím, myslíte to co nazýváme "lehký Blucher" tak to není, není to ani Indie. Je to opravdu klasika Rakousko, pěchotní šavle.


Mate mě to gravírování. Že by se to dělalo na běžné pěchotní šavle???
To gravírování si vojáci většinou pod, nebo důstojníci nechali dělat a není to tak vzácné.


Měl jsem v ruce pár šavlí té indické výroby a to gravírování na fotkách výše mi přijde úplně totožné. Ale samozřejmě krk za to nedám...
Wjeme na to vem jed, je to 19 té století a Evropa. Jak jsem říkal je tam jen na první pohled pro laika nerozeznatelný rozdíl v záštitě mezi Rakouskem a Pruskem .... měl jsem ji a taky v tom stavu, ale furt mám pocit, že je to prus. No ale možná je to, jak říká Alt Rakušák....
Moderátor
Chlapci, Vy mi nevěříte. Tak dva obrázky. Na jednom je klasický Blucher a ta naše šavle s popisem:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a tady prušák ... https://www.google.cz/search?q=pruská+pěchotní+šavle&biw=1093&bih=514&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjOuOCzx9LNAhWKwBQKHc0fCEAQ_AUIBigB#tb
Registrovaný uživatel
https://www.dorotheum.com/cz/aukce/aktualni-aukce/kataloge/list-lots-detail/auktion/11776-historicke-zbrane/lotID/865/lot/2055019-savle-rakouska-dustojnicka-vzor-1837-s-pochvou.html?currentPage=2
Registrovaný uživatel
m.com/cz/aukce/aktualni-aukce/kataloge/list-lots-detail/auktion/11776-historicke-zbrane/lotID/864/lot/2055018-savle-rakouska-vzor-1836.html?currentPage=2
Registrovaný uživatel
http://www.militaria.cz/archiv/291/clanky/291-12.html
Registrovaný uživatel
Jo Alte máte pravdu je to RAKUŠÁK !!!
Moderátor
ano, ten typ 1837 by to mohl být také, to je pravda. Alespoň jsme se dopracovali z Indie do Evropy a Rakouska. Je však nutná oprava a to nebude zase až tak hrozné, pár lidí to dokáže perfektně. Ale zatím se nám ten co se ptá neozval.
Tento typ byl opravdu elegantní lehká šavle používaná důstojníky v revolučních letech 1849. Tvar byl perfektní a tak i ostatní, především německé státy používají tvarově stejné šavle. Zde právě ta lehké zdobení mi říká, rok 1848/49
Moderátor
Chtělo by to vidět i pochvu. Pokud se zachovala. Takhle to má i v případě, že jde skutečně o rakouskou šavli, jen slabší hodnotu...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 1. 7. 2016, 16:33. »
Registrovaný uživatel
http://www.militaria.cz/archiv/291/clanky/291-12-obr4.html JE TO č. 13 na obrázku si myslím ....
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Chtělo by to vidět i pochvu. Pokud se zachovala. Takhle to má i v případě, že jde skutečně o rakouskou šavli, jen slabší hodnotu...
No myslím, že to mělo pochvu ze dřeva potaženou kůží s mosazným kováním. To si pamatuji matně. Hele kluci uložte si ty stránky, protože je to sice neuměle namalováno, ale když se vám dostane nějaké železo do ruky, tak na prvotní určení nejsou špatný si myslím....
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
ano, ten typ 1837 by to mohl být také, to je pravda. Alespoň jsme se dopracovali z Indie do Evropy a Rakouska. Je však nutná oprava a to nebude zase až tak hrozné, pár lidí to dokáže perfektně. Ale zatím se nám ten co se ptá neozval.
Tento typ byl opravdu elegantní lehká šavle používaná důstojníky v revolučních letech 1849. Tvar byl perfektní a tak i ostatní, především německé státy používají tvarově stejné šavle. Zde právě ta lehké zdobení mi říká, rok 1848/49
JO, JO to jsem také viděl a bylo to z toho období revoluční 1848 , to zdobení cizelování a bylo tam v těch zdobeních 1848, JO, JO !!!
Registrovaný uživatel
Jinak kluci, jestli někdo chce super knihu o chladných zbraních, tak doporučuji (a odpusťte, že to možná nebude přesně) CHLADNÉ ZBRANĚ HABSBURSKÉ MONARCHIE, autor Wagner ??? Tu jsem si kdysi koupil , když jsem jeden čas sbíral železo, dal jsem tenkrát za ni 2500 Kč (už ji nemám) , musel jsem sbírku 30 ti šavlí dát pryč, paňmáma se toho tůze bála, tak šla i kniha pryč. Ta je super a možná ji seženete na netu v antikvariátu . Myslím alfa a omega sběratele ru zbraní. Doteď mne kaká, že jsem ji dal pryč ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 1. 7. 2016, 17:00. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » prosím o indentyfikaci šavle

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1