Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Prosím o radu - opál

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o radu - opál

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, koupila jsem tento prsten, nebyl levný, a nevím zda se jedná o syntetický opál nebo pravý opál, foto mírně zkresluje barvy. děkuji za radu, ocením pravdu. katka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mohl by být přírodní -harlekýn. Syntetika se dělá více barevná.
Chtělo by to lepší foto, nebo video. Má to být australský nebo etiopský opál? Etiopský saje vodu- dá se vyzkoušet třeba vlhkým prstem.
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 21. 10. 2016, 19:46. »
Registrovaný uživatel
Syntetika.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle foto to problema porozumet.skuste to podle ceny na ten prsten.ked to je zlato ,prsten bez kamena ma hodnotu cca 1500-2000kc.opal umely 100-200kc (zilsonopal),pravy etiopsky 1000kc,australsky 2000kc=ak opal umely mozno ten prsten kupit za 1600-2200kc.pravy by stal 2500-4000kc.
Registrovaný uživatel
Ahoj cena prstenu byla 200E, v certifikátu není uvedená země původu, jen opál+zirkon. Když to prosvítím silným světlem jak poznám syntetiku od pravého opálu? UV světlo, které radí použít na netu nemám. Díky moc.
Registrovaný uživatel
Zrejme syntetika .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
OK,díky, aj ja si myslím, že je to zrejme syntetika . katka
Registrovaný uživatel
Pritomnost CZ napoveda aj o opále .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Doplním svoju odpoveď písanú z mobilu. :'(

CZ = skratka syntetického zirkónu , určite nijaký šperkár nebude kombinovať prírodný opál a syntetické kamene ako lemovanie a opačne.
Opál pokiaľ by bol prírodný spolu z prírodným zirkonom taká kvalita ako ja na fotke , jeho cena v kamenom obchode začína niekde od 12 tisíc ČK hore.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Svetlo vam ne pomoze urcit sintetiku.ale s cenou opalu som myslim inak.etiopske opaly maloobchodna cena v Mnichove na burze40- 30eur pro carat (tato kvalita).nech v obchode bude 80 eur pro carat,ve prstinke max 100 pro carat.vaha opalu v tomto prstne sou max.1 carat=2700kc...zirkon -to je ano.100%ze v prstni CZ-tie to kaminky nic ne stoja.ale opal-je to zatial otazka.podla ceny musi byt pravy.cesta vam pani ku gemmologistu.V Cesko ih dost.ak gemmologist vam napise ze toto neni opal ale imitacia tak s tem papirom mozete kludne ist do obchoda
Aby dostat penize spat.
Registrovaný uživatel
Viac som myslim na syntetiku podla stvorcoveho tvaru teh ziaravyh zrniek v opale-modryh a zelenyh
Registrovaný uživatel
Ten je pravy..etiopia.4.85 ct.×30eur=145 eur.sou na predaj.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
děkuju za ochotu, vidím ten rozdíl ve struktuře, barvy jsou velmi podobné jako má ve skutečnosti muj prsten, hlavně ta zelená sedí, ale je muj je mnohem pravidelnější, což jsem jak jsem pochopila není právě přírodní znak. Díky ještě jednou.
Registrovaný uživatel
cat007 napsal
Ahoj cena prstenu byla 200E, v certifikátu není uvedená země původu, jen opál+zirkon. Když to prosvítím silným světlem jak poznám syntetiku od pravého opálu? UV světlo, které radí použít na netu nemám. Díky moc.

napísané - opál +zirkon alebo zirkonia(cz)??
Registrovaný uživatel
Ale je můj je mnohem pravidelnější, což jsem jak jsem pochopila není právě přírodní znak.
I přírodní opál muže mít pravidelné plošky.
Syntetiku jsem viděl jenom jednou. Přírodních opálů jsem viděl (a vybrousil) celkem dost.
Registrovaný uživatel
Tenhle opál je celkem pravidelný (obdélníčky) a přírodní.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nebo tenhle australák (ribbon).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
opal napsal
Ale je můj je mnohem pravidelnější, což jsem jak jsem pochopila není právě přírodní znak.
I přírodní opál muže mít pravidelné plošky.
Syntetiku jsem viděl jenom jednou. Přírodních opálů jsem viděl (a vybrousil) celkem dost.
v tom prstni ne ide o umely opal ale ide o imitaciu opalu-zilson opal
Registrovaný uživatel
Za to cenu si myslím že to bude urcite sintetika aj tie farby su kus podozrivé. Ono je velký problem v obchodoch trafit prirodné kamene poznám vela zlatnictiev čo predávaju špreky po 500 eur so synetickými opálmi. NA druhej strane by teoreticky mal byť doložený certifikát pravosťi ak sa jedná o prírodný kameň.
Registrovaný uživatel
silver-ural chcem sa ťa opýtať či máš záuej aj o takéto opály cena je 200 eur za všetko a váži to dokopy okolo 12ct Je tam aj etiopia aj autralia. Ak by bol záujem alebo nejaké dotazty napíš mi na mail: mesaros.dusan@gmail.com

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
před několika lety jsem dostala náušnice, ale nevím jaké jsou to kamínky - mohlo by se jednat o opál :roll: ?
Někdo je "opravil" náušnice jsou tím "údržbářem" poškozeny, chtěl pravděpodobně opravit zapínání....a výsledek :evil: Nemají stejnou barvu...
Má vůbec cenu se tím zabývat a uvažovat o opravě náušnice? Děkuji za názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mne to pripadá ako mesačný kameň , prípadne opaloid = honosné pomenovanie pre syntetický opál.

Možno bude aj iný názor...


Pokiaľ opravár nebude pýtať hodne za opravu , kľudne nechať opraviť a nosiť , dokiaľ tešia majiteľa. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď :)
já si myslela, že by to mohl být opál, ale i ten měsíční kámen tam má takové barevné efekty ;) špatně se to fotí - jsou vidět z určitých úhlů...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pri nových fotkách to vypadá ako opál slabšej kvality , ale to je len dohad... :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No já teda nevím, proč by to nemohl být opál? Fotky by mohly být detailnější, ale ani z těchto bych tomu měsíční kámen neřekl ;)
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Minerály » Prosím o radu - opál

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1