Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prosim o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosim o radu

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
http://www.infofila.cz/jak-spravne-odlepovat-postovni-znamky-r-2-c-1450
Známky by se tam měly najít všechny. Ty, které jsi nenašla, možná nejsou Čína. Třeba na třetím skanu máš dole serii ovoce, která je z Koreje ;)
Registrovaný uživatel
nj tak to je to co jsem hledala a nemohla najít :) oni jsou ty jejich obrázky (písmenka) tak podobný že to fakt nepoznám :) děkuji
Registrovaný uživatel
tak to odlepovaní je super, jen ty známky nemohu vystřihnout protože jsou i zdruhé strany. takže se budu asi muset rozhodnout o které přijdu
Moderátor
Nepřijdeš přece o žádné! Známky, které máš přidělané tou nálepkou, jdou poměrně dobře sundat ne? To, že nálepka na známce zůstane (nebo stopa po ní!), je prostě hotová věc a nedá se s tím nic dělat. Nebudu tu samozřejmě osvětlovat pojem"reparace lepu". Na to tady není debata :) Takže známky s nálepkou optrně sundat- odlepit od podkladového listu! Né roztrhnout při snaze známku a ty přilepené odlepit. Pokud nálepka nepůjde od toho listu, tak namočit, jako přilepené známky. známka po nálepce, je už vesměs hodnocená, jako bez lepu (kor razítkovaná).
Registrovaný uživatel
no ty s nálepkou jdou hezky, ale nasla jsem ještě jedne papír kde jsou taky ale z obou stran jsou přilepeny nevím čim ale asi lepidlo. to bych musela jedine namočit celej ten list toho papíru
Registrovaný uživatel
Odlepovani je dobre, ale jak odlepujete Rakouské známky? Mě připadá, že to snad ani nejde. Macim je už den a pořád lepidlo drží a drží.
Moderátor
No jen aby to nebyla taková ta jedna známka na koresponďáku :D ....dělám si srandu
Registrovaný uživatel
jo tak toja netušim :D protože jsem ještě nic neodlepila :D
Registrovaný uživatel
Odlepovat Rakousko je peklo az do roku 1938. Vetsinou to macim v teple vode s trochou saponatu, pockam, az se rozmoci podkladovy papir, pak ho opatrne sloupnu, znova to namocim a zbytky toho hnusneho klihu odstranim malym tvrdsim stetcem (takovy ten s bezovymi stetinami). Ale chce to cvik a trpelivost a taky to nektera znamka neprezije. Ale zadnou svetovou raritu jsem zatim neznicil :-D
Moderátor
Ono to půjde. Je to to první, co se učí děcka v kroužku filatelie. Tam, ale máčí známky za haléře a né Čínu za stovky :lol:
Registrovaný uživatel
no jak na to tak koukám, tak fakt budu muset tu A4 namočit celou :D
Registrovaný uživatel
Aspon bude trochu adrenalin. Ale cinske by to mely prezit, pokud nebudou pul hodiny ve varici vode. Nektere znamky ani do vody nesmi, viz moje neoblibene tmavozelene z Britanie a kolonii 1880/1905
Registrovaný uživatel
takže i když jsou k tomu papíru (myslím že to je nejaká čtvrtka z roku nevim :D) nalepené nejakym lepidlem, tak do vlažné vody a čekat? :D asi si je vemu večer do vany :D tam si můžou krásně plavat :D
Registrovaný uživatel
Vana je moc velka, aby se tam nejaka neztratila :D: Co takhle normalni plastovy lavor? Je dobre ho pred odmacenim znamek zkontrolovat, jestli tam nezbyl praci prasek, lak z okurek nebo krev ze zabijacky...
Moderátor
Tak tak. Obávám se, že pokud ty známky chceš, tak ti ani nic jiného nezbývá. Ve stavu, kdy jsou k čemusi přilepené, pozbývají i ten zbytek své hodnoty. Takže odlepit, vysušit, srovnat a do zásobníku. Poté se kochat. ;)
Registrovaný uživatel
no budu muset něco velkého najít, mam ještě prosbu, dam sem fotky se znamkama řekne te mi co to je zač? Jak to nemá normální písmenka jsem v loji :D
Registrovaný uživatel
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bulharsko.
Registrovaný uživatel
Dekuji
Moderátor
Michel 1986 č. 3530/3535 **3/*1,3 Mi€ čistá serie zhruba 12-15 kaček.
Registrovaný uživatel
Muzu jeste dotazek? Co to jsou pretisky? A pak zbaky ve kterejch jsou dirky? Dekuji
Moderátor
Přetisk je dodatečný tisk na známce a dírky ve známce jsou tzv. perfiny. Tím si firmy označovaly "své" známky.
Moderátor
Pokud bys chtěla, mohu ti poslat takovou začátečnickou knihu o filatelii. Věř, že 80 % filatelistů ty pojmy co tam jsou, nezná. Je to vlastně povinná výbava každého, kdo se rýpe ve známkách.
Registrovaný uživatel
Tech pretisku jse nasla hodne, a dirky taky tam nejaky mam. No budu rada, a cena te knizky?
Moderátor
Přetisky si dej zase zvlášť a ty s těma dírkama taky. Ty přetiskové, záleží co jsou zač. Abychom si rozuměli- tam je mnoho falešných přetisků a některé pravé lze poznat jen, když to má někdo znalý v ruce. Ty s dírkama, se hodnotí podle vzácnosti. Stačí se podívat do jakékoliv naší aukce. Prodává se to hodně. A ty knihy? Je to takový slovník pojmů a úvod do filatelie abys věděla vo co gou. Půjčím ti je a ty se posléze rozhodneš, jestli si je necháš. Neboj, určitě ti to nerozhodí rodinný rozpočet. Napiš mně adresu na papaja.pavla zavináček seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prosim o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1