Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prosim o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosim o radu

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobre tak to bude super, email uz jsem ti s adresou poslala.
Registrovaný uživatel
ahojky, poraďte co to je? dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rusko 1922/1923-Zagorsky 67,68,69
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 18. 7. 2016, 14:40. »
Registrovaný uživatel
Zdravím, po 30 letech jsem znovu začal se sbíráním známek a prosím o radu. Dostal jsem několik starších známek a byl mezi nimi aršík, který má 10 známek Pofis č. 1021. Jedna ze známek je ale velmi poškozená (děravá). Mám tu jednu známku z aršíku vystřihnout, nebo všechny známky rozdělit na jednotlivé známky? Děkuji.
Moderátor
Člověka to zamrzí, když sa ze 4 stovek stane 150-ti korunová záležitost (to při rozdělení známek). Známka samotná je nějaká dvacka v luxus stavu. Ten desetiblok je samo drahý, ale bohužel. Pokud jsou ostatní známky v parádním stavu, nechala bych to pohromadě. Ty ceny nahoře se týkají neražených známek! Pokud je to razítkovaný blok, tak je to šumafuk. ;)
Registrovaný uživatel
Taky mě to mrzí :( Celkem mám ty desetibloky 3 kusy neražené 1018, 1019 a 1021. Chtěl bych si to dát do albových listů, ale ta jedna známka to celé kazí.
Moderátor
Škoda, že to není celé. Tyto známky, mají na rozdíl od ostatního ČSRII, pořád svoji hodnotu- zvláště v desetiblocích. Na druhou stranu, kdo je chtěl, už je má doma. Jsou to nádherné (jako námětovky v celosvětovém měřítku) a špičkově zpracované známečky. Duo Svolinský/Jirka, to něco ve světě znamenalo. Mistr Ladislav Jirka byl tatínkem Libušky Knotkové, která se svým manželem dělá současné nádherné aršíky "Ochrana přírody".
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o pomoc s identifikací ZT. Jedná se možná o Československo. Pořád nemohu nic zjistit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já si myslím že to Československo nebude. Za prvé takové studny u nás nebyly, nejblíže asi v maďarské pustě a za druhé ten chlapík je spíše tmavé pleti. Že by nějaký stát v Africe?
Registrovaný uživatel
Moc díky, koupil jsem na eBay kvíz s tímto popisem a možná se může jednat o starý způsob rybolovu. Položku prodával aukční dům z Londýna. Prosím o každý názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Černoch z Nigérie, který vytahuje vodu z řeky měchem z kozí kůže na ráhně se závažím (oblíbený motiv starých afrických známek) a tisknuté v 18 roce u nás?
Registrovaný uživatel
Moc díky, tak jsem na stampsworldu celý den prohledával staré známky z Afriky a zatím jsem ani podobnou známku nenašel. Budu vděčný za tip na stát kde mám hledat.
Moderátor
Pokud je to jen zkouška tisku a zrovínka nevydaná známka, tak se nedopátráme ničeho. Dole je místo pro hodnotu a nahoře pro stát. Řádeček není moc velký, tak název státu bude napsaný krátce. Jehla v kupce sena....
Registrovaný uživatel
Třeba si v Londýně myslí, že jde o stavbu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe u nás.
Moderátor
Jo, to je také fakt - buďto starý způsob rybolovu a nebo možná čerpání vody z řeky do nějakého závlahového koryta - pod tím závažím mě to tak připadá.
Moderátor
Třeba takto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
Třeba si v Londýně myslí, že jde o stavbu vodního koridoru Dunaj-Odra-Labe u nás.


:) Aneb jak zajistit splavnost v letních měsících.
Registrovaný uživatel
Předloha - Shaduf in Sudan 1928

http://www.irrigationmuseum.org/item1.aspx?id=242

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dobrá trefa! Kde jen udělali soudruzi chybu, když obrázek tiskli v roce 18 a on vznikl v roce 28. Země, kde zítra znamená již včera ;) To ve mně evokuje dědovu vzpomínku na mechanizátora u nás ve družstvě. Poslal chlapom do dílen pohled z Ruska z jézédáckého pobytu a tam bylo:"Pozdrav ze země, kde zitra znamená již za sto let" Po návratu byl "odejit" ze SSM.
Registrovaný uživatel
Je to asi Sudan 1956 (Essay) Unadopted Definitives

http://www.zeboose.com/sudan-1956-essay-unadopted-definitives/p3897
« Poslední úpravu provedl(a) Vojan v 12. 10. 2017, 11:56. »
Registrovaný uživatel
Moc děkuji, opravdu profesionální rada. Už jsem nevěděl co zadat do vyhledávače. Jak koukám na cenu, tak jsem celý soubor známek pořídil dost levně.
Registrovaný uživatel
Vojan zabodoval.Pekná práca.Toto vždy rád vidím tu na fóre.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Jeden ZT je oboustranně tisknutý a na podívání zajímavý. Zřejmě se jedná o centrování soutisku dvou tiskových desek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím o radu skúsenejších.

Pohľadnica odoslaná v roku 1899 zo Žiliny.
Ako bola vyplatená zásielka a čo je to za razítko vľavo dole? Je to razítko odosielacej pošty, ktoré nejakým spôsobom "potvrdzuje" vyplatenie poštovného (prípadne to razítko "oslobodzuje" odosielateľa od platenia poštovného), alebo je to razítko doručovacej pošty, alebo ... ? Doteraz som sa s týmto razítkom nestretol a tá chýbajúca známka ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To spodní je příchozí razítko: https://www.stampsx.com/ratgeber/stempel-datenbank.php?stempeltext=L. 13. i&stempelsuche_ort=Leipzig&stempelsuche_typ=K1

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Prosim o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1