Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o určení medailí/řádu a jejich hodnoty

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím o určení medailí/řádu a jejich hodnoty

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení medailí/řádu a jejich hodnoty.Pokud by byl zájem jsou k prodeji,cenu prosím nabídněte Email-milanrechberg@centrum.cz Předem děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím,opravdu nikdo neví?
Moderátor
Takže popořadě
1. Město Beuthen (dnes polská Bytom), Ag medaile 1928 k hornoslezským spolkovým střelbám
2. Město Kreuzberg (dnes polský Kluczbork), Ag medaile 1929 k hornoslezských spolkovým střelbám
3. Taktéž střelecká medaile, blíže neurčím
4. Rakousko - Uhersko, Karel I., vyznamenání za statečnost, stříbrá medaile, 2. stupeň
5. Město Festenberg (dnes polská Twardogóra), Ag medaile 1925 ke spolkovým střelbám
6. Medaile města Rosenberg (dnes polské Olesno), Ag medaile 1925 s vyrytým nápisem zhotovená z pruské třímarky.

Všechna výše popsaná města leží v Horním nebo Dolním Slezsku. Výjimkou je pouze medaile číslo 4. K té postříbřené medaili bohužel nic nevím, ale jestli se téměř celý soubor týká Slezska, bude asi také slezského původu.

Jinak k cenám: Medaile č. 4 je velmi běžná, bez stuhy cena cca kolem 250 - 300Kč. Medaile č. 6 je vyrobená podomácku, tam se cena určuje těžko. Čísla 1.,2. a 5. jsem si dohledal. Běžné věci to nejsou, ale cena u nich bude značně kolísat podle nabídky a poptávky. Medaile Kreuzbergu je bohužel navíc dost poškozená. Doporučuju dát do aukce.

Jinak pokud zde chcete prodat, musíte uvést pevnou cenu. Patří to mezi základní pravidla tohoto fóra. Třeba Vám s objektivní cenou poradí zkušenější. Přeci jen nejsem falerista.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 5. 12. 2013, 19:16. »
Moderátor
Je tomu tak střelecká tradice to již dnec nikoho nic moc nezajímá, moc pělný komplet, ale není to poklad. Většina asi bude v bílém kovu, ale pokud to nemusíte prodávat, tak ne a ne. ! Jde o období Výmarské republiky a jsou to historicky zajímavíé věci.
Moderátor
Altmann: myslím, že v tomto případě půjde skutečně o stříbro. Chtělo by to fotky punců.
Registrovaný uživatel
Děkuji mockrát za Váš čas.Puncy nafotím a vložím.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Měl bych zájem, brahn170@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Tak jsem se pokusi to nějak nafotit,omlouvám se za kvalitu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení,vím je ve špatném stavu,ale jestli náhodou někdo nebude vědět,díky26mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bude to nejspíše nějaký početní žeton, 18./19. století. Cena v tomto stavu nulová.
Registrovaný uživatel
asi tak, pravděpodobně z Norimberku...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za ifo
Registrovaný uživatel
Žeton ke korunovaci Napoleona na francouzského císaře z roku 1804 razil Lauer Norimberk
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegy a prosím o radu s určením následujících rodinných drobností.
Jedná se asi o odznak za zranění, ale nikde jsem jej nenašel popsaný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
odznak RU, ale netuším čí. Taky jsem jej nikde nenašel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poslední je znak nějakých maďarských vojsk, ale taky nevím kterých a z jaké doby. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1. RU odznak toto je patriotku, odznak se prodával a příspěvek šel na Červený kříž. Takový odznaku byla stovky. Tyto odznaky nosili vojáci i na čepici.

2. Odznak leteckého pozorovatele RU, sice je dosti zbídačelý, ale i tak je slušný a do sbírky lze zařadit.

3. MLR odznak sportovní, ale již nevím přesně, trochu je to bižuterie.
Registrovaný uživatel
Díky moc. Super.
Registrovaný uživatel
Zdravím, po návštěvě u dědy jsme dovezli několik malých stužek k řádům a vyznamenání které mu zůstaly po smrti jeho strýce, předválečného i poválečného důstojníka. Většinu jsem určil, ale tyto stužky jsem nikde nenašel. Můžete mi pomoci? Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě si dovolím zveřejnit ty určené

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
podařilo se mi dohledat, že vpravo nahoře (černé se sluníčkem) by mohla být stužka k Pamětní medaili Revolučního krajského národního výboru v Táboře, VM.198. Vlevo nahoře to připomíná Odznak Karla IV, ale vypadá to jinak. Spodní vpravo jsem zahlédl na jedné aukci jako něco ze SSSR, ale nic bližšího u toho nebylo. Poraďte.
Registrovaný uživatel
No u té spodní v pravo může jít buďto o SSSR medaili "Za vítězství nad Německem", pokud by se jednalo o II. světovou nebo o carský kříž Sv. Jiří, pokud by to bylo z dob ČS legií. Ta pamětní medaile KNV v Táboře je určena správně.
Registrovaný uživatel
Jedná se o II.sv, Dívám se na to a fakt to tak vypadá. Dík.
Registrovaný uživatel
1. obrázek
horní řada
vlevo - Řád Karla IV. Národních gard- předválečné vydání, I. třída s meči, pokud je věneček stříbrný, pak tzv. Čestný stupeň
vpravo - Pam. med. Revolučního ONV Tábor

dolní řada
vlevo - stužka odznaku Čs. partyzán
vpravo - SSSR Řád Slávy


2. obrázek
horní řada vlevo - Pam. med. IV. pluku Stráže svobody - stříbrná
vpravo - Jánošíkova medaile
střední řada - vlevo Pam. med. IV. pluku Stráže svobody- bronzová,
vpravo Štefánikův pamětní odznak (Svazu důstojnictva)

dolní řada - Pamětní odznak Svazu Národních střeleckých gard - Kříž za věrné služby 1938
Registrovaný uživatel
Výše uvedený pilotní odznak je Odznak pozorovatele z r. 1917. V tomto případě jde ale o miniaturku, které prakticky všechny byly vyrobeny až po r. 1918.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Faleristika » Prosím o určení medailí/řádu a jejich hodnoty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1