Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Prosím ohodnotenie

Vykupminci.cz
Numisargo

Prosím ohodnotenie

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám tieto bankovky
Registrovaný uživatel
Aj tieto
Moderátor
vazne a ake, ja nic nevidim
_______________
Registrovaný uživatel
Jsou fakt pěkné a máme je ohodnotit?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
To su cisarove nove bankovky, povrava sa ze prisli nejaki dvaja priekupnici bankoviek a ze u nich utratil majlant, ale zato nakupil nenormalne speky! :P
Moderátor
Nechtěl jsem zakládat nové vlákno, tak využiji toto, které asi již bude mrtvé.

Šéf mi ukázal bankovku 2000,-Kč 1999, kde ve vodoznaku je levé oko zavřené. Je to běžné? Bankovka je tak ve stavu 4 a horší, takže nejlepším řešením ji bude asi utratit. Zase tolik volných dvoutisícovek nemám, abych porovnal, jestli to je běžné. Co mu mám říct? Může ji v klidu prolejt hrdlem? Dík.
Registrovaný uživatel
zdravím, tak podle popisu to vypadá víc než zajímavě, možná se ani nejedná o chybotisk, ale přímo o novou vodotiskovou variantu mrkající Emy. ;)
Můžete mu říct, jestli by nenabídnul fotku pro lepší orientaci?
Moderátor
Zkusím to nějak zítra nafotit. Snad se mi to povede.
Registrovaný uživatel
luštit detaily vodoznaku bankovky ve stavu 4 a horším z fotky nebude nejjednodušší, ale asi v tom bude vězet ta záhada zavřeného oka.
Moderátor
Tak jsem se ji pokusil nafotit. Není to nic moc, ale snad z toho bude něco vidět. Já tam prostě tu duhovku nevidím.
Jinak číslo bankovky je B22 318622.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky, na fotce vypadá opravdu zavřené. :)
Bohužel nemám k dispozici žádné bankovky nominálu 2000 a ani jsem nikdy podrobněji vodoznaky a drobné odchylky v nich nesledoval, kvalifikovaněji se možná vyjádří jiní.
Registrovaný uživatel
Prezrel som si narychlo niekolko desiatok kusov pod lampov ,ale ani na jednej som to nenašiel.Moc bežne to nebude.
_______________
Moderátor
zajímavé téma :) řekl bych, že vodoznak (respektive technika, jakou je negativní/pozitivní vodoznak vytvořen) nemůže být už ve svém principu tak dokonalý a odchylky tam prostě budou ...

tady snad jen pro srovnání s jiným vodoznakem ... ono tam to otevřené oko je, i když ne moc zřetelné, ale mašle vrhá např. taky trochu jiný stín a je jinak propracovaná a ústa jsou trochu plnější ... ale tak je to holt proto, že posuzujeme vodoznaky a ne hlubotisk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
díky acme za srovnání. Nepatrných rozdílů se dá spatřit víc, na druhé straně jsou oba vodoznaky až překvapivě shodné na to, že levý je nová série a pravý starší B. ČNB evidentně dodavatele papíru nemění, jinak by rozdíl musel být markantnější.

Je to právě jak píšeš o technice vytváření vodoznaku, podobným drobným nedokonalostem se asi nedá vyhnout.
Registrovaný uživatel
zdravím
našel jsem tuto,jakoby přimrkával :)....ostatní byly otevřené

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Prosím ohodnotenie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1