Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Protektorát ČaM

Vykupminci.cz
Numisargo

Protektorát ČaM

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
vela prace... a efekt je nulovy... robil som to a potom som od toho opustil
_______________
Moderátor
raje napsal
Také by mne zajímal postup zasklívání, má někdo zkušenost s fólií ? Pokud to chápu tak koupím filat. fólii + spec. lepidlo. Fólii nastříhám ( nůžkami nebo lépe řezačkou ? ) lepidlo nanesu ( nejdříve na fólii nebo na papír ??). Používají se nějaké spec. pomůcky ?


Já tento způsob používám výjimečně, teď třeba chystá náš klub propagační výstavu k 90. výročí založení. Teď zasklívám pár "koloniálních" známek, v podstatě jednorázovka. Je fakt, že to vypadá na můj vkus hodně esteticky.
Velká nevýhoda je, že je to piplačka. Návod na filasu je poměrně dobrý, ale ten si každý osobně přizpůsobí.
Co je ale nejhorší, je nanášení lepidla (na papír). Vyzkoušel jsem několik způsobů, ale žádný nebyl k mé úplné spokojenosti. Lepidlo má nízkou viskozitu a hodně (a rychle) teče i docela rychle schne, i když je poměrně dlouho lepivé. Docela dobrý způsob je použít starou "pentelku" s úzkým otvorem, ale i tak lepidlo pořád vytéká a pokud se pentelka položí, může vytékat i druhou stranou. Proto by mě zajímalo, jak ho nanáší ostatní.
Moderátor
Já lepidlo při zasklívání nanáším obyčejným psacím perem, namočím a jedu podle ruky tak 2 - 3 mm kolem vytisknutého rámečku.
Moderátor
plnícím?
Moderátor
Prosil bych čtenáře, aby o těchto záležitostech diskutovali např. v "Pokec o známkách či Rady začátečníkům."
Chlubírna je hlavně pro ukázky sbírek diskutujících.
Moderátor
Pro regula jan: ne, normálně takovým co jsme psali v 1. třídě a namáčeli do kalamáře.
Registrovaný uživatel
Předem se omlouvám Jaromírovi...

To regula_jan,

Prováděl jsem to přesně podle návodu který vložil do vlákna "dědek". Zkoušel jsem folii stříhat nůžkama ale je to křivý :D ... koupil sem si řezačku a pohoda. Jinak našel jsem doma zubařské zrcátko - cca 14cm dlouhé - a kulatým koncem tedy né zrcátkem o průměru cca 1,5mm nanáším podle pravítka. Po každém odtažení pravítka sjedu po mokrém a pak po suchém hadru abych při dalším přiložení nezašpinil list. Při nanesení lepidla je opravdu nutné rychle přiložit folii (a je dobré se trefit na poprvé) - lepidlo rychle vysychá - vpíjí se. Zkusil jsem zasklít jednu známku na obyčejnou A4. Po nanesení lepidla a zaschnutí zasklení se papír trochu zkrabatí takže jsem koupil čtvrtky.

Lepidlo používám Trojan a folii téže značky 0,05mm. Pán co mi to prodával říkal že pokud by se mi zasklení náhodou někde odlepilo není problém znovu podlepit.

P.
_______________
P.
Registrovaný uživatel
SakoMDKcz napsal
Lepidlo používám Trojan a folii téže značky 0,05mm. Pán co mi to prodával říkal že pokud by se mi zasklení náhodou někde odlepilo není problém znovu podlepit.

P.

diky:)
Moderátor
Pro SakoMDKcz: Tak toho lepidla asi dáváš zbytečně moc, já používám také kancelařský papír A4 a nezkrabatí se mě. Stačí nanést jen velmi slabě.
Registrovaný uživatel
pro:blazek007

Nevím snažím se udělat opravdu jen linku. Když jsem na papír koukal proti světlu a lepidlo se už nelesklo tak nelepilo. I ten prodavač mi ukazoval albové listy v prodejně a upozornil mě na to že to tohle udělá. Nicméně zvolil jsem čtvrtky (i když při více listech to vyjde dráž) i proto že při více nalepených kusech známek na list je A4 taková vláčná - více ohybatená nebo jak to popsat :). Prostě čtvrtka je čtvrtka na té skoro nepoznáš že je tam něco navíc :). Taky tím že je pevnější nemusí nastat problém s odlepením folie. Nevím nemám s tím ještě takovou zkušenost to ukáže až čas ....
_______________
P.
Moderátor
A dáváš pak do euroobalů, ne? Tak tam nevadí že jsou listy tenké. Ale tak když se Ti s nimi pohodlněji a lépe dělá, je to prakticky jedno. Každý má svůj způsob. Jí teda používám folii 0,08 a tam problém není.
Registrovaný uživatel
Přesně každej má svůj způsob :). JJ dávám to pak do EU obalu s tim že sem četl že ty levnější (né úplně čiré) se po pár letech začnou trhat a praskat takže jsem opět zvolil dražší variantu ale věřím že se to vyplatí.

A máš nějaký názor jestli je lepší používat 0,05 nebo 0,08 ? Já sem slepě hloupě koupil 0,05 a funguje ale nevim. :)
_______________
P.
Moderátor
poradim Ti z mojej skusenosti pouzit cire euroobaly z hrubsej hmoty nie uplne tenke, kupit v papiernictve a pouzival som papier na tlacenie o sile 180g cisto biely a efekt vyzeral super...
_______________
Moderátor
Ja používam výkres 190gr, a euroobal hrúbky 0,10 mm.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
no nieco podobne ako ti poradil smith som pouzival aj ja...
_______________
Moderátor
Já nevím jaké je gramáž papíru co používám, ale normální bílý kancelářský papír. Mám dojem že výkres, tedy silnější papír, ba mě tiskárna nevzala.
Moderátor
Kancelársky papier má gramáž 80.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Díky, smith. Tak ten je samozřejmě v pohodě. Ale kartovový výkres bych do tiskárny nedostal.
Moderátor
Jaromir napsal
Prosil bych čtenáře, aby o těchto záležitostech diskutovali např. v "Pokec o známkách či Rady začátečníkům."
Chlubírna je hlavně pro ukázky sbírek diskutujících.


Aneb chytrému (chápavému) napověz... :P
Moderátor
daju sa tieto prispevky presunut? chlubirna straca zmysel...
_______________
Registrovaný uživatel
Jedna srandovní celistvost:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:lol: :mrgreen: :lol:
Registrovaný uživatel
homer napsal
Tiez si myslim, ze dat tie dve vlajky na rovnaku uroven nevystihuje podstatu a postavenie Protektoratu. Skor mi to pripomina nastenku "ceskoslovensko-nemeckeho priatelstva".


Ano ano.. sdílím ten samý dojem :-)) ..jako nástěnka československo - říšského přátelství.. :-))))))))
Registrovaný uživatel
Dento napsal
SakoMDKcz napsal
Lepidlo používám Trojan a folii téže značky 0,05mm. Pán co mi to prodával říkal že pokud by se mi zasklení náhodou někde odlepilo není problém znovu podlepit.

P.

diky:)


Zasklívám lepidlem Akrol. Pružné,perfektně přilnavé a perfektně drží..
Registrovaný uživatel
Ahoj, mě s to docela líbí a chtěl bych poradit. Vyjel jsi to z PC, nebo jsi to dělal tuší? Jsem úplně na začátku a tak sbírám infomace. díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Protektorát ČaM

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1