Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » prsten - identifikace

Vykupminci.cz
Numisargo

prsten - identifikace

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím sběratele. Chtěl bych požádat o pomoc s identifikací nálezu - lokalita jižní morava. Nález je vyčištěný jak jen to v rámci zachování integrity šlo.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nejsem si uplne jisty, jestli se to bude dat poznat. Ja bych rekl, ze to bude neaky poutacek medeny, i kdyz treba 100 let stary. Udelala se na nem hezka patina. Mohl by to byt i rim, ale spise ne.
Registrovaný uživatel
eh, poutacek? Nemyslím, že by se tady na velkomoravsku kopalo hodně říma, to by byla docela náhoda. Spíš mě zajímá jestli ho hodit na poličku, nebo jestli budu muset zase vyplňovat nálezové okolnosti pro archeologa =) Měl sem v dějepise dávat větší pozor než sem začal kopat...
Registrovaný uživatel
Ono se to tam dostavalo s kelty a keltu jste tam meli celkem dost. Ja si myslim, ze to bude opravdu jen nejaky "poutovy" - od obycejneho cloveka. I kdyz patina vypada celkem bronzove a poutaky byly nejvice z medi a nachazeji se tedy celkem znicene. Kazdopadne je hezky, ja mam takove obycejne male veci rad.
Registrovaný uživatel
tie vrubky, myslim, su robene rotacnym nastrojom.
novodoba zalezitost.
aj ta patina vyzera ze sa vytvorila na vylestenom povrchu.
Registrovaný uživatel
Já mám rád všechno, co najdu, pokud k tomu nemusím volat pyrotechnika =)
Ano, povrch je hodně hladký. Nicméně na bronzových šipkách byl povrch podobný takže mi to nepřipadlo nijak zvláštní. Zařadím tedy předběžně mezi šepleť všeho druhu.
Registrovaný uživatel
Engurru napsal
Já mám rád všechno, co najdu, pokud k tomu nemusím volat pyrotechnika =)
Ano, povrch je hodně hladký. Nicméně na bronzových šipkách byl povrch podobný takže mi to nepřipadlo nijak zvláštní. Zařadím tedy předběžně mezi šepleť všeho druhu.

na tych bronzovych sipkach bola ale iste trosku ina patina.

kazdopadne, pekny kusok.

je to hlavne o radosti z prijemne straveneho casu..
ta turistika..
8)
Registrovaný uživatel
Jedna věc, co možná odporuje pouťáku je velikost. Nevím, zda je to z fotky poznat ale bezproblémů ho natáhnu na palec, tedy opravdu pořádný kus. K čemu by to komediantům bylo?
Registrovaný uživatel
oni to predavali, nie nosili
Moderátor
Beztak je to krouzek na ptaka (operence :D).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Ať už je to co chce, je to z bronzu a už odevzdané Slováckému muzeu s ostatníma =)
Registrovaný uživatel
Engurru - palec nahoru za odevzdávání předmětů!

PouŤák si nemyslim. Materiál mi připomíná "arsenbronz", měď přeci koroduje fest.
Moderátor
no Sauronov prsten to nie je :-)
_______________
Registrovaný uživatel
doporučuji dát prsten na http://www.sbirani.cz, je tam pár lidí, kteří se prsteny zabývají, třeba určí přesně, o co jde ...
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Engurru - palec nahoru za odevzdávání předmětů!

PouŤák si nemyslim. Materiál mi připomíná "arsenbronz", měď přeci koroduje fest.

je to arsenbronz který se používal na výrobu botových přezek.stáří 18.-19.století
ted mám akorát podobný se stejného materiálu doma
Registrovaný uživatel
já právě taky, akorát jiný vroubkování.
Moderátor
Také jsem někdy dávno jeden prstýnek našel,materiál je žlutý kov,zaujalo mě to bohaté zdobení tak uzkého kroužku,nevíte někdo z jaké doby by mohl prstýnek zhruba pocházet? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Nález z okolí Uherského Hradiště, měď, maltézský křížek? dalo by se určit z kterého období prstýnek pochází a kdo ho asi nosil-žena, muž,chudí,bohatí/asi ne/?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Patriotickej prstýnek..Asi WW1.

Koukám, můj příspěvek vejš z r. 2012..kde ty roky jsou? :|
Moderátor
Paul napsal
Patriotickej prstýnek..Asi WW1.

Koukám, můj příspěvek vejš z r. 2012..kde ty roky jsou? :|

Ti to řeknu a ty se budeš čertit! 8)
Registrovaný uživatel
Nebudu. V prdeli. ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » prsten - identifikace

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1