Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Prvý návrh na jubilejný svätováclavský dukát od Josefa Šejnostu z roku 1923

Vykupminci.cz
Numisargo

Prvý návrh na jubilejný svätováclavský dukát od Josefa Šejnostu z roku 1923

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Oprava:
Poslední věta mého předcházejícího příspěvku měla znít:

Takže se znovu ptám, pánové Boháč, Polívka a Novák nemají pravdu?
Registrovaný uživatel
Najviac asi haní človek čo chcel Šejnostov raziť ale odišiel s dlhým nosom :D :D A stále si myslí, že je stredobod nielen českého ale celého numizmatického vesmíru :D

Chlapci, každý si zbierajte čo chcete, zarábajte na čom chete, prekupujte čo chcete. Ak sa bude mať vaša rodina lepšie, ak investujete do firmy, ak si kúpite novú posteľ, stále bude niekto kto to nepraje....
Registrovaný uživatel
Pekná diskusia, je fajn mať iný názor a debatovať o tom . . . skúmať skutočnosti tak ako sa stali, ak si odmyslím niektoré invektívy, prínos je pre mňa značný.
Na B-M v poslednej dobe funguje cenzúra jak niekedy za socializmu. Kto nesúhlasí, má iný názor, dovolí si vzniesť kritiku alebo "haní" numizmatický materiál je hneď triedny nepriateľ.
Takže len tak ďalej, asi častejšie zavítam do země krále Miroslava :-)
Registrovaný uživatel
Tu cencura prakticky neexistuje , teda dokym nezacnes pixovat do druheho :lol:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Lanci : takže dle tebe se můžeme zlostí roztrhnout že jsme si nezarezervovali ty ,,prvoražby ,, ale jdi ...... vždyt to ani nešlo tak jak u dukátů 2014 ! jsou tady úplně jiní hráči a ti mají své zájmy a své známé a své postupy. Jen musím dodat že ti S tím Šejnostem následují úspěch dukátů 2014. jenže tato prvoražba určitě skončí v odpadlišti dějin. tak pokud jste do toho namočení tak vám přeji hodně úspěchů jelikož prodat 600 kusů to dá zabrat !

Marlen : tak na burze mincí se taky hrají zajímavé hry viz dukáty Karla IV 1978-1982 a trošku i stím šejnostem :D


Všem přeju zdraví,velké zisky a až ty naše malé zemičky skvétají , ale nedělejte z lidí blbece a hlavně a to mě na tom nejvíc sere - a to že začínající sběratel nebo investor vám naletí a prodělá a tudíž máme zase o jednoho potencionálního sběratele kolegu méně !

Ale musím si stejně protiřečit : Každý až si kupuje co chce je to je ho právo a svoboda , ale až pak nebrečí že něco koupil za 30tisic a po roce to nejde prodat ani za 8 tisíc .
Registrovaný uživatel
platina napsal
Lanci : takže dle tebe se můžeme zlostí roztrhnout že jsme si nezarezervovali ty ,,prvoražby ,, ale jdi ...... vždyt to ani nešlo tak jak u dukátů 2014 ! jsou tady úplně jiní hráči a ti mají své zájmy a své známé a své postupy. Jen musím dodat že ti S tím Šejnostem následují úspěch dukátů 2014. jenže tato prvoražba určitě skončí v odpadlišti dějin. tak pokud jste do toho namočení tak vám přeji hodně úspěchů jelikož prodat 600 kusů to dá zabrat !

platina: Nezavádzajte, nepíšete pravdu. Rezervovať to šlo. Obe varianty. Možno že kremnická varianta iba krátko ale bola. Pravdepodobne patríte k tým čo si neboli schopní zohnať zopár kusov pre seba.
A ta vaša sebaistota o tom kto alebo čo skončí v prepadlišti dejín to je už iná káva. Takých čo chceli rozhodovať tu už bolo a už nie sú.
A na okraj, treba poriadne čítať, ináč by ste vedeli, že sa nejedná o 600kusov (300+300) ale 700 (300 Kremnica a 400 Zobek)
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
trobo zmenši si ikonu
8 ) Avatar, Nick ani podpis nesmí mít reklamní charakter vedoucí mimo fórum Sberatel.com. Nesmí být propagována konkureční stránka ani firemní web bez předchozí souhlasu provozovatele webu Sberatel.com. Avatar by měl mít velikost maximálně 65x65 pixelů.
Registrovaný uživatel
Ok. Zatiaľ tak.
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
Páni, úplne nekonfrontačne, iba informačne, pretože sa tu stále uvádzajú zmätočné údaje. Prvorazba nevydaného svätováclavského dukátu podľa návrhu od Josefa Šejnostu z roku 1923 /oficiálne znenie/ bola realizovaná v dvoch variantách. Obyčajný svd /viď vyššie/ kde je emitent pán Zobek a Jubilejný kde je emitentom mincovňa Kremnica. Obe emisie sú v počte 300 kusov. Varianta pána Zobeka je číslovaná od 101 do 400 a varianta mincovne od č.1 do 300. Varianta pána Zobeka je číslovaná laserom do hĺbky a varianta mincovne reliéfne, teda do výšky ako pôvodný návrh Jubilejného dukátu, čo znamená, že každou raznicou bol vyrazený iba jeden dukát. Teda, spolu je ich 600, 300 a 300.
Registrovaný uživatel
A kde ostalo tých sto kusov(č1-100), ktoré idú do sád?
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
Registrovaný uživatel
tých 100 naviac je pravdepodobne myslených v tej kompletnej edicii od Zobeka (1,2,5,10 dukat), pripravovanej na záver.

ja sám som došiel k názoru, že ražba mala úspech, tak pred tým nemienim zatvárať oči..

EDIT: aha, už si ma predbehol s tými 100 ks
Registrovaný uživatel
A ešte, nechcem vyvolávať zbytočné negatívne vášne, ale celkom seriózne dávam verejnú ponuku na výmenu, napríklad aj nicku "platina" /ktorého prejav mi silne pripomína iného pána pod iným nickom ktorý nie je registrovaný len od dubna/, teda vymením tzv. svätováclavský dukát 2014 veľmi príjemného čísla za 2 /dva/ kusy Jubilejného šejnostovho dukátu z mincovne Kremnica a ešte platím obed. Táto ponuka je relevantná a každý kto ma pozná vie že vždy držim slovo.
P.S. Tzv. Svd 2014 je s komplet príslušenstvom, teda včetne osvedčenia PUSR
Registrovaný uživatel
Marlen napsal
Páni, úplne nekonfrontačne, iba informačne,...., že každou raznicou bol vyrazený iba jeden dukát.

Tak iba informačne, ;) to o čem se tu bavíme není dukát ale nějaká soukromě ražená medailička.
Registrovaný uživatel
Samozrejme jedná sa súkromnú medailu razenú v parametroch českoslovených jedno-dukátov.
Zjednodušene - "dukát" :)
_______________
Si vis pacem, para bellum.
Acta non verba.
« Poslední úpravu provedl(a) trobo v 28. 4. 2015, 10:52. »
Registrovaný uživatel
zmazany blby dotaz
« Poslední úpravu provedl(a) Shimy v 28. 4. 2015, 10:59. »
Registrovaný uživatel
píše o dukáte 2014
Registrovaný uživatel
aha, to som idiot :(

uz som ten môj blbý dotaz zmazal
« Poslední úpravu provedl(a) Shimy v 28. 4. 2015, 11:00. »
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
píše o dukáte 2014

Já bych ho vyměnil za dva Pražské Groše 2015 :D ;)
Registrovaný uživatel
Ja len k tej poznámke moderátora s veľmi dlhým nickom. Mne je úplne jasné že sa jedná o medaile, citoval som iba doslova špecifikáciu na osvedčení PUSR a príslušenstvách k obom razbám. Ale tu je možno dôležité pre korektnosť poznamenať, tieto razby sa ani ako čistokrvný dukát netvária a nezavádzajú na rozdiel od nedávno vydaného hybridu pod názvom dukát.
Registrovaný uživatel
Přátelé mrkněte co zítra umístím na Aukro !!!! myslím že hodně zajímavé v této době ne ??? sám jsem zvědav co to může udělat když nějaká novoražba od lidí co s tím nemají nic společného dělá údajně tolik a tolik. tak naschvál kolik udělá druhé vyobrazení šejnostova dukátu na dobové šejnostově medaili :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady ještě přidávám ...... velechrámové provedení sv. Václava znáte asi všichni tak dodávám ještě druhou medaili s vyobrazením Václava z dukátů o kterých se tu tolik mluví. Stejně byl ten Šejnost frajer a ty jeho vlastenecké poznámky na skoro každé madaili ......

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pánovi C. jeho plán s dukátmi Šejnostu nevyšiel , robili to iní . Takže ako býva dobrým zvykom " pravého numizmatika " treba špiniť a robiť si srandu . Čo s tým má spoločné pán C. keď tvrdí :
??? sám jsem zvědav co to může udělat když nějaká novoražba od lidí co s tím nemají nic společného dělá údajně tolik a tolik....

Ešte že Vám to ľudia hlavne v česku nežerú a dopytujú sa po nich . Kto tvrdí iné klame.
Registrovaný uživatel
No neviem ale mne pripada ten pan Zet co to robi taky isty vykuk ako pan Ceeee...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
No tak ak pán C vyhral toľko súťaží a je autorom takého množstva mincí a medailí ako pán Zet, tak áno. Pán C sa na našej "sedliackej" stránke zohrial asi dva dni s jeho spôsobmi a móresami, mimochodom.
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
No neviem ale mne pripada ten pan Zet co to robi taky isty vykuk ako pan Ceeee...


Porovnáva sa tu neporovnateľné . Umelca s kšeftárom zrovnať sa nedá , ešte nie je taká morálna bieda .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Nové mince » Prvý návrh na jubilejný svätováclavský dukát od Josefa Šejnostu z roku 1923

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1