Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Pytlíčkova sbírka jde do dražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Pytlíčkova sbírka jde do dražby

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
Zdenda-Kubik napsal
Co se týká čísel, tak se zeptejte třeba pana Gaertnera, co dělá aukce:
bankovky malinko, pak hodně dlouho nic, pak mince, pak dlouho nic, pak známky, který dělaj 90% jeho obratu.


Gaertnera sleduji na Delcampe, protoze sbiram Nemecko. Ma tam dost peknych veci. Ale ty Sudety, no nevim, vypada to jako vyrobek filatelie-fedor :mrgreen:

https://www.delcampe.net/en_GB/collectables/stamps/germany/sudetenland/sudetenland-reichenberg-freimarke-praesident-thomas-garrigue-masaryk-1-kc-karminrot-mit-handste-710792879.html

Ta jeho aukce Sudet na Praga to bylo neuvěřitelné co se prodalo a za kolik... nesmysly za absurdní ceny
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
Mimochodem psal jsem Vam na messenger ;)

Nic nevidím, na který účet?
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
Registrovaný uživatel
Páni, nemažme si medové motúzy popod fúzy, ale povedzme si to na rovinu - klasické zberateľstvo umiera. Známky umreli s príchodom SMS a emailov. V triede môjho syna už známky nikto nezbiera. Za mojich časov ich zbieralo cca 75% spolužiakov - chlapci aj dievčatá. To o čom sa tu teraz bavíte je už len investičná filatélia, ktorá s bežnými známkami nemá nič spoločné. To, že úspešný človek si dnes z nostalgie a márnivosti kúpi potlačený papierik za milión z hľadiska budúcnosti nič neznamená, pretože súčasná generácia už známky vôbec nepozná.

Na zberateľských dňoch sa predávali veľké albumy plné známok za cenu 4€... a nikto ich nechcel. Vo filatélii máte katalógy s cenami, ktoré sú úplne mimo reality (uvádzajú niekoľkonásobok skutočnej hodnoty). O tom svedčia aj čísla, ktoré tu uvádza Al-bunda - známok je na Delcampe veľká ponuka, ale nulový dopyt.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Známky umreli s príchodom SMS a emailov.


Podľa tejto logiky bankovky a mince umreli zavedením platobných kariet .... Trend smeruje k úplnej likvidácii hotovostných tranzakcii.

Fidzi napsal
O tom svedčia aj čísla, ktoré tu uvádza Al-bunda - známok je na Delcampe veľká ponuka, ale nulový dopyt.

To by si sa čudoval, aký je dopyt, a nie po drahých položkách. Evidentne nesleduješ filatelistický trh.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
stejně jako 99% všech existujících mincí je k ničemu sběratelsky a tržně, tak také 99% existuíjích známek je k ničemu sběratelsky a tržně

oč méně peněz a zájmu jde do sajrajtu tím více penez půjde od kvalitních a prověřených, starých, vzácných atd známek

...blíží se doba bezhotovostní, kdy i mince jako takové existovat nebudou coby platidlo...přesto numismatika nezanikne, stejně jako fil. ne s nahrazením poštovních emisí a pošty jako takové bůhví čím

...filatelie se jen vrací k normálu...dětský či široký lidový zájem o ni není vůbec důležitý ...filatelie vznikla jako zábava šlechty a jiné elity - KINGS HOBBY....vše ostatní je mýtus a komoušská propaganda

...trh s výtvarným uměním či diamanty (v určitém segmentu kvalit) jede velmi dobře a taky se nepovažuje za nutné aby se to zajímali děti či malí sběratelé...
Registrovaný uživatel
oprava : ....tím více peněz půjde DO kvalitních a prověřených, starých, vzácných atd známek
Registrovaný uživatel
smith napsal
Fidzi napsal
Známky umreli s príchodom SMS a emailov.

Podľa tejto logiky bankovky a mince umreli zavedením platobných kariet .... Trend smeruje k úplnej likvidácii hotovostných tranzakcii.

Smith, platobné karty hotovosť ani zďaleka nevytlačili, takže mince neumreli. Zatiaľ. Alebo ty máš v peňaženke len platobnú kartu bez mincí a bankoviek ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
oč méně peněz a zájmu jde do sajrajtu tím více penez půjde od kvalitních a prověřených, starých, vzácných atd známek

...filatelie se jen vrací k normálu...dětský či široký lidový zájem o ni není vůbec důležitý ...filatelie vznikla jako zábava šlechty a jiné elity - KINGS HOBBY....vše ostatní je mýtus a komoušská propaganda

Za socializmu sa táto hra nazývala lietadlo. Keď každý kto chcel letieť v klube "vyvolených" musel zaplatiť vstupné a niekomu odchodné, aby sa tam dostal. No a potom už len čakal až sa dostane rada aj na neho, svoje členstvo výhodne predá a rozprávkovo na tom zarobí. Tak nejak mi to pripomína súčasné zberateľstvo. Pytlíček do dokázal. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
.... úplně ti největší mně známí investoři ve filatelii se ale o mince vůbec nezajímají.
...kolik je klubů fil. je úplně irelevantní, jde o kvality ne o kvantity, navíc lidi jsou dnes v internetových komunitách nikoli v klubech okresních měst..

...dobré sbírky známek jsou likvidní v řádu hodin, nemějte obav, trochu do toho vidím...



Ale argument typu, že největší investoři se nezajímají o mince, je ve své podstatě bezpředmětný. Stejně bych mohl reagovat v obráceném gardu. Ale to jsou zcela bezpředmětné argumenty.

Jsme na sběratelském fóru, kde se sdružuje více skupin sběratelů a pak si prvotně hleďme sběratelských činností. A abych řekl pravdu, pak i naprosto obyčejný sběratel známek, který zná svůj obor, je mně milejší, než snob s mnohamilionovým kompletem všeho možného, o čem, až na cenu, nic neví.

Takže pokud budu mít např. sbírku padělků L-B známek emise 1850, bude podle Vás okamžitě prodejná za 100 % ceny jednotlivých známek? Podotýkám, bude se jednat pouze o jednotlivé známky v pěkné zachovalosti.
Já svojí sbírku mincí jsem schopen takto prodat.

Numismatika je pomocná historická věda, která zkoumá měnové systémy a jejich nástroje. Abyste tohoto cíle se zdarem dosáhl, musíte poznat historii konkrétní doby na daném území. Tyto okolnosti formují hospodářský vývoj, který je regulován měnovou politikou a jejími měnovými nástroji. Tedy mince samotná je důležitá až v konečné fázi. O měnové historii se učí i studenti na VŠE, je to jejich učivo. Není tedy pravdou, že numismatika je primitivní věda. Právě naopak se jedná o poměrně složitou vědu, která má mnoho zákoutí.

Dále nesmíte zapomenout na skutečnost, že se nacházíme v období jistého blahobytu. Pak se jistě nemůžeme vyhnout otázce na téma vývoje v dobách recese. Kvalitní zboží bude likviditní i nadále, ale co zbytek?

A o důležitosti mincí nemá cenu pochybovat, jedná se totiž o historii několika tisíc let. Např. portréty římských císařů známe pouze z mincí, datace některých historických událostí byla upřesněna až na základě mincí atd.

Nechci zde vést spor na otázku, který obor je lepší, pouze jsem si dovolil reagovat na Vaše jednostranné poznámky ve prospěch filatelie, protože to není z principu pravda.

A jedna poznámka závěrem. Nehodnoťme vzácnost pouze podle hodnoty, protože vzácnost čehokoli se nehodnotí pouze financemi. Ve sbírce mám i některé mince, které vykazují mnohem větší vzácnost a získal jsem je za dobré ceny, než některé jiné mnohamilionové oblíbené snobské záležitosti. Co je vzácné a co běžné, o tom rozhodují především znalosti, nikoli obchodníci, kteří dokáží svoje pohádky vnutit lidem, kteří mají sice peníze, ale přehled naprosto žádný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
smith napsal
Fidzi napsal
Známky umreli s príchodom SMS a emailov.

Podľa tejto logiky bankovky a mince umreli zavedením platobných kariet .... Trend smeruje k úplnej likvidácii hotovostných tranzakcii.

Smith, platobné karty hotovosť ani zďaleka nevytlačili, takže mince neumreli. Zatiaľ. Alebo ty máš v peňaženke len platobnú kartu bez mincí a bankoviek ?


já mám už jen mobil :P
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Nehodnoťme vzácnost pouze podle hodnoty, protože vzácnost čehokoli se nehodnotí pouze financemi. Ve sbírce mám i některé mince, které vykazují mnohem větší vzácnost a získal jsem je za dobré ceny, než některé jiné mnohamilionové oblíbené snobské záležitosti. Co je vzácné a co běžné, o tom rozhodují především znalosti, nikoli obchodníci, kteří dokáží svoje pohádky vnutit lidem, kteří mají sice peníze, ale přehled naprosto žádný.

Evropa, tvojím neprispievaním na fóre mi tu začalo niečo chýbať. Múdrosť.
Zlaté slová, ktoré by si mal každý začínajúci zberateľ prečítať a porozumieť ich obsahu.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Taky to tak vnimam. Jak uz jsem psal - lidi resp. chlapi (sberatelek je opravdu mizive procento) zacinaji sbirat v pozdejsim veku nez to bylo kdysi pred 30-40 lety a nesdruzuji se v klasickych KF, takze tezko rict jaky je aktualni pocet.

A prodavaji se i bezne polozky. Z ** CSR II se slusne prodavaji znamky i pres katalog. Posilal jsem do Ciny, Australie, USA, Francie, Italie, Holandska, Rumunska, Polska atd. A jak jsem se bavil s obchodnikama, tak taky prodavaji do Asie serie i po sto kusech, takze nektere kdysi bezne veci, hlavne z 50-tych let, uz nejsou moc k mani.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
al_bunda napsal
Mimochodem psal jsem Vam na messenger ;)

Nic nevidím, na který účet?


Pokud mate vice profilu, tak na ten kde mate fotku jak pijete pivo a posledni post je z roku 2014 :)
Moderátor
Pro Evropu 1..
Vítejte a děkuji,že jste zpátky. .
Zkušeni sběratelé jsou prestiží a pilířem tohoto fóra...
Moderátor
Fidzi napsal
Smith, platobné karty hotovosť ani zďaleka nevytlačili, takže mince neumreli. Zatiaľ. Alebo ty máš v peňaženke len platobnú kartu bez mincí a bankoviek ?


Ver či never, nemám hotovosť v peňaženke len platobné karty.... a iné blbosti.

Skús popátrať čo urobilo s ekonomikou Kene bezhotovostný platobný styk. Kde vymysleli jednoduchú mobilnú aplikáciu na nahradenie hotovosti.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
vzácnost je jen jedna složka zajímavosti předmětu a tedy i poptávky...sám mám unikáty, které stojí rozumné peníze...na tom není nic divného, mnoho to neznamená, netřeba z toho dělat ctnost...

kromě vzácnosti, potřebujete příběh, kontext, pí ár známky (povědomí o ní), její cenovou tradici, dobré výhledy do budoucna, dobrý původ, prestiž známky...pak budete mít úspěch

filatelie je plná vědeckého poznání, důraz na vědeckost v poštovní historii, práci s prameny, metody, publikace, oponentury...celá RPSL a APS, znalecké komunity GB, USA, Německa... všude se klade důraz pouze na vědecké aspekty fil. ..viz. jejich publikace , display's, studying circle's, awards atd atd

jako pomocná věda historická se fil., pošt. historie a dějiny fil., učí na několika universitách v USA (tuším třeba Maryland..psal o tom Linns Stamp..jistě znáte!)

o důležitosti mincí nepochybuju.....na rozdíl od numismatiky ale u fil. vidíme výraznou tradiční úctyhodnou společenskou funkci - královské sbírky, Club de Monte Carlo, světové výstavy, Royal Phil. Society, APS, AIJP, široce publikované události spojené s fil...atd atd.

MILIARDY LIDÍ ZNAJÍ POJEM MODRÝ MAURICIUS - je takový fenomén na půdě numismatiky???

je zajímavé, když je num. tak super a fil. tak mizerná , že numismatici si musí diskutovat na on line magazínu o filatelii...

dobré známky (např. Postfalschungen LV) prodáte za "tržní" cenu, nejlépe v aukci (Zanaria), ty co neprodáte nebyly dobré, tečka ...je to každého věc co a jak si nasbírá !

dobré sbírky ověnčené cenami či důkladně se znalostí budované se prodají bez problémů do mrtě a vysoko nad nabývací ceny...u nás např. p. Pour či p. Pytlíček....

Katalogy fil .a num. a jejich cenotvorbu nemá smysl srovnávat jsou to odlišné tradice . Prodává se pod i nad katalog...pod Sassone, za SG, nad Pofis...určité věci z ČSR I přece prodáte dnes prodáta za stovky % Pofisu..

Vaše argumenty "to není z PRINCIPU pravda", a podsouvání neznalosti obchodníkům či lidem s penězi jsou pozoruhodné!
Registrovaný uživatel
al_bunda napsal
Zdenda-Kubik napsal
al_bunda napsal
Mimochodem psal jsem Vam na messenger ;)

Nic nevidím, na který účet?


Pokud mate vice profilu, tak na ten kde mate fotku jak pijete pivo a posledni post je z roku 2014 :)

Jakýkoli profil s mým jménem a mojí fotkou je impostor

Na fb jsem měl hodně profilů, ale nikdy žádný pod svým pravým jménem :)
_______________
Nejsem sberatel. Jsem SYSEL.
« Poslední úpravu provedl(a) Zdenda-Kubik v 17. 2. 2019, 14:18. »
Registrovaný uživatel
david kopriva napsal
Vaše argumenty "to není z PRINCIPU pravda", a podsouvání neznalosti obchodníkům či lidem s penězi jsou pozoruhodné!


Já nepodsouvám obchodníkům neznalost, pouze poukazuji na jejich neserioznost v situacích, když cítí hejla, který se musí oškubat. Bohužel to funguje jak ve filatelii, tak v numismatice. Oni totiž existují obchodníci slušní a naopak obchodníci šmejdi. Když jsem prodával známky, s jedním jsem se také setkal a jistě ho znáte, protože se jedná o velmi známé jméno. Až když jsem ukázal, že něco znám, teprve pak mne bral vážně, ale ani se nezastyděl.

Znám také některé investory, kteří se v pondělí rozhodli, že budou sbírat mince, či známky a jsou schopni již v úterý utrácet veliké peníze. Jednoho to stálo několik milionů, protože jeho neznalosti využil jeden nepoctivý obchodník atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
david kopriva napsal
Vaše argumenty "to není z PRINCIPU pravda", a podsouvání neznalosti obchodníkům či lidem s penězi jsou pozoruhodné!


Já nepodsouvám obchodníkům neznalost, pouze poukazuji na jejich neserioznost v situacích, když cítí hejla, který se musí oškubat. Bohužel to funguje jak ve filatelii, tak v numismatice. Oni totiž existují obchodníci slušní a naopak obchodníci šmejdi. Když jsem prodával známky, s jedním jsem se také setkal a jistě ho znáte, protože se jedná o velmi známé jméno. Až když jsem ukázal, že něco znám, teprve pak mne bral vážně, ale ani se nezastyděl.

Znám také některé investory, kteří se v pondělí rozhodli, že budou sbírat mince, či známky a jsou schopni již v úterý utrácet veliké peníze. Jednoho to stálo několik milionů, protože jeho neznalosti využil jeden nepoctivý obchodník atd.

S těmi hejly bohužel máte pravdu. Je velice smutný případ jednoho filatelisty, který kupoval předražené Fifinky bez průseku, neperforované aršíky a podobné hlouposti, až sáhnul na peníze v advokátní úschově a na stará kolena skončil v kriminále.
Ještě zajímavější je, že s koncem filatelistické činnosti tohoto sběratele se podobné "rarity" jaksi přestaly vyskytovat.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Rarity a vzácnosti nejsou nutně jen o penězích. Nebo aspoň ne o moc velkých penězích. Většina z nás má nějakou velkou vzácnost, jen to není za milión $.

al_bunda napsal
Nejvetsi rarity u nas ma samozrejme pan Ruzicka z Vyskova !

https://www.facebook.com/jozef.ruzicka.986

Dejte nějaký obrázek, já vidím jen jakýsi "example", či co. ;)

Paul napsal
Fidzi napsal
Mne ten Pytlíček silne pripomína Václava Klausa. Tiež dal za kariérou takú jasnú bodku - Václav Klaus krade pero z Chile


Tuhle aféru jsem vůbec nepochopil. (A to Vaška celkem nemusim).

Pero si dle protokolu mohl nechat, vzal si ho rovnou..Jen Čecháčci z toho udělali z nějakýho důvodu krádež.(Asi soudili dle sebe.)

I podle protokolu to není tak, že "beru co vidím". Například i podle protokolu se zdraví a podávají ruce, byť to může být nehygienické. Samozřejmě, je to i otázka slušného (vy)chování.
On to pero regulérně ukradl. A ještě jak se u toho šťastně usmál! Zkrátka ... no, ono to má i pojmenování. 8) V každým případě to byla mezinárodní ostuda. Tuplem když to zachytila kamera.
A není to tak, že z toho udělali aféru "Čecháčci". Mělo to ohromnou odezvu ve světě (i v USA a to tam mají vlastní experty na kde co). A bohužel pro nás, vedle "tunnelingu" je to zhruba to jediné, čím se Klaus zapsal ve světě.
-------------------------

Ale jinak jste se nějak rozjeli!!

Reálně, a to berte jako varování, Pytlíček prodal svou sbírku (bez ohledu na počet padělků a jak moc tomu rozumněl) ... a kleplo ho z toho!!



Já bych citoval Špačka..:)
Popularizátor společenské etikety Ladislav Špaček uvedl na svém blogu: „Tato pera jsou ‚spotřební‘, počítá se s tím, že si je hosté odnášejí, buď z praktických důvodů, nebo jako suvenýr. […] Je pravda, že prezident Klaus si pero bral trochu komicky. V tom je jediná příčina, proč video obíhá celý svět. Jako státník měl pero vzít s výrazem naprosté samozřejmosti a strčit si je okázale do kapsy, pak by nikoho nenapadlo, že něco není v pořádku.“[13]
Moderátor
Paul napsal
Já bych citoval Špačka..:)
Popularizátor společenské etikety Ladislav Špaček uvedl na svém blogu: „Tato pera jsou ‚spotřební‘, počítá se s tím, že si je hosté odnášejí, buď z praktických důvodů, nebo jako suvenýr. […] Je pravda, že prezident Klaus si pero bral trochu komicky. V tom je jediná příčina, proč video obíhá celý svět. Jako státník měl pero vzít s výrazem naprosté samozřejmosti a strčit si je okázale do kapsy, pak by nikoho nenapadlo, že něco není v pořádku.“[13]

Počítá se s tím, že si je hosté odnášejí = rozuměj, obvykle, když jsou slušně vychovaní, to při podpisu smluv vypadá tak, že se podepíše, pera si vymění a ponechají. Případně jsou jimi obdarováni. Pera jsou sice možná "spotřební", ale nejsou to propisky za 15 Kč. A Klaus ji prostě ukradl. Jinými slovy (abych to nějak snad ukončil, než tu zase někdo začne Klause oprašovat, ofukovat a leštit), porušil dané zvyklosti, doložil nevychovanost a jistý prvek kleptomanie.
Ostatně, když máte vzácnou návštěvu a jednou za život vyndáte stříbrné příbory, taky budete mít problém s tím, že si je hosté odnesou domů aniž by od vás dostali povolení.
Moderátor
A tuhle jsem vedl debatu: Podle mne je výhoda filatelie v tom, že se pořádají výstavy ze sbírek sběratelů (členů), kde se nejen dotyční chlubí, ale zároveň i propagují a třeba dokládají výsledky svého bádání. Numismatici toto nemají. A různých mincí je relativně dost. Ostatně, existují o nějakých 2500 let delší dobu.
Registrovaný uživatel
Zdenda-Kubik napsal
al_bunda napsal
Zdenda-Kubik napsal
al_bunda napsal
Mimochodem psal jsem Vam na messenger ;)

Nic nevidím, na který účet?


Pokud mate vice profilu, tak na ten kde mate fotku jak pijete pivo a posledni post je z roku 2014 :)

Jakýkoli profil s mým jménem a mojí fotkou je impostor

Na fb jsem měl hodně profilů, ale nikdy žádný pod svým pravým jménem :)


Aha, tak kam vam muzu napsat ? :) Nebo popripade kontaktujte me prvni vy - na fb mam stejnou prezdivku jako tady ;)
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A tuhle jsem vedl debatu: Podle mne je výhoda filatelie v tom, že se pořádají výstavy ze sbírek sběratelů (členů), kde se nejen dotyční chlubí, ale zároveň i propagují a třeba dokládají výsledky svého bádání. Numismatici toto nemají. A různých mincí je relativně dost. Ostatně, existují o nějakých 2500 let delší dobu.


Ale toto je opět jednostranná reakce.

V každém sběratelském oboru existují položky mimořádně vzácné, velmi vzácné, vzácně, až po zcela běžné. V každé oblasti existují položky běžnější, ale komerčně dobře prodejné za nesmyslné ceny a naopak položky tržně podhodnocené atd.

Já sbírám stříbrné a měděné mince Františka II. a i kdybyste měl pět životů, nebudete mít šanci tuto oblast zkompletovat, protože pokud pochopíte tuto dobu a budete znát jisté historické náležitosti, pak budete zcela srozuměn se skutečností, že velká skupina mincí byla ražena pouze v omezených nákladech, z nichž se většina oběhem zničila. Pokud se budeme držet sběratelské zachovalosti a budeme odmítat "kosti," pak se pěkné kusy mohou vyskytnout jednou, dvakrát za život, či nikdy.

Proto nemám rád zcela jednostranné závěry.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pavel_III - já Klause v lásce nemám..ale tady prostě mám jinej názor. Jinak to byla propiska za pár stovek co si vzal, běžný tuctový zboží, co rozdávaj členům delegace...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Sběratel.com » Filatelie aukce » Pytlíčkova sbírka jde do dražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1