Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » r nalepky

Vykupminci.cz
Numisargo

r nalepky

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
existuje katalog na r nalepky?
Registrovaný uživatel
Toto mi napísal pán Štepán Kučera v jednej z našich komunikácií : v roce 2018 byla ukončena činnost Společnost sběratelů poštovních nálepek (SSPN) vedená Ing. Fenclem z Pardubic. Byl jí po 40 let vydáván bulletin o poštovních nálepkách (1978-2018).
Neviem, ako je na tom pán Kučera dnes, ale vlani alebo predvlani mi ešte posielal nejaké bulletiny. Pokiaľ viem, tak veľmi podrobne mali spracované minimálne r-nálepky Rakúsko- Uhorska, 1. ČSR, Zakarpatskej Ukrajiny a ČSSR. Možno aj niečo viac, ale nie som si istý. Je to rozdelené podľa typov, druhov písma a farieb. Nenájdete tam však ocenenie jednotlivých r-nálepiek.
Boli to všetko nadšenci schopní a ochotní bezoplatnej mravčej práce. Obávam sa však, že už nemajú nasledovníkov a ich dielo bude jediné na území Čiech a Slovenska.
Registrovaný uživatel
a ešte ma napadlo, že R-nálepkami sa zaoberá aj pán Plot z Berouna a on to aj spracúva do nejakej finálnej podoby.
Registrovaný uživatel
Děkuji
Otevřel jsem jednu z asi 5 krabic na boty plné r nalepek, samostatně i celivstvosti, tak mne zaujalo a na netu jsem žádný větší informační celek nenašel, děkuji za informaci.
Spíše si to rozdělím podle známek, jsou tam slušné věci, velmi slušné.
Registrovaný uživatel
http://odznaky.wz.cz/katalog/reko/index.htm
Registrovaný uživatel
Případně koupím RN komunikace -
jisi@seznam.cz
Registrovaný uživatel
[quote=jisi]
Případně koupím RN komunikace -


komunikácie sa nedajú predať, ani kúpiť. V slušnej spoločnosti je ich zverejnenie možné len so súhlasom oboch strán. A aj keď som presvedčený, že výsledky práce pána Kučeru a ľudí okolo neho by si zaslúžili ucelené zverejnenie, sám o tom nemôžem rozhodnúť. Prácu týchto nadšencov si vážim viac, ako peniaze. Je mi ľúto.[/quote=jisi]
Registrovaný uživatel
UŽIVATEL BEEM51- zkoušel jsem napsat dle webu panu Kučerovi, ale nikdo neodpověděl. Možná to jsou staré stránky.
Pokud by bylo možné nějaký kontakt, nebo přeposlat muj kontakt, uvítám.

PS co je RN komunikace?
Registrovaný uživatel
koolabs napsal
UŽIVATEL BEEM51- zkoušel jsem napsat dle webu panu Kučerovi, ale nikdo neodpověděl. Možná to jsou staré stránky.
Pokud by bylo možné nějaký kontakt, nebo přeposlat muj kontakt, uvítám.


Pan Štěpán Kučera - autor katalogů R-nálepek zemřel v roce 2022

https://www.kf0015.cz/odesel-pan-stepan-kucera/
Registrovaný uživatel
pane Neumanne, to vy jste vydal spolu s kolegou v roce 2004 Katalog prilezitostnich postovnich razitek ???
ted ho mam na stole, ze asi pujde nekam do prodeje, tak jen abych vedel :-D
Registrovaný uživatel
Jo, jo, už je to hromada let. Ale myslím, že jsou tam zachycena všechna ruční příležitostná razítka používaná v první republice.
Celý náklad se kompletně prodal a dnes se již jedná o těžko sehnatelnou publikaci. Třeba se to projeví i na dosažené ceně (budete-li jej prodávat aukčním způsobem)...
Registrovaný uživatel
diky za info. Mam to na stole, a potrebuji nejaky prostor. Takze ano, pujde to na aukro, pokud me nekdo neukeca ( teda kolega se asi pokusi, ale uvidime ).
je to dobre napsane, ja jsem to i sveho casu pouzival. takze gratulace k provedenemu dilu. jen ma jednu chybku. skoda, ze to neni barevne.
p.s. jaky jste mel naklad ??
Registrovaný uživatel
Díky za slova uznání, potěší...

Co se týká barevnosti, v těch letech by vydání v barvě bylo tak trochu ekonomickým šílenstvím. Pokud budeme katalog vydávat v budoucnu (v aktualizované přepracované verzi), samozřejmě již předpokládáme plnobarevnost (dnes to již možné je i v nižších nákladech).

Náklad byl dostatečný, více neřeknu. Ostatně většina vydavatelů katalogů tento údaj také nesděluje.
Registrovaný uživatel
OKI, diky za info
Registrovaný uživatel
Děkuji za vysvětlení,
jsem rád, že vlákno dostalo živost díky zcela jiné komunikaci.

Nicméně se vrátím k svému tematu. Pokud by jste měl někdo z dřívější doby měl v PC nějaký materiál k R nalepkám, uvítám jej.
Na jednu stranu asi škoda to co mám rozpustit, ale pokud nejsem schopen to posoudit, pak jednoduší zcela rozhodit mezi třídu celivstvostí.
Registrovaný uživatel
Něco málo je na Filaso - dig. Knihovna 2009/6 👍
Registrovaný uživatel
koolabs napsal
Děkuji za vysvětlení,
jsem rád, že vlákno dostalo živost díky zcela jiné komunikaci.

Nicméně se vrátím k svému tematu. Pokud by jste měl někdo z dřívější doby měl v PC nějaký materiál k R nalepkám, uvítám jej.
Na jednu stranu asi škoda to co mám rozpustit, ale pokud nejsem schopen to posoudit, pak jednoduší zcela rozhodit mezi třídu celivstvostí.


Obávam sa, že ste ste nepochopili diskusiu, ktorú ste iniciovali . Jediná literatúra, ktorá v tejto oblasti a na území Čiech, Moravy a Slovenska existuje je tá, ktorú zverejnil Beem51. Situácia sa mení. Pred 10 rokmi by ste zbierku R- nálepiek nepredali. Dnes sa reálne predávajú aj jednotlivé R-nálepky, čo bolo niekedy ťažko predstaviteľné. Pokiaľ sledujete predajné servery, tak cena stúpa. Sám som niekde prihodil aj 40 kč a nebol som úspešný. Tu sa jasne prejavuje dopyt a ten aj dvíha ceny. Netrúfam si povedať, kde sa to zastaví. Preto ani nie je možné vydať definitívny katalóg so stanovením cien. Trh stále ešte nie je ani čiastočne ustálený.

Pre vás a aj pre iných ostáva výhodný systém celistvostí. S r-nálepkou sú krajšie a aj cenovo lepšie. No začínajú sa biť dve oblasti - zbieranie čistých známok a zbieranie razítkovaných známok. Do toho sa ale už nebudem miešať.
Registrovaný uživatel
Este by bolo dobre vediet, ci mate tie RN z uzemia Ciech alebo Slovenska. Na Slovensku sa s tym velmi dobre vysporiadal p. Tvrdy. Ten spracoval aj katalog.
Registrovaný uživatel
"v roce 2018 byla ukončena činnost Společnost sběratelů poštovních nálepek (SSPN) vedená Ing. Fenclem z Pardubic. Byl jí po 40 let vydáván bulletin o poštovních nálepkách (1978-2018). " Ak sa Vam podari ziskat tento casopis, tak tam najdete vsetky relevantne poznatky o RN. Bol to casopis k nezaplateniu.
Registrovaný uživatel
děkuji za návod nechapajicimu filatelististovi
úvod zněl, zda li existuje katalog, z diskuze vyplývá že neexistuje.
pak jsem se zeptal, zda/li by někdo k tématu neměl v jakékoli podobě nějaký materiál,
sám si odpovídám , asi neměl, i když byla volně k dispozici stažitelná verze.

z posledních příspěvků též zaznívá že šly r naleky nahoru

ok super,
Registrovaný uživatel
to koolabs :

skúsim to ešte raz - katalogy existujú, zverejnil ich beem51, existuje aj odborná literatúra, vydávala ju Spoločnosť zberateľov poštových nálepiek / R-nálepiek/ v Pardubiciach. Jediné čo neexistuje je cenník R-nálepiek.
Registrovaný uživatel
Dobrý den
děkuji za upřesnění.
Já si dovolím přidat pár skutečně faktických dat, které se mi podařilo po týdnu pátrání získat, třeba někoho bude zajímat.

a) katalog čr 1993-2006 jsem si koupil, ale další je zde:
https://www.nunofi.cz/cs/literatura-cd-a-dvd/katalog-prilezitostnych-r-nalepek-ceska-republika-1993-2006

b) Katalog Rakouských zemí a dále první republiky, stejně jako další bohaté informace třeba k apostum jsou zde:
https://www.kf0015.cz/nas-klub-a-specializovane-obory/

c) Společnost zběratelů poštovních nálepek již ukončila činnost

d) Pátrání v materiálu r nalepek které si začínám třídit a zvažuji jak dále mne přivedlo k nálezu sešitu XLS s vytištěným katalogem viz výše doplněným katalogovou hodnotou. Je to z roku 2010, takže ne příliš staré a hodnoty jsou věsměs do deseti korun, ovšem i sem tam přes sto korun/pokud to nebylo míněno jako Euro:-)

Vzhledem k tomu, že sbírka nálepek / ne rakouské, pouze čsr, čssr,čr je pokud mohu posoudit velmi kompletní do cca 2005, nabídnu ji samostatně a obálky si zařadím do obecné filatelie.


Děkuji všem za pomoc a přeji hodně uspěchu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » r nalepky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1