Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Rada pro začátečníka ohledně hodin

Vykupminci.cz
Numisargo

Rada pro začátečníka ohledně hodin

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Souhlas s Nickem. To jsou nové hodiny a ty strojky ani nebyly kvalitní..nabidnout vcelku ale dostanete asi jen pár stovek pokud se na ně najde kupec..
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Souhlas s Nickem. To jsou nové hodiny a ty strojky ani nebyly kvalitní..nabidnout vcelku ale dostanete asi jen pár stovek pokud se na ně najde kupec..
Kluci dovolte takovou úvahu : já fakt nechápu ty, co si tyto hodiny pořídí, protože to je strašný kýč. Ty hodiny vídávám v takových těch hodinářstvích co umějí prodat hodinky na ruku a max vyměnit baterii, ale to umí každý Vietnamec ve stánku. Když vidím ceny takovýchto hodin kolem 3000 Kč za výlohou , tak se mi chce zvracet. Za ty peníze si můžou koupit krásné originální pérové altdojčky, které když se o stroj budou trošku starat, tak každého dnešního třicátníka přežijí.... Já chtěl na tento dotaz původně reagovat, pak jsem nad tím mávl rukou, ale když jste se ozvali vy, tak já teda taky :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 5. 3. 2018, 16:48. »
Registrovaný uživatel
No já je dostal, nekupoval. Teď mám aspoň důvod se jich zbavit. Takže nabídnout někomu v celku. Díky za rady. Bohužel pošta bude asi pomalu dražší, než hodiny.
Registrovaný uživatel
budete vidieť aké budete mať cenové ponuky a podľa toho s rozhodnite.Ostatne poštovné nech Vám uhradí kupujúci
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Fenix188 napsal
Souhlas s Nickem. To jsou nové hodiny a ty strojky ani nebyly kvalitní..nabidnout vcelku ale dostanete asi jen pár stovek pokud se na ně najde kupec..
Kluci dovolte takovou úvahu : já fakt nechápu ty, co si tyto hodiny pořídí, protože to je strašný kýč. Ty hodiny vídávám v takových těch hodinářstvích co umějí prodat hodinky na ruku a max vyměnit baterii, ale to umí každý Vietnamec ve stánku. Když vidím ceny takovýchto hodin kolem 3000 Kč za výlohou , tak se mi chce zvracet. Za ty peníze si můžou koupit krásné originální pérové altdojčky, které když se o stroj budou trošku starat, tak každého dnešního třicátníka přežijí.... Já chtěl na tento dotaz původně reagovat, pak jsem nad tím mávl rukou, ale když jste se ozvali vy, tak já teda taky :D


Člověče taky to nechápu. Ale setkal jsem se s názorem, že je to lepší protože je to nové a bez cervotoce. Jinak jsem překvapen i z nabídek na tyto hodiny. Zahlédl jsem je vystavené na fb formou aukce a uz ted tam má nabídku 1000kc.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
lachtan napsal
Fenix188 napsal
Souhlas s Nickem. To jsou nové hodiny a ty strojky ani nebyly kvalitní..nabidnout vcelku ale dostanete asi jen pár stovek pokud se na ně najde kupec..
Kluci dovolte takovou úvahu : já fakt nechápu ty, co si tyto hodiny pořídí, protože to je strašný kýč. Ty hodiny vídávám v takových těch hodinářstvích co umějí prodat hodinky na ruku a max vyměnit baterii, ale to umí každý Vietnamec ve stánku. Když vidím ceny takovýchto hodin kolem 3000 Kč za výlohou , tak se mi chce zvracet. Za ty peníze si můžou koupit krásné originální pérové altdojčky, které když se o stroj budou trošku starat, tak každého dnešního třicátníka přežijí.... Já chtěl na tento dotaz původně reagovat, pak jsem nad tím mávl rukou, ale když jste se ozvali vy, tak já teda taky :D


Člověče taky to nechápu. Ale setkal jsem se s názorem, že je to lepší protože je to nové a bez cervotoce. Jinak jsem překvapen i z nabídek na tyto hodiny. Zahlédl jsem je vystavené na fb formou aukce a uz ted tam má nabídku 1000kc.
To, že tam má už teď nabídku 1000 Kč má důvod v tom a o tom jsem přesvědčen, že o starožitné hodiny je zájem, jako o starožitný solitér do moderně zařízeného bytu ... problém bude v tom, že ti co přihazují tomu vůbec nerozumí a tento novodobý kýč považují za starožitnost a proto je o to zájem. Možná, že to i ví, že to je novodobé,ale mají pocit , že jim to bude fungovat déle, než ty staré hodiny (což je fikce) , které jim nikdo nespraví, což je taky fikce a ty to víš. Na ty staré hodiny se rodí noví a mladí opraváři, kteří to zase spraví ... třeba ty zrovna jsi ten příklad.
Registrovaný uživatel
Můj nejmladší syn s hodinami vyrůstal, ale byla to pro něho taková zívačka, když jsem mu povídal o systému hodin o výrobcích hodin a jak jsou krásné atd. Nuda v Brně pro něj :D No a teď si zařizuje byt v podnájmu a jeho kočka v těch starých věcech vidí krásu. Budou mít byt zařízený novým nábytkem ve stylu 60 tých let (móda se vrací) a jeho kočka po mně chce pozdní bídr hodiny , jako solitér nad krbem (dominantu obýváku) a prý jen půjčit na dobu neurčitou asi. Čéče poraď mám jim je půjčit a mám mít radost , že o ně má synova kočka zájem , nebo mám být dědek lakota a pomstít se synátorovi za to, že zíval při mých přednáškách :D
Registrovaný uživatel
spomeň si na to aký si bol Ty v mladých rokoch.Asi nie lepší ako syn.Po spomienkach na mladosť sa podľa toho zariaď.
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
spomeň si na to aký si bol Ty v mladých rokoch.Asi nie lepší ako syn.Po spomienkach na mladosť sa podľa toho zariaď.
No jasně... to víš, že jim je půjčím :D Jsem rád, že konečně pochopil co má hodnotu.
Registrovaný uživatel
Aspon budes mit doma volny hrebik na shaneni dalsich hodin ;)
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Aspon budes mit doma volny hrebik na shaneni dalsich hodin ;)
:D
Registrovaný uživatel
ak budeš chodiť na návštevy budeš vidieť že tam visia a nepredali ich
Registrovaný uživatel
Je to s podivem, ale prodaly se za 1700. Z dcery jsem vytáhl, že jí stály 1500. Lidi jsou někdy divní.
Já tomu nerozumím, ale jako sběratel poznám co je kýč a co má hodnotu. Nakonec jsem rád, že spadly :P , protože zrovna za 1700 jsem si koupil na uvolněnou skobu krásné staré na Áčku. Jdou přesně a i zvuk je hezčí. Tak děkuju za radu.
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
ak budeš chodiť na návštevy budeš vidieť že tam visia a nepredali ich
Bude to zápůjčka, nedovolil by si to ... při své postavě bych ho zlomil, jak skládací metr :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
nick1 napsal
ak budeš chodiť na návštevy budeš vidieť že tam visia a nepredali ich
Bude to zápůjčka, nedovolil by si to ... při své postavě bych ho zlomil, jak skládací metr :D


:lol: :lol: :lol:

Tak to je dobře že na jejich místě jsou staré. Hádám nějaké secesní,ty se tak pohybujou okolo 1500.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
lachtan napsal
nick1 napsal
ak budeš chodiť na návštevy budeš vidieť že tam visia a nepredali ich
Bude to zápůjčka, nedovolil by si to ... při své postavě bych ho zlomil, jak skládací metr :D


:lol: :lol: :lol:

Tak to je dobře že na jejich místě jsou staré. Hádám nějaké secesní,ty se tak pohybujou okolo 1500.
Nevím jestli reaguješ na Wogoo, nebo na mně. Ale spíše na Wogoo, že ? To je jasný, že jsou lepší secesní pérovky , které mají nějakou cenu , než jakýsi pofiderní napodobeniny z hočiminova města :D .
Registrovaný uživatel
I na tebe,tvé přirovnání me rozesmálo :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » Rada pro začátečníka ohledně hodin

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1