Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Zde bychom se mohli zabývat určením či rozlišením vojenských řádů a vyznamenání, určit stát a o co jde. Prosím se vkládejte obrázky dekorací, které potřebujete určit.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 24. 12. 2016, 6:12. »
Moderátor
Řád sv. Lazara - identifikace
Je to v nabídce na polském Allegro. Chybí ale monogramy mezi rameny kříže, převýšení je přetočené o 180º, kříž je černě lemován, na medailonu líce chybí opis.
Neví někdo, oč by se mohlo jednat?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nad křížem jsme společně diskutovali s přítelem (Faleristika) a nakonec jsme se shodli, že to je kopie částečně napodobujíc tento řád a zároveň "zkrášlena" neexistujícími prvky, které mají jediný úkol, zvýšit prodejnost dekorace.
Je jisté, že každý doplňující detail bude pro nás všechny přínosný,
Ukázka kompletu, výrobek firma KK Praha.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Potřeboval bych určit a případně ocenit tyto dvě medaile:
Mnohokrát děkuji předem.

1) kříž 39 x 39 mm, patinovaná mosaz nebo měď, nápis BLOEDTRANSFUSIEMARS,
Domnívám se, že je to belgický kříž červeného kříže ? Nebo kžíž za darování krve ?

2) kříž se zelenými smalty, 45 x 45 mm. Tohle je nějaký spolek veteránů nebo vysloužilců ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to tak jak píšete. Ocenit to moc nejde, neb ta první to by mohl koupit někdo se zájmem o Červený kříž. Ta veteránská dekorace je jistě zajímavá, je to někde z oblasti Německa a to se zde neprodá, bohužel není zájem. No, ale nemusím mít až tak pravdu. Zkoušet to na aukru od 1 Kč to je myslím zde zbytečné. Jsou to neoficiální dekorace a zde je vždy problém- najít kupce.
Registrovaný uživatel
Děkuji. Je to materiál do pobočkové aukce.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, prosím přítomné a znalé kolegy o určení o co se jedná, na internetu hledám marně už delší dobu a nic jsem nenašel, pro upřesnění rozměry 7,5 x 4 cm, díky moc za váš čas

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tento křížek se řadí mezi tak zvané vlastenecké odznaky. To jest lidé je kupovali a peníze se odevzdávali na dozbrojení, či na pomoc raněným. Křížek se nosil viditelně a většinou na řetízku u kapesních hodinek. Odznaků je velké množství, různé ražby, mnohé i jako dámské brože ze zlaceného stříbra. Stuha na ten křížek nepatří. Asi ji tam přidal prodejce, aby to lépe vypadalo. Ani dnes to nejsou žádné unikáty.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji za zajímavé informace. Tak trochu jsem předpokládal, že křížek ke stuze nepatří. Nicméně pro úplnost dodávám doplňující foto a ještě prosím o info, k čemu tedy patří stužky, neboť je patrné, že to jsou "dvojčata". Ještě jednou předem velké díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=122&t=3211
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=211&t=1223

Podívejte se, obě dekorace máme zde. Jinak faleristiku máme na stránkách Slovenské faleristické společnosti a pro sběratelé je zajímavý časopis Signum
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 8. 4. 2017, 16:51. »
Registrovaný uživatel
pán Altmann dúfam, že sa neurazíš, ale čítať niektoré Tvoje reakcie, príspevky a odpovede na žiadosť o pomoc je za trest ... :(

No a prečo?
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 8. 4. 2017, 16:27. »
Registrovaný uživatel
moc díky
Registrovaný uživatel
moc díky, ale nějak jsem se v tom nezorientoval, chtěl jsem jen vědět k čemu tedy ty stužky patří
Moderátor
l. Čestná dekorace za péči o lid
Sudetská medaile 1939
To mně mrzí, doufal jsem, že si to rozkliknete a máte tam jak povídání tak i obrázky.
Cenové relace jsem Vám také vložil z eMedals a doufal jsem, že budete spokojený, nebo to nejde otevřít?
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 8. 4. 2017, 16:52. »
Registrovaný uživatel
Brett napsal
pán Altmann dúfam, že sa neurazíš, ale čítať niektoré Tvoje reakcie, príspevky a odpovede na žiadosť o pomoc je za trest ... :(

Altmann napsal
No a prečo?

Netvrdím, že vždy, ale často bývajú nejasné a nejednoznačne. Naopak obsahujú zbytočný balast ... Stáva sa tiež, že mám problém sa zorientovať, čoho konkrétne sa týkajú (na čo sú odpoveďou, alebo reakciou).
Ale to je možno len môj problém a netreba si z toho robiť "ťažkú hlavu". Ja to prežijem ;)
Registrovaný uživatel
Altmann: omlouvám se, pokud má odpověď vyzněla negativně. Jsem s odpovědí maximálně spokojen a hlavně si velmi cením, že zde dáváte nezištně zajímavé informace. Za léta na tomto foru strávená jsem si s velkým zájmem mnohokrát četl Vaše příspěvky a bez nadsázky Vás považuji za největšího odborníka na faleristiku zde na foru. Odkazy jsem otevřel a vše jsem si rozklikal, přečetl a jelikož nejsem falerista, byly pro mne informace "hůře stravitelné", toť vše. Ještě jednou moc děkuji, hezký večer, karell
Registrovaný uživatel
Pěkný den, poradí mi někdo prosím s určením těchto dvou vyznamenání?
První má průměr 45mm, druhé 37 mm. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
První odznak je RU odznak pro odhadce vzdálenosti, Odznak je však velmi poškozený. Na stuze se nenosil.
Medaile je medaile vítězství, Belgie, Velká válka 1914-18, stuha tohoto typu tam nepatří. Stav je hrozný a to znamená, že cena je více než nepatrná.

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=79&t=811

http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=148&t=838

Zde si vše můžete i nastudovat.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 11. 7. 2017, 19:18. »
Registrovaný uživatel
Díky za rychlou reakci. :)
Moderátor
Pomůže mi někdo prosím přesněji určit tato dvě vyznamenání za statečnost? Mám hlavně na mysli dobu vydání a citaci podle Marca.

1. Ag medaile II. třídy, 31mm, sig. TAUTENHAYN, pun A na hraně

2. Ag medaile II. třídy, 31mm, nesignováno, punc A na hraně

Díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Možná trochu podivný dotaz: Mám nějaké R-U vyznamenání nebo řád (třeba řád FJI.) v hodnotě 10000 Kč, které je volně, bez originální etuje. Jaká by byla jeho cena, pokud by bylo uloženo u originální, slušnězachovalé etuji (10500?, 12000?, 15000? nebo ještě více???) Chtěl bych vědět, kolik procent z ceny vyznamenání dělá to, jestli se nachází v původní etuji?
Registrovaný uživatel
Původní etue je vzácnější, než samotné vyznamenání
Registrovaný uživatel
Takže řád FJI. v 5. třídě je za 10000 Kč a pokud bude v původní etuji tak má cenu třeba 22000 Kč :shock:
Mint napsal
Původní etue je vzácnější, než samotné vyznamenání
Registrovaný uživatel
Každopádně, stuha není originál.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1