Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim odborníky,jaká je cena takovéto medajle v bronzu,zahlédl jsem ji u jednoho vetešníka a měla ještě rudou stuhu,děkuji za případnou odpověd

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Venda L v 6. 12. 2019, 22:59. »
Registrovaný uživatel
Císař Maxmilián Mexický- bronzová medaile Za vojenské zásluhy,
opravované ouško. K medaili byla skutečně červená stuha.
Je zajímavé, že shodné 2 obrázky jsou na stránkách valka.cz v článku starém 9 let.
Registrovaný uživatel
Ano,máte pravdu,použil jsem to jen jako ilustrační foto,rád bych věděl přibližnou cenu,pokusim se sehnat originál snímek
Registrovaný uživatel
A co za medaili chce vetešník? Jistě nebude problém
to u něj nafotit a dát sem.
Registrovaný uživatel
Najde se mezi váma někdo,kdo umí jednoduše odpovědět na jednoduchou otázku?Pane Altman,to jsou stránky pro postižené?,Nic proti nim nemám,ale musíte to napsat,než se k vám někdo přihlásí.Jinak ta medajle je už prodaná,takže děkuji !
Registrovaný uživatel
U takovýchto věcí je cena taková, za kolik se dá předmět prodat nebo koupit :D
Vetešník to zjevně odhadl správně ;)
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=142&t=998

Zde je hodně povídání o problematice medeile
Registrovaný uživatel
Jenže Venda nechtěl povídání o medaili ale pouze její cenu v korunách :D ;)
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Moderátor
turtleoverhead napsal
Jenže Venda nechtěl povídání o medaili ale pouze její cenu v korunách :D ;)


Tak to musí Venda na židovský trh. Já když něčemu nerozumím, neriskuji.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za komentáře
Registrovaný uživatel
Vážení sběratelé, jsem tu nový, jsem spíš takový hromaditel, než sběratel v tom pozitivním smyslu. Zkrátka jen tak něco nevyhodím, a když vidím něco zajímavého, neváhám se pro to sehnout... Ale nejde si všechno nechat. Proto moje dotazy zde nejsou moc sběratelské, ale spíš tzv. "obchodnické", protože některých nánosů svého hromadění jsem se rozhodl už zbavit. To "pravé" sběratelství provozuju v oblasti, kterou jsem tu zatím nenašel...
I sběratel prodává a nakupuje, ale vím, že na neználky, kteří jen tahají rozumy za účelem obchodu se všude kouká tak trochu spatra.
Poprosím vás tedy o názor. Jakou to může mít pro někoho hodnotu?
Jedná se o takovou skoro kolekci, kterou mám už 25 let po jednom svém předkovi. Všude je uvedeno stejné jméno, mám i 2 čb fotografie z udělování vyznamenání té (pro mě zavrženíhodné) osobě. Myslím, že by to tedy mohlo být zajímavé jako celek, minimálně to, co má jméno. Jsou to Uznání, diplomy, vyznamenání, pamětní medaile a odznaky spojené s jeho členstvím v Lidových milicích.
Mě osobně je z těch věcí spíš na blití, ale jak jsem tady někde četl "historie za to nemůže".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jde o zajímavý soubor některého ze soudruhů LM. Není zde nic extra vzácné Cenu to má jako komplet.Já bych to uložil, uschoval pro potomky, v současné době prodejné fakt za pár korun.
Registrovaný uživatel
No s tímhle bych se potomkům zrovna moc nechlubil :oops:
Registrovaný uživatel
Turtle, historie není o zapírání a přepisování - jak samozřejmě víte. Tihle milicionáři až tak nikomu neškodili např. v porovnání s německými vojáky. A jejich odznaky, uniformy a vyznamenání jsou nyní předmětem šílených obchodů a obdivu (u někoho!). Altmann má v tomhle více rozvážné pravdy.
Moderátor
Cena za komplet mezi 1000-1200 kč záleží. Výhodou je, že většinu máte s dekrety. Nevýhodou aktuálně jsou celkem dostupné a docela špatně se prodávají za požadované ceny,ale jak jsem napsal dekrety jsou vyhodou.. Dále pokud jsou určeny pouze jedné osobě je to další významné plus.
Registrovaný uživatel
Stepe kdybys byl 21.8.1969 v centru Brna,tak bys asi nenapsal že nikomu až tak neškodili.Dva mrtví a spousta zmlácených.Zfanatizovaná sběř.
Registrovaný uživatel
stepe napsal
Turtle, historie není o zapírání a přepisování - jak samozřejmě víte.,

Nemám na mysli sběratele ale potomky ;)
Registrovaný uživatel
To je právě to, co se mi ani nechce, uchovávat to pro potomky... Ten člověk nikomu doopravdy neublížil, ale jeho charakter... :-/
Ale to není pro tu "sbírku" důležité. Důležité je, že to nechci doma skladovat dalších X let, ale za nějaké peníze z toho radši potomkům dopřeju nějaký zážitek...
Kdyby o to někdo stál, klidně pište i SZ. Věřte, že jestli to někdo získá, tak kvůli jménu uvedenému na těch listinách se ještě dobře pobaví... (není to nikdo známý, jen to jméno je řekněme "srandovní").
Moderátor
Jednatel: SZ vam tezko nekdo napise, nezna-li mail.
Registrovaný uživatel
Možná jsi Valhuberte zběžně četl, co jsem napsal. Tedy znovu: "Tihle milicionáři až tak nikomu neškodili např. v porovnání s německými vojáky"......a následný kontext. ------ Pokud se něco z obsahu sdělení jen vypíchne, jako jsi to udělal, pak do dostane jiný smysl? Pouze u nás se přičítá nacistickému Německu 360 000 obětí bez započítání obětí v koncentrácích a nuceného nasazení. Zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/Ob%C4%9Bti_nacistick%C3%A9ho_N%C4%9Bmecka_v_%C4%8Ceskoslovensku

A jestliže u nás byly zničeny (II. sv. válka) ""jen"" Lidice a Ležáky, např. v Rusku se uvádí, že "bylo zničeno 1710 měst a městských sídel a 70 tisíc vesnic. Země ztratila 32 tisíc průmyslových podniků, 98 tisíc kolchozů a 1876 sovchozů. Zničeno bylo rovněž 65 tisíc kilometrů železničních tratí, skoro 16 tisíc parních lokomotiv a 428 tisíc vagonů. Ztraceno bylo 13 tisíc železničních mostů a 8000 tisíc říčních plavidel" atd.

Lze to bagatelizovat třeba tím, že byla válka. Ale fyzicky ji "odpracovali vojáci", tedy to porovnání "škodlivosti" mezi LM a německými vojáky (myšleno z II. sv. války) je celkem poměřitelné historicky.
Registrovaný uživatel
Srovnávat Lidovou milici v době míru a Wehrmacht o několika milionech mužů v době války je demagogie a vzhledem k vláknu tu vypočítávat kolik kolchozů zničili Němci ..absurdita.

Ale odznaky jsou sběratelskej materiál, člověk musí mít odstup.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Jednatel: SZ vam tezko nekdo napise, nezna-li mail.


Pane Kolego mám zájem, ale nemám na Vás kontakt nejde Vám napsat žádná soukromá zpráva.
Registrovaný uživatel
Už jsem si toho všimnul, a změnil nastavení ohledně e-mailu....
Moderátor
Jednatel: stale mate skryty mail, ale da se to obejit, viz muj profil.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1