Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Také bych měl zájem, pište na karanj1@seznam.cz
Moderátor
Tímto bych to vše uzavřel, to již zde je běžná burza a nikolive "poradna". LM pánové možná byli Vaši tátové nebo dědové, hlavně nepište můj ne. Prostě byla to divná doba a nakonec, opravdu nakonec ti pánové obstáli. Když odevzdávali zbraně u ženijní brigády měl jsem na starost kordinaci. Ti chlapi byli nasraní, tedy ti co odevzdávali zbraně, ale nasrani z toho důvodu, že si někdo myslel, že by zbraně použili proti vlastním dětem. Tehdy jsem těchto odznaku mohl mít krabici, ale vše šlo do šrotu. I vojáci měli děti na škole, například moje dcera byla v Praze (KU) a v průvodu. Nechte si prosím ty řeči o LM, byli tam většinou museli, ale zbraně by nepoužili!
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
. Nechte si prosím ty řeči o LM, byli tam většinou museli, ale zbraně by nepoužili!

Kecyprdykuličky, nikdo nemusel :evil:
Moderátor
Jo, asi to bude pravda. Ti kluci co lisovali prach a dělali na bouchačkách, tak Ti tam byli všichni, měli asi dobrý flek. Ale i tak to občas bouchlo.
Registrovaný uživatel
Patrí k oceneniu (medaile) Za službu vlasti aj miniatúra? Neviem sa k tomu dopátrať. Takto to bude jednoduchšie. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
No, abychom to nějak shrnuli - členství v LM nijak povinné nebylo. Mohu s klidem říci, že z naší rodiny tam nikdo nebyl. Chtě nechtě, nějaké faleristické zajímavosti v oblasti LM jsou a jak píše nabízející, bude tam i třeba trochu pobavení z onoho jména nositele. Buď jak buď, dnes to až taková hitovka není, je to tak pro naše vnuky, ale na druhou stranu, proč ne. V devadesátých letech nikdo nechtěl Řád práce a jak je už dneska žádaný - ale je to třicet let zpátky. No LM taková hitovka nejsou, tak potřebují dalších třicet let navíc:-). Obecně bych to tedy nezatracoval, dívejme se na to faleristickou optikou - pořád lépe ve sbírce, než aby to skončilo v popelnici. Howgh.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Patrí k oceneniu (medaile) Za službu vlasti aj miniatúra? Neviem sa k tomu dopátrať. Takto to bude jednoduchšie. ;)
-s-

K medaile Za službu vlasti sa prikladali ministužky.Obe sú na foto:jadna na sponu ,druha na prišitie.
Čo sa týka kompletu,zberatelia československých vyznamenaní vedia,ako je zložité dostať sa k dekrétom.A ten dekrét k vyznamenaniu II.stupeň 10 rokov LM je osve hoden 30-40 euro.
Moderátor
Já i kolega Mikuláš ještě víme, že v době našeho raného mládí se plukovní medaile nepovažovali za faleristiku. Bylo velké prošení až je pan Měřička sepsal. Podobné to bylo i u dekorací partyzánských a myslím, že po třiceti letech by se měl osmělit některý falerista a sepsat i ty LM.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/kniha-lidove-milice-1-dil-odznaky-a-vyznamenani-6928586934
je kniha Lidové milice-Odznaky ,autor Roman Skalický.Dobrá publikácia.
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
K medaile Za službu vlasti sa prikladali ministužky.Obe sú na foto:jadna na sponu ,druha na prišitie.
Čo sa týka kompletu,zberatelia československých vyznamenaní vedia,ako je zložité dostať sa k dekrétom.A ten dekrét k vyznamenaniu II.stupeň 10 rokov LM je osve hoden 30-40 euro.

Za odpoveď pre mňa ďakujem,-mikulas.
Ministužka tam je a v nej je zapichnutý malý odznak s levom . Aj dekrét a etue. Dekrét má diery od ihiel stuhy a etue je polepená páskou aby sa nerozpadla.
Druhá stužka chýba. Mám to už roky. Dal mi to kamarát, jeho otec bol policajt.
-s-
Registrovaný uživatel
Kolega stani,uživateľ Jednatel má v téme medailu Za službu vlasti,vy máte na mysli Za zásluhy o obranu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nie, túto mám.
Foto je z príspevku. Mám ale ten starší typ. Aj s miniatúrou na stužke. Možno k tomu nepatrí.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
Nie, túto mám.
Foto je z príspevku. Mám ale ten starší typ. Aj s miniatúrou na stužke. Možno k tomu nepatrí.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Ak vás to nezaťaží, foto tej ministužky,prosím.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za věcný názor. Je to ideologická memorábilie, takže se to neobešlo bez ideologických diskuzí... Kéž bysme toto ve své historii nikdy neměli.
Nicméně i já si přál v dětství vlastnit lvíčka na čepici, a to hned červeného, VéBáckého, ne jen zeleného, kterých bylo relativně dost. Naštěstí jsem z toho včas vyrostl, a kolo dějin mě ušetřilo některých dalších rozhodnutí. Myslím si, že LM byly zrovna ty z těch nejzavrženíhodnějších ozbrojených složek režimu (hned vedle PS-VB), protože oni opravdu nemuseli nic z toho dělat. Měli svoje občanská zaměstnání a vstup do LM bylo jen obyčejné vlezdop...lnictví tomu režimu. Režimu vraždícímu svý vlastní lidi, v době míru, a snad ještě víc než to dělal vlastním lidem AH (tím myslím hlavně v SSSR, u nás to byla jen procenta toho, co nechal postřílet JVS). Těmito odznáčky, medailemi a diplomy si je režim udržoval dětinsky loajální. Ale je to součást historie, tak by byla hloupost to chtít úplně zapomenout...
Moderátor
Je to ještě horší, měli zbraně s kterými neuměli zacházet. Jednou v životě a to bylo po ukončení školy jsem musel na nějakou součinnost s OV-LM (cvičení střelby). Víckráte by mně tam nikdo nedostal. Jak jsem později zjistil, na tu součinnost nikdo nechtěl a tak každý "bažant" po vyřazení byl a musel jít. Ale řekl bych, že s postupem let na to nějaký inteligentní LM z vysokého postu to sám ukončil, asi pochopili, že jim nevěříme, tedy abych to upřesnil, že nevěříme, že se orientuji ve vojenství alespoň na úrovni žáka PŠ. :evil: :twisted:
Registrovaný uživatel
-mikulas napsal
Ak vás to nezaťaží, foto tej ministužky,prosím.

Žiadny problém. Ale až zajtra. Aktuálne som v práci.
-s-
Registrovaný uživatel
Myslím, že stužka patrí k medaile Za zásluhy o obranu. Podľa pásikov na stuhe a stužke. Ja som to nikdy nejako neskúmal, ale tak to asi bude.
Medaila a stuha sú takéto..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Stani i stuha je rozhodující. Patří to k té stříbrné, ano
Registrovaný uživatel
Dobry den, je možne dostat na pana Altmanna mail, chcem mu poslat jednu zaujimavu vecicku na posudenie, ohodnotenie. Moj mail : ptekyy@gmail.com
Vdaka, Peter
Registrovaný uživatel
Ahojte. Mám tu takúto exotiku. Niečo som našiel na internete, neviem či to správne nazvem ako vojenský rád Kristov, našiel som len niečo podibné zo 16. storočia, Portugalsko. Matetiál asi zlato. Tento bude asi o niečo novší. Potešilo by konkrétnejšie info.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=441&t=2586

Jste v Portugalsku správně, Pokud je to zlato tak to je takový medailon, který mohl majitel nosit na zlatém řetízku na krku. Zadní strana je stejná. Punc by tam neměl být.
Podívejte se na odkaz, bude to lepší.
Registrovaný uživatel
punc tam nieje, druhú stranu nemám fotku. Obdobie je to asi aké?
je to niečo ako Maltézsky rytieri?
Moderátor
https://www.google.com/search?q=Ordem+de+Cavalaria+de+Jesus+Cristo)&sxsrf=ALeKk02zNEZkcUOc3F7-yrkcQ8hIn1E_QQ:1587242138217&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwizlMje6fLoAhWL2aQKHS6UArgQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1088&bih=500


Obrázky Ne každý je podobný tomu Vašemu
Registrovaný uživatel
Ďakujem, to som našiel, ale rovnaké nie.
Moderátor
Nic není rovnaké, záleží na období, modní vlny, ale toto je taková "halbminiatur" není to tedy zcela oficiální, ale patří to k řádu. Já vím, Vy by jste chtěl, aby tam byl obrázek přesně jako tomu je u Vás, možná když tomu budete věnovat pár večerů, projdete katalogy, najdete.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1