Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem, pomůže prosím někdo s určením?Mám bohužel jen tyto fotografie.Rozměry 5,5 x 4 cm, nahoře azbuka.Moc děkuji za případné názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Problém je v tom, že to není kompletní, je to střed odznaku, ale nějak si to nedokáži vybavit.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji
Moderátor
no, moc jsem Vám neporadil, ale občas se stává, že napíše : "Odznak mám doma kompletní".
Moderátor
Třeba by pomohlo napsat co tam v té azbuce je (já to nevidím).
Moderátor
Hledal bych nejspíš mezi zednařskymi odznaky..
Moderátor
to ne, je to stavební jednotka, pravděpodobně pevnostní, ale to již si dovoluji moc odvážnou...............
Registrovaný uživatel
Přidávám další foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
R Š CH O A ?
Moderátor
Pavle, děkuji a děkujeme. Ono to dokonce může být i výložky ( nárameník), ale je toho moc co mně napadá. Já to vzdávám, ale zkoušejme.
Registrovaný uživatel
Křížený hlavně dole..jedna má jnou koncovku, to jsem viděl na ruskejch řádech.
Moderátor
Ale nebude to sovětský. Jednak tam chybí hvězda, kterou měl správný bolševik i na prdeli a dvak tam není "C" (sovětský), který bylo i součástí jména hajzlpapíru (советское бумажное дерьмо).
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 23. 4. 2020, 19:13. »
Registrovaný uživatel
To je kopaný? Někde z lágru? Nebo z půdy?
Moderátor
Google dokáže zázraky a těžko říct, jak to dělá (zkrátka, nedalo mi to a pobavilo):
ser rychle, posílíš mír = дерьмо быстро, ты укрепишь мир
Ser rychle, posílíš mír! = Ебать быстро, ты помиришься!

Nechápu. ;)
Moderátor
OA by mohlo být оружие артиллерия. Aji podle těch kanónů.

X = художник ? Nabízí se to.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 23. 4. 2020, 19:27. »
Registrovaný uživatel
to druhé písmenko by bolo lepšie odfotiť, zdá sa mi že by tam mohlo byť aj niečo iné ako š
Registrovaný uživatel
Také jsem přemýšlel o límcové označení druhu vijsk, ale nesedí mi ta velikost 5,5 cm.Jsou tam dírky, tznm.zřejmě na přišití, ale Altmannova teorie není taky k zahození..Zase, proč by někdo dával zkratky na výložky??
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=460

http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=453

Já jen pokud to někoho zajímá. Carské Rusko až do dnešních dnů je pro faleristu nesmírně zajímavé již jen v tom, že v současnosti odznaky Ruské armády navazuji na tradici armády carské. Zkuste se na něco podívat je jako na zájem.

Tradici mají např. i odznaky USA ( ale do toho nedělám)

Ale ta azbuka není určující. Např. existovala i Ukrajinská armáda, dále Srbsko, Bulharsko, ale zde by to opravdu mohla být výstrojní náležitost. Měl jsem literaturu, ale již jsem prodal, přesto uvidíme- náhoda je náhoda.
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=169

http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=448

Třeba se někdo rád podívá, nebo bude potřebovat časopis Signum, je možno objednat

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Upozornění:
Mezi faleristy není zvykem být sprostý na odznaky. Popisoval jsem dekorace III. říše, ale nedovolil bych být sprostý. Pavle, při Vašem vzdělání si to prosím uvědomte.. Faleristika se nesmí stát politickým tématem, to si jistě nepřeje ani Vilém. Prostě se Vám sovětské odznaky nelíbí, stačí napsat jednou a slušně. Já to nemažu, je to ale Vaše vizitka o slušnosti, lidé zde nejsou hloupí. Já zásadně píši o hrdeli, je to stejné,každý ví o co jde. :'(
Moderátor
To nebylo o líbí - nelíbí, to bylo o sovětské politické kultuře. Rudé hvězdy byly všude a na každý hovno muselo být povolení (bumážka). Tak to prostě bylo a do značné míry stále je.


Altman:
USA:
Stříbrná a bronzová hvězda se řadí mezi vysoká vyznamenání USA i mně se líbí. Hvězdy měli na helmách i Japonci(bohužel) Buďte rozumný člověk.
« Poslední úpravu provedl(a) Altmann v 24. 4. 2020, 22:18. »
Registrovaný uživatel
...no když to beru dneska tak i tady u nás se bez bumášky neobejdeš,jediný plus je to ,že ti tam nemusí bouchnout tu rudou hvězdu :lol:
Moderátor
U nás si každý dělá co chce bumážka nebumážka. A někteří jsou si rovnější (a ještě si stěžují).
Ale to sem opravdu už nepatří.

Ale napadlo mne, nevím proč: Prodával se někdy Řád zlatého rouna a, pokud ano, na kolik to vyšlo?
Registrovaný uživatel
Áno, p.Jiří Blažek mal dva a jeden predal Kovalevovi zo Znojma v r. 1998 za 210 000 korún?Neboli to reťaze,boli na červenej stuhe.Bol aj o tom článok v časopise DP z r. 2000?Ten už nemám,všetky som dal do zberu.Mal som to šťastie p.Blažeka poznať veľmi dobre.Neviem,či ešte žije ,bol 1930 ročník narodenia a na burze odznakov v Jarove som už nebol dlhšiu dobu,nemám sa ani koho opýtať.
Registrovaný uživatel
Co vím , tak naposledy bylo Zlaté rouno i v etuji draženo v aukci Kunker ( podzim 2018 ) za bratru 750 000 Kč .
No nekup to , když je to tak laciný .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1