Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pan. J. Blažek včas pochopil, že vyznamenání má na trhu hodně možnosti. Bylo to levné a on kupoval a kupoval, komu prodával psát nebudu. Pár jeho věci jsem měl v ruce. On nechtěl mluvit, ale pár nás snášel a něco nám i řekl. Mimo vyznamenání měl v origo všechny ty kordíky o kterých je zde a jinde řeč. Byl to opravdu dobrý obchodník, sice nic nečetl, ale měl " na to nos" Já jemu děkuji, hodně jsem se naučil již tím, že jsem si u něho mohl hodně věci porovnat. No, ale byli jsme jiná škola!
Václav Měřička:
Jeho paní mu koupila dekorace po generálu Brusilovi, jsou uloženy v Národním muzeu v Praze, pokud je již někdo neukradl či nevyměnil za kopie.
Moderátor
Citovat
Altman:
USA:
Stříbrná a bronzová hvězda se řadí mezi vysoká vyznamenání USA i mně se líbí. Hvězdy měli na helmách i Japonci(bohužel) Buďte rozumný člověk.


Jen tak pro upřesnění: To jsou všechno hvězdy rudé? Nejlépe se srpem a kladivem? Američani mají i jinou symboliku (třeba orel), Japonci zase slunce. Ale sovětská posedlost bolševickými symboly, které rozesrali po celém světě … Kam vstoupila noha sovětského vojáka, 20 let tráva nerostla a byly tam jen rudé hvězdy, srpy a kladiva se válely po zemi.

Celkem nechápu, proč se chcete za každou cenu hádat. Je to zbytečné, stejně historii nenapravíte.
Moderátor
Buď pište o řádech, nebo Vám to budu mazat. Vilém měl dotaz a Vy z toho děláte protibolševický metang, :P ale zaspal jste 30 let.
Moderátor
No zaspal-nezaspal. Nemohu za to, že si teď Putin hraje na cara. Praktiky jsou však pořád stejné.
A navíc je směšné jak se velitel KGB-NKVD (+ všechny další vývojové zkratky) snaží navazovat na carské tradice. On, zástupce těch (byť jejich syn-vnuk), kteří cara zradili a všechny povraždili. Výsledkem je akorát to, že Rusové (mužici) jsou celkem dezorientovaní a zatímco jedni dopoledne mávají rudýma vlajkama, druzí se ohání carskýma a jejich ideologie je směsí bolševismu, fašismu i nacismu. (A možná že dopoledne i odpoledne jsou často ti samí.) Ale jedno jim zůstalo - rozpínání. Sám Putin přece přiznal, že Rusko hraničí s kým chce.
Moderátor
Váš názor je Váš názor, ale snad by jste jej mohl vložit do téma historie, asi by to bylo lepší.
Registrovaný uživatel
Hezký den,

dostala se ke mně tato miniatura leteckého odznaku Polní pilot. Zatím se mi nepodařilo dohledat stejný s označením "SILVER", což jsem zjistil, že by mělo být označení pro ražbu v Londýně. Můj dotaz se týká četnosti výskytu této miniatury.
Rozměr 2,8 x 2,2 cm, váha 2,93 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Raz som videl takú mini odznaku na aukro,myslím si,že je vzácny a nie lacný.
Registrovaný uživatel
Zároveň prosím o určenie vzácnosti tohto odznaku .U Krubla som prečítal,že je RLP-riadenie letovej prevádzky I .typ 1993-1995.Je to bežný odznak?Akú má cenu.Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dnes již to je jen památka, odznak není běžný, ale na různých setkání (/blešák) jsou nabízeny k prodeji. Pokud jej chcete mít nevím tu cenu, neb dnes je vše jinak, ale vím, že se objevují tak zvané doražby :shock:
Moderátor
Pepe5

Tyto malé odznaky v Anglii byly vyráběny ve sterlingovém stříbře i v bronzu. Používali se jako památka či Derek, který dávali piloti spojeneckým pilotům, ale i svým děvčat, ano jsou vzácné, neb to využití bylo především v Anglii.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pepe5

Tyto malé odznaky v Anglii byly vyráběny ve sterlingovém stříbře i v bronzu. Používali se jako památka či Derek, který dávali piloti spojeneckým pilotům, ale i svým děvčat, ano jsou vzácné, neb to využití bylo především v Anglii.

Děkuji za rychlou odpověď. :)
S cenou vím, že to záleží na poptávce, ale přibližně, ať jsem v obraze se může jednat o částku třeba v řádech vyšších stokorun? :)
Moderátor
... :lol: ......v řádu vyšší jak 1000Kč, já to dělám nerad, vždy se mi to vrátí :roll:
Registrovaný uživatel
Jasné, rozumím. Chtěl jsem jen mít určitou představu. :) Díky za pomoc. ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím páni... Čo je to za odznak??

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=148&t=838


Podívejte se prosím sem:
Registrovaný uživatel
Niečo takéto?
https://www.armedconflicts.com/odhad-vzdialenosti-t60513
-s-
Registrovaný uživatel
Aha... :roll:
Altmann vedel, ja som hľadal. :P
-s-
Moderátor
Stani,
na www.valka mám již jen vzpomínky, také jsem tam pomáhal s faleristikou. Prostě je to můj život, ale jste bystrý ! :twisted:
Registrovaný uživatel
Dík chlopi
_______________
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Stani,
na www.valka mám již jen vzpomínky, také jsem tam pomáhal s faleristikou. Prostě je to můj život, ale jste bystrý ! :twisted:

Bystrý samozrejme som, vo tom žádná. Bývalo to lepšie... :) :)
Ale toto s tým nesúvisí. Napísal som odznak s letiacim vtákom do google a skočilo to tam. Takže tak. ;)
Mimochodom si myslím, že sa tu niekto, niekedy, na taký "značók, abzeichen," už pýtal.
Kto, kedy a kde (vlákno) neviem. Len pocit.
-s-
Moderátor
............ano je to poměrně běžný odznak, ale oni se ptají, já odpovídám a dělám to rád.
Registrovaný uživatel
Ahoj , mám prosbu o jaké vyznamenání jde. Je to pozůstalost po tchánovi který bojoval ve II sv. válce na západní frontě. Po válce byl ve vězeňské službě. Když mě tyto medaile před hodně léty ukazoval tak k nim byly i dekrety za co a kdo udělil. Bohužel ty se asi nedochovaly. Jen si pamatuji , že jedno nebo možná víc tak na nich byl podepsaný Ludvík Svoboda.Děkuji předem za ochotu odpovědět.
Fotky jsem dělal jen tak na rychlo , myslím že to na nich co je potřeba k určení bude vidět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewforum.php?f=79

STANI, Válečný kříž 1939, Medaile Za chrabrost 1939, medaile Za zásluhy I. st. Medaile zahraniční armády.
Nejsou tam také nějaké štítky, prostě drobnosti odznaky, malé stužky atd. Z tohoto souboru, který je velmi pěkný nepoznám kde voják bojoval. Pokud to nestačí. napište znova bez obav.
Registrovaný uživatel
Děkuji Altmanne , ještě je tam jedno vyznamenání. Celkem 5. Jinak stužky jsou ty co jsou nafocené. Uveřejňuji ještě fota a jejich druhou stranu. Tam je popis , který Tobě řekne víc. Já na to nejsem znalec. Taky foto tchána se stužkami ale černobílé. Fotím na rychlo mobilem takže kvalita nic moc. Tchán je ten co sedí na kanonu a ruku má na té krytce.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1