Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V minulém příspěvku jsem zapomněl uvést, že mojí největší sběratelskou láskou, jak napovídá mé jméno, je Francie. Mají tam a měli obrovské množství vyznamenání. Vždyť jejich nejvyšší vyznamenání, Řád čestné legie, dostalo už nějakých 1 000 000 lidí :D . Hotový ráj pro sběratele.
Jinak jsem tu nový, ještě se tu nevyznám. Netuším, kde zde máte místo, kam se dávají novoročenky. Tak ji dávám sem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) joffre v 22. 12. 2020, 14:06. »
Registrovaný uživatel
Joffre: Děkuji vřele za vyčerpávající odpověď i za ostatní podnětné příspěvky, prosím, napište mi na sebe kontakt na eurcentrum@centrum.cz, rád bych se s Vámi spojil osobně, děkuji.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda sem nebo do jiného vlákna mohu dát fotografii k určení. Mám fotografii svého pradědečka, když byl ve Vídni na vojně. Nevíte, kdo by mi pomohl určit uniformu, šavli a vyznamenání?
Moderátor
Dejte to sem, ale prosím kvalitní obrázky i detaily dekorací, je zde dosti lidí a jistě Vám někdo poradí.
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den, jde mi o osobu vlevo (můj pradědeček). Fotografie pochází z města Ruma, kde za války sloužil. Nevím jestli se dá rozeznat, kde sloužil a jaké obdržel vyznamenání. Předpokládám, že když nemá žádnou hvězdičku na krku, tak to byl vojín. Na internetu jsem našel, že v tomto městě působil tzv. český pluk, ale nejsem schopen identifikovat uniformu. Budu rád za jakékoliv informace. Zkusil jsem napsat i do VHA, uvidím jestli něco vůbec najdou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) janhiram v 28. 12. 2020, 18:36. »
Moderátor
Zdá se, že to jsou dělostřelci, oba mají na uniformě výkonnostní odznak a pamětní kříž 1848-1909. Tedy klasiko. Tak to měl v těchto letech každý voják. AE - více hádám neb z tohoto nic určit řádně není možné.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji moc. Ani jsem moc nedoufal, že se z té fotky dá něco určit. Napsal jsem ještě do VHA jestli něco zjistí resp. jestli se něco dochovalo. Ještě se zeptám, nevíte o jakou šavli se jedná?
Registrovaný uživatel
Rád bych právě určil o jakou šavli se přesně jedná a pokud někde bude k mání kompletní ve velmi dobrém stavu, tak bych ji rád zakoupil. Po letech se mi podařilo nalézt staré fotky.

Altmann napsal
Zdá se, že to jsou dělostřelci, oba mají na uniformě výkonnostní odznak a pamětní kříž 1848-1909. Tedy klasiko. Tak to měl v těchto letech každý voják. AE - více hádám neb z tohoto nic určit řádně není možné.
Registrovaný uživatel
Dobrý den kolegové, hledám informace o tomto odznaku Městské rady ,, Královského města Pardubice,,. Předpokládám že pochází z období Rakouska Uherska. Jedná se o kombinaci mosazi, stříbra a českých granátů.
Majitel odznaku byl Václav Jandík, majitel Jandíková mlýna a zakladatel velkokapacitní pekárny v Pardubicích.
Bohužel víc nevím a ani internet toho moc nenabízí.

Děkuji s pozdravem Petr

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Máte krásnou věc a památku na monarchii a město Pardubice. Tyto a podobné odznaky to jsou pamětní a záslužné dary města podnikatelům a významným lidem města a okolí. V této době bylo udělení RU dekorace složité a tak mnohá města a organizace alespoň takto řešili poděkování a zde právě jak jste sám zjistil jde o pardubického podnikatele p. Jandíka. On se nějaký sběratel z Pardubic určitě ozve. Většinou tyto odznaky vyráběla firma Jarý Pardubice.
_______________
Moderátor
Tak doufám, že jsem se neprozradil...
Taková zajímavost docela vzácná..
Zda-li pak víte o jakou medaili se jedná a komu byla udělena..
Bohužel foto je mizerné.. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Medaila Za boj Varjaga i Korejca pri Čemuľpo.Rusko-japonská vona 1904.Drahá ,cena niekoľko tisíc euro.Neviem o tom,že by boli udelené R-U námorníkom.
Moderátor
-mikulas napsal
Medaila Za boj Varjaga i Korejca pri Čemuľpo.Rusko-japonská vona 1904.Drahá ,cena niekoľko tisíc euro.Neviem o tom,že by boli udelené R-U námorníkom.


Ano Mikuláši.. 👍
Tahle velmi ojedinělá,, záležitost,, je aktuálně v nabídce nadcházející new Yorkské aukci, položka 1642..
https://www.sixbid.com/en/the-new-york-sale/8079/page/1/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=8663%7C301240&sidebarIsSticky=false
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 5. 1. 2021, 17:58. »
Registrovaný uživatel
Tam je materiálu!Žiaľ,už nie som najmladší.Už sa len hrám.A do drahých vecí už nechodím.Teraz bolo hodne materiálu SŠ 1939 na emedals.
https://numismat.ru/au.shtml?au=132&per=0&descr=&material=0&nominal=0&lottype=0&ordername=5&orderdirection=ASC&num=10&b=0&f=0&p=0&&page=60 tu sa dražilo zaujímavé Československo.
Moderátor
-mikulas napsal
Tam je materiálu!Žiaľ,už nie som najmladší.Už sa len hrám.A do drahých vecí už nechodím.Teraz bolo hodne materiálu SŠ 1939 na emedals.
https://numismat.ru/au.shtml?au=132&per=0&descr=&material=0&nominal=0&lottype=0&ordername=5&orderdirection=ASC&num=10&b=0&f=0&p=0&&page=60 tu sa dražilo zaujímavé Československo.


No teda koukám, jak je to s účastí, platbou a doručením
Máš s tím zkušenosti Mikuláši, nebo někdo jinej...?
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 5. 1. 2021, 20:11. »
Registrovaný uživatel
Ten udělený Řád rudé zástavy ČSSR na Ericha Mielkeho byl zajímavý. I dobrá cena. Nemáte větší fotku dekretu?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
-mikulas napsal
Tam je materiálu!Žiaľ,už nie som najmladší.Už sa len hrám.A do drahých vecí už nechodím.Teraz bolo hodne materiálu SŠ 1939 na emedals.
https://numismat.ru/au.shtml?au=132&per=0&descr=&material=0&nominal=0&lottype=0&ordername=5&orderdirection=ASC&num=10&b=0&f=0&p=0&&page=60 tu sa dražilo zaujímavé Československo.

Zdravím,nie, nie som v tej aukčnej sieni prihlásený.Mám ju len záložkách.Teraz tam bol dražený Rad priateľstva,preto som to uschoval.
No teda koukám, jak je to s účastí, platbou a doručením
Máš s tím zkušenosti Mikuláši, nebo někdo jinej...?
Registrovaný uživatel
ondras napsal
Ten udělený Řád rudé zástavy ČSSR na Ericha Mielkeho byl zajímavý. I dobrá cena. Nemáte větší fotku dekretu?

Pred dokončením aukcie sa položky dali stiahnuť zväčšené.Teraz už nie.Zaujímavé pri položke Mielkeho,že v 1985 obdržal rad s číslom cez 500.Takže to aj je napoveda o približnom počte udelení tohto radu.
Registrovaný uživatel
orian napsal
Joffre: prosím, napište mi na sebe kontakt na eurcentrum@centrum.cz, rád bych se s Vámi spojil osobně, děkuji.


Pane kolego,
je to již více než dva týdny, co jsem vám poslal email. ???
Registrovaný uživatel
Je PROSÍM ten popis správný...
https://ostatne.bazos.sk/inzerat/119101794/slovensky-voj-vit-kriz-nemecka-varianta-vzor-57.php
Registrovaný uživatel
tá omáčka okolo je asi len vymyslená, ta tomto vyznamenaní nebol dôvod niečo denacifikovať. Originál je z Kremnice.
Registrovaný uživatel
Ahojte.
Potreboval by som pomôcť so značením na tomto želesnom kríži. Nestretol som sa ešte s tým že by bola vypuncovaná rýdzosť.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kříž je pěkný, ale není to udělené origo z let 1914-18. Bude pozdější a právě ta ryzost do dokládá. No, ale je nádherný, žádný šunt to není.
_______________
Moderátor
Díval jsem se pozorněji. Může to být kříž, který si voják zakoupil jako náhradní k nošení na uniformu. Origo je velmi podobné. Takový kříž mohl být uložen v přijímacím pokoji rodičů ku slávě rodu. Tak se to v mnohých případech dělalo.
_______________
Registrovaný uživatel
Jakýsi zahraniční dealer nabízí tenhle odznak. Nevíte někdo co to je? Snad svobodní zednáři nebo něco podobného?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1