Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Vykupminci.cz
Numisargo

Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nějak se mi nedaří poslat obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No vida.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Podoba řádové hvězdy je sice pěkná, ale může to být dekorace za nějaké závody. Zde opravdu musíme čekat na znalce, který takovou dekoraci má ve své sbírce. Rozhodně to však není řádový klenot a cena by neměla být vysoká.
_______________
Registrovaný uživatel
Přátelé, prosím, může mi někdo pomoci s identifikací, resp. odhadem u tohoto exempláře? U Maxmiliána jsem našel varianty "Al Merito Militar", ale tato "Al Merito Civil" jako by neexistovala... Resp. je to ta "vzácná a téměř se nevyskytující medaile" (byť zde očividně s upižlaným ouškem, což je jistě škoda), o které se píše na https://www.valka.cz/Vojenska-zasluzna-medaile-t82848 ...? Vřelé díky za bližší informace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to ta vzácná, měl jsem ji po jednom nositeli od pana Vacka z Jaroměře. Měl jsem i v bronzu. Zde by se to ouško určitě nechalo opravit. Je to krásný kousek i bez toho ouška.
_______________
Registrovaný uživatel
Pro joffre https://www.sberatel.com/diskuse/profile/24745: Omlouvám se, ale žádný mail po 17.1. nemohu nalézt, prosím, je možno jej poslat ještě jednou? Děkuji, Petr
Registrovaný uživatel
orian napsal
Pro joffre https://www.sberatel.com/diskuse/profile/24745: Omlouvám se, ale žádný mail po 17.1. nemohu nalézt, prosím, je možno jej poslat ještě jednou? Děkuji, Petr


Poslal jsem vám email 2. ledna a dnes přeposlal. Na vámi uvedenou adresu, doufám, že je správná.
Registrovaný uživatel
Bylo by možné zaslat email na orian.
l.svobodal@seznam.cz
Moderátor
Pane Svobodu, pan E. Orián se Vám určitě ozve a domluvíte si téma.
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Na nejmenované zahraniční aukční stránce byl tento odznak. Viděl jsem ho poprvé. Slovensko / zatím/ není v mém záběru :) Měl by to být nějaký Hlinkovec? co jsem málo vygooglil. Kdo ho nosil? Je to něco oficiálního?, nebo samodoma? Je to originál, pokud to existovalo? Děkuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rady se mi nedostalo,ale jinde byli sdílnější, tak kdyby někoho zajímalo má se jednat o odznak Hlinkovy gardy pro legionáře a dobrovolníky z let 1918-19. Replika.
Registrovaný uživatel
no nevie, tento sa zdá byť liaty, bez značky mincovne Kremnica, skôr by som sa priklonil k samo domo. Ale Miloš bude vedieť.
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám tady francouzskou medaili , budu rád dá li mi někdo nějaké informace popřípadě ma-li to nějakou cenu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=436&t=2327

Zde máte vše potřebné, přečíst si to musíte sám.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím,
rád bych poprosil místní odborníky o určení tohoto malého kříže( jedná se o nález )Je to v podstatě malé provedení Viktoriina kříže,zkoušel jsem dohledat info či přímo stejný kousek na netu a jediný závěr ,ke kterému jsem došel,že se jedná o doprovodný křížek k mimiatuře,která doprovázela hlavní veliký kříž,takže se vyznamenání mnohdy skládalo asi ze tří různě velkých křížů.Přikládám i odkaz na jednu stránku,kde je toto seskupení na fotkách.Je tato úvaha reálná? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde ten odkaz:
https://www.warrelics.eu/forum/orders-medals-decorations/victoria-cross-ribbon-mini-medal-699206/
Velikost křížku : 17,5 mm
Registrovaný uživatel
Ještě jeden odkaz vkládám :
https://www.ebay.co.uk/itm/WW1-Victoria-Cross-Ribbon-bar-attributed-to-Colonel-John-Sherwood-Kelly/164758551234?hash=item265c5ffac2:g:o98AAOSw91NgThtg
Registrovaný uživatel
Zdravím ve spolek, již nějaký čas se pokouším dohledat pobočku spolku Schlaraffia k přiloženému štítku na hůl. Dokázal by mi někdo prosím poradit, o jaké město by se dle erbu mělo jednat? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Pepe5 v 11. 4. 2021, 23:16. »
Moderátor
Jestli ten vejr k tomu znaku integrálně patří, pak to v ČR nebude.
Moderátor
Schlarafie jsou složité dekorace, převážně městské a spolkové a faleristika se jim vyhýbala a vyhýbá stále. Každý něco ví a zná, ale není si jist. V mém raném mládí se v této oblasti dobře orientovali staří numismatikové.
_______________
Registrovaný uživatel
Díky za reakce. Štítek mám ze Šumperka, tak bych tipl, že to bude někde z této lokality, ale kdo ví. Pokud zjistím, o co jde, tak info doplním. :)
Registrovaný uživatel
Pokud mohu posoudit, tak žádný z tuzemských Schlarafských spolků neměl erb, který by se tomuto byť jen podobal ...
Moderátor
Může to být i studeňský spolek. V Sudetech si na to němečtí studenti potrpěli. Kdo sbírá heraldiku, může i zařadit.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny. Mám (možná jedinečnou) možnost následujícího odznaku řízení útočných vozidel. Avšak v tomto období nemám nasbírané téměř žádné zkušenosti. Otázka do fóra zní, zda lze potvrdit originalitu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dle obrázku je to vždy těžké a nepřesné. Řekl bych, že odznak je originál pro rotmistry důstojníky. Ta úprava tanku a státního znaku je zajímavá, viděl jsem a odznak je opravdu dnes již vzácný. Zkuste však i další možnosti zda to je klasický kov, že nejde o odlitek atd. I kupec musí být věrohodný a odznak by měl mít svůj "křestní list"
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 24 > »

Sběratel.com » Faleristika » Řády, vyznamenání a výkonnostní odznaky k určení

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1