Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
babygulka napsal
a co sa Ti stalo s tlaciarnou? ja o tom neviem..

Mně nic, ale Maďarům! :mrgreen: Prostě jsem jen ohodnotil to, že výsledek jejich snažení vypadá jako někde z pralesa. 8)
Zkrátka, jimi použitá tiskárna (ve Vídni, čili u nepřítele!) asi nebyla plně připravena na zadaný úkol.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 22. 9. 2014, 16:03. »
Moderátor
babygulka napsal
a co sa Ti stalo s tlaciarnou? ja o tom neviem..

Pavlovo Západní Maďarsko a příspěvek 7 :)
Moderátor
pavlinka napsal
babygulka napsal
a co sa Ti stalo s tlaciarnou? ja o tom neviem..

Pavlovo Západní Maďarsko a příspěvek 7 :)



dik, uz som si spomenul ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Pavel ja viem ze tych 70 dopisov je malo ale budu tam aj ine dokumenty plus znamky a este na tom stale pracujem a doplnam aj teraz cakam novu zasielku z USA ,takze este to doladujem
_______________
Registrovaný uživatel
Nemyslím, že Pavel myslel, že 70 dopisů je málo:))) spíše naopak
Registrovaný uživatel
To neviem ale viem ze zo 70timi listami 80 stran albumovych listov nezaplnis. Ved na niektorych su aj po dva na strane ,takze toho materialu musi byt viac.Mam predsa este jednu otazku na porotcov-kazdy pise atesty neprikladat a vo Vystavnom Poriadku pre Svitavy v bode 15.8.sa pise "Pri dovodnych pochybnostiach o pravosti sa ram otvori a porota preskuma atd.Nie je v takomto pripade lepsi ten atest
_______________
Registrovaný uživatel
no ale budeš tam přece mít (jak píšeš výše) i jiný materiál - hlavně známky, ne? řekl bych (ze vzorků tebou prezentovaného materiálu), že bys poskládal těch 80 listů i jen ze známek, ne? bude tam přeci taky povídání atd...
Moderátor
m1234 napsal
To neviem ale viem ze zo 70timi listami 80 stran albumovych listov nezaplnis. Ved na niektorych su aj po dva na strane ,takze toho materialu musi byt viac.Mam predsa este jednu otazku na porotcov-kazdy pise atesty neprikladat a vo Vystavnom Poriadku pre Svitavy v bode 15.8.sa pise "Pri dovodnych pochybnostiach o pravosti sa ram otvori a porota preskuma atd.Nie je v takomto pripade lepsi ten atest

No pokud to nebudeš chtít dát do poštovní historie (a to snad asi ne), tak samozřejmě do exponátu patří i samotné známky či jejich bloky, zkusmé tisky a rozličné varianty.


Kopie atestů (stačí jen fakt kopie) se mají přikládat na list z druhé strany listu, na kterém je materiál s atestem vystaven.
A na výstavní list bych pod materiál s atestem udělal asi A nebo C v kroužku a toto značení pak napsal na úvodní list.
Moderátor
Hned ráno a narychlo- prostuduj si hlavně výstavní třídy a dobře zvol tu, ve které chceš exponát vystavovat. Mám hlavně na mysli tu tvoji větu, že tam budou celistvosti " a jiné dokumenty". Napiš, co těma dokumentama myslíš. Jde o to aby jsi nebyl ve výsledku zklamaný. Jsou věci, které do exponátu zásadně nepatří! ;)
Registrovaný uživatel
ikanek dakujem za vysvetlenie.K teme ,ja si myslim ze to je urcite aerofilatelie a tie dokumenty mam namysli iny filatelisticky material ako su znamky a dopisy.Napriklad rozne letecke formulare ,letove dokumenty,hlasenia alebo dobove fotografie ,pohladnice,alebo foto lietadiel ktore sa pouzivali pri letoch

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Z uvedeného odhaduji užití v exponátu takto:
většinou vhodné jen v omezeném množství - Napriklad rozne letecke formulare(jak které) ,letove dokumenty(jak které asi jen velmi málo)
toto asi ne - hlasenia alebo dobove fotografie ,pohladnice,alebo foto lietadiel ktore sa pouzivali pri letoch...
(prostě není to to samé, jako použít materiály do nějaké studie či publikace)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Můj názor? Vůbec nic z toho, pokud by to neměla byt otevřená třída. Možná se ale pletu. Dejvy by sem taky mohl něco "prohodit" i když jsme "jen námětáři".
Moderátor
Ty letadla by se nedaly najít na známkovém (známky, razítka, celinové pohlednice, origoš(!) lístky polní pošty s vyobrazením letadel) materiálu?
Moderátor
S těmi ostatními skupinami materiálu kromě známek a dopisů bych byl hodně opatrný. Jejich užití je vhodné jen, pokud to podpoří zpracování exponátu-třeba to nařízení by se tam teoreticky dát mohlo (samozřejmě vše jen originál). Obrázky letadel, ani na známkách bych tam určitě nedával (není to přece námět).

Naopak ostatní tzv. nefilatelistický materiál je velmi žádaný v otevřené třídě.
Moderátor
Ale jo- máš pravdu. U otevřené třídy tak jako tak, musí ale převažovat filatelistický matroš. Tudíž jde o to, kterým směrem se ten exponát (v jaké třídě) bude dělat.
Registrovaný uživatel
Co presne je ten ostatny nefilatelisticky material.Ten Albatros som uvazoval preto lebo prave tento model a model Brandenburg sa pouzivali pri leteckej poste.A tie dokumenty su podla mna velmi vhodne lebo vsetky maju letecke razitka takze je tu jasny suvis a navyse su to originaly.Tu pridam detajlnejsie foto.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
m1234 napsal
Co presne je ten ostatny nefilatelisticky material?

V podstatě je možno použít cokoliv s výjimkou nebezpečných, nezákonných předmětů a asi i zařazení vulgárního obsahu by nebylo moc kvitováno s povděkem. Ještě platí další omezení a to maximální tloušťka do 5 mm, aby bylo možno ho umístit do výstavních rámů.
Moderátor
chvalabohu pani, ze nevystavujem na to by som fakt nemal nervy!
_______________
Moderátor
babygulka napsal
chvalabohu pani, ze nevystavujem na to by som fakt nemal nervy!
A nervy z čeho?
Sice název napovídá, že je to výstava, ale jinak je to soutěž. A jako každá soutěž, i tato má pravidla. Bohužel ne všichni vystavovatelé (=soutěžící) jsou s pravidly seznámeny natolik, aby při soutěži uspěli (dle svých schopností a znalostí).

Těch kritérií není zase až tolik, aby se to nedalo relativně jednoduše splnit. Vyváženost exponátu, logické zpracování (bez velkých mezer), popis dle nejlepších znalostí, na listy dát přednost kvalitě a ne kvantitě, dle možností ukázat vzácný materiál a hezky prezentovat.
Registrovaný uživatel
.Tak co tie dokumenty -su prinos pre exponat alebo nie
_______________
Moderátor
ikanek napsal
babygulka napsal
chvalabohu pani, ze nevystavujem na to by som fakt nemal nervy!
A nervy z čeho?
Sice název napovídá, že je to výstava, ale jinak je to soutěž. A jako každá soutěž, i tato má pravidla. Bohužel ne všichni vystavovatelé (=soutěžící) jsou s pravidly seznámeny natolik, aby při soutěži uspěli (dle svých schopností a znalostí).

Těch kritérií není zase až tolik, aby se to nedalo relativně jednoduše splnit. Vyváženost exponátu, logické zpracování (bez velkých mezer), popis dle nejlepších znalostí, na listy dát přednost kvalitě a ne kvantitě, dle možností ukázat vzácný materiál a hezky prezentovat.



nervy by som mal z toho, ze co by som mal dat na exponat a kedze celistvosti nezbieram ale len **/* znamky tak by som velmi neuspel :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
tak to nemas pravdu ,staci ked tam das 50 blok ruzoveho merkura cisty a razitkovany a budes sa divit
_______________
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Sice název napovídá, že je to výstava, ale jinak je to soutěž. A jako každá soutěž, i tato má pravidla. Bohužel ne všichni vystavovatelé (=soutěžící) jsou s pravidly seznámeny natolik, aby při soutěži uspěli (dle svých schopností a znalostí). ..


Na jednu stranu rozumím vám, kteří máte s vystavováním zkušenost a dáváte zde kolegovi hodnotné rady. Ale na druhou stranu mi taky přijde, že se divák ochuzuje o spoustu zajímavostí (ostatní materiál, nevhodný na výstavní exponát). Kde to má člověk prezentovat? Napadá mě jen toto fórum... Každý nemá na to napsat publikaci, kde by se to dalo použít, doma to může ukázat jen pár lidem, na filatelistickou výstavu se to použít dle pravidel nesmí... Napadají mě třeba i příspěvky tuším nuckythompsona (sorry, jestli se pletu), který spojuje konkretní dopisy s jejich adresáty a dobou... To se mi líbí a přijde jako jeden ze směrů, jak chápat (pravda, v podstatně širším směru) filatelii. A ne jen - známky OK, dopisy OK a vše ostatní e e.
Moderátor
m1234 napsal
tak to nemas pravdu ,staci ked tam das 50 blok ruzoveho merkura cisty a razitkovany a budes sa divit


tak pokial viem ten neexistuje...
_______________
Moderátor
Jaa-chym napsal
ikanek napsal
Sice název napovídá, že je to výstava, ale jinak je to soutěž. A jako každá soutěž, i tato má pravidla. Bohužel ne všichni vystavovatelé (=soutěžící) jsou s pravidly seznámeny natolik, aby při soutěži uspěli (dle svých schopností a znalostí). ..


Na jednu stranu rozumím vám, kteří máte s vystavováním zkušenost a dáváte zde kolegovi hodnotné rady. Ale na druhou stranu mi taky přijde, že se divák ochuzuje o spoustu zajímavostí (ostatní materiál, nevhodný na výstavní exponát). Kde to má člověk prezentovat? Napadá mě jen toto fórum... Každý nemá na to napsat publikaci, kde by se to dalo použít, doma to může ukázat jen pár lidem, na filatelistickou výstavu se to použít dle pravidel nesmí... Napadají mě třeba i příspěvky tuším nuckythompsona (sorry, jestli se pletu), který spojuje konkretní dopisy s jejich adresáty a dobou... To se mi líbí a přijde jako jeden ze směrů, jak chápat (pravda, v podstatně širším směru) filatelii. A ne jen - známky OK, dopisy OK a vše ostatní e e.

Proto byla právě zavedena otevřená třída, kde kromě filatelistického materiálu může být až 50 % materiálu nefilatelistického - např. vstupenky, bankovky a mince, vylisované květiny, a miliony dalších věcí.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1