Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
pocuj kolo specializujes sa len na RU a obsadene uzemia ci je predmetom tvojho zbierania i nieco ine? Kolko rokov sa tomu venujes, lebo ako som pisal a budem sa opakovat mas krasne materialy v zbierke.
Moderátor
Také ve své sbírce mám nějaké otisky lišt, jeden větší, druhý menší:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tato složka také není k zahození:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A části Onřejských křížů:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no, tak to si necham libit , super veci !!!! velmi rad se divam na veci, ktere jsou tak mal k videni...

babygulka: RU sbiram asi 6 let, predtim jsem delal CSR I special, ale je to strasne jednoduche a casem jsem zjistil, ze CSR I je jen a jen o penezich. V podstate vsechno je k mani, staci mit dost penez a zajit na aukci k Majerovi a vse je k dispozici.
Jen trosku lituji, ze jsem RU neobjevil drive...
Moderátor
mas pravdu kolo prva republika je len o peniazoch... horsie to je s CSR1945-92 tam zohnat niektore kombinacie kuponom je trosku problem ale da sa to. Budes davat nieco i z CSR od chlubirny ci tam mas skor bezne vecicky?
Moderátor
CSR I uz rozprodavam, mel jsem zajimave kousky, ale nevim ... uvidime :-)
Moderátor
mas nejaky zoznam mal by som zajem...
Registrovaný uživatel
Kolo máš spoustu pěkných kousků tak mě zajíma jestli máš něco podobného co budu mít já.Víš myslím tím ty dva patnácti bloky ze včera.nebo jestli třeba máš úplně ty samé.neptám se jestli nemáš něco vzácnějšího přotože to určitě ten tvůj čtyřblok je.a taky mě zajmá jestli by třeba do budoucna nebylo od věci je opatřit taky znaleckým posudkem, no a v neposlední řadě mě zajímá jak takové plachty uskladnit.
Moderátor
zoznam nema :-), ale napis mi na mail co by si potreboval ( okrem Hradcan , tie som uz predal )
Moderátor
juniore, na znalecke se zatim vyprdni, stejne casem uvidis, ze je to jen "znalecka hra" casem se dost veci naucis. znalce budes potrebovat je v uzce specislizovanych pripadech, ale zatim se tim netrap.

tento 15-blok nemam, ale minuly tyden jsem koupil 15-blok 5K emise 1908. jsete ho nemam u sebe, ale jak bude k dispozici, tak ho se "vycapim" :-)

u Rakouska je strasne slozite rici, ce je drahe, nebo mene drahe, nebo vzacne. Ja to jak neberu, ja se tim v prve rade bavim a dostavam informace a to jde, je to zabava. Nekdo se chodi bavit do baru, nekdo se bavi takt. Rika se onem, ze je to blazen, ale ja to vidim opacne ..., ale pozor, nejsem fanatik, to ani nahodo. kdyz nemam naladu, tak me u toho ani pul roku nikdo neuvidi.... :-))))
Registrovaný uživatel
Jo jako by si mi mluvil z duše akorát je mezi náma velký rozdíl ve zkušenostech.ale tos vlastně taky trefil.....už se těším až to sem flákneš tyhle olivový frantíci na mě působí přímo magicky.Budu po nich pátrat ale zatím se spokojím s těma modrýma :P
Moderátor
Teď trochu odbočím a posunu se o pár let dopředu. Chtěl bych na několika známkách ukázat, že jednokruhová rakouská razítka byla pro první československé známky Hradčany jako stvořená. Navíc když se k nim připojila pečlivost poštovních zaměstnanců při razítkování:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
juniore, jake olivove mas na mysli??? Predpokladam, ze nemlvis o ministerskych tiscich :-))))
Moderátor
I staré recepisy mají svoje kouzlo.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dopisy sice bez známek, ale hlinkou psané poznámky.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známka těsně ostříhaná před nalepením na dopis.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Známka samotná není zajímavá, ale i takto se dříve psala adresa.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Použití pečetidla jako razítka, na úřadech docela běžné.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A také nějaké "žluťásky", první německá mutace, druhý německo - česká.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To blazek007: Dalo by sa sem priložiť celý albový list s tými recepismi. Totiž tiež mám pár kúskov, a rad by som videl ako to vlastne máš uložené. Ďakujem.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Smith, mám to uložené v průhledných fotorůžcích, stejně tak celistvosti a celiny. Na některých je to vidět.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 20. 11. 2010, 10:51. »
Moderátor
Ďakujem. Fotorožky používam aj ja. Len na tie recepisy sa mi zdali nevhodné, nakoľko niektoré sú na veľmi tenkom papieri.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
No, ty recepisy jsou některé tenké, ale drží v nich. Ale nalepené je to na listech POFIS, ten je silný karton, na obyčejném tenkém papíru A4 by to určitě vypadávalo. Je to sbírka z časů, kdy se ještě dělalo na albové silné listy a uložené v pérových deskách. Pokud by jsi to chtěl dát na A4 a do euroobalů, tak určitě zasklít umafánem.
« Poslední úpravu provedl(a) blazek007 v 20. 11. 2010, 11:00. »
Moderátor
Ja používam listy Pomfila, ktoré sú dostatočne silné na Hradčany. Na ostatné vecičky zase lesklý kartón (výkres) 200 gramový, čo je dostatočne pevný.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1