Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jestli mohu napsat svůj osobní názor, pak já bych tuto věc i přes její vzácnost nekoupil, protože kvalita je opravdu bídná a navíc nehorázně předražená.
Modré razítko sice svoji váhu má, ale já osobně spíše preferuji známky na novinách, nebo páskách a dal bych například přednost několikanásobné modré frankatuře na pásce v pěkné zachovalosti, před touto sice zajímavou, ale špatně zachovalou známkou.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
TBMS napsal
...
Čtyřblok růžovýho merkura byl přeci v té krásné povídce...sakra kdo ji napsal? Houška? Nevim...ale bylo to o mladé dámě, kterou si nabrnknul filatelista a ona se mu pak jen tak mimochodem pochlubila že má čtyřblok růžového Merkura! no a končí to tím, že potřebovala peníze a rozstřihla ho na dvě dvojpásky a jednu prodala aby mohla koupit nábytek....filatelista od ní odchází s tím, že když je schopna něčeho tak hroznýho, tak by určitě byla schopna mu zarazit klidně i do srdce nůž...

...


Také je filmRůžové Merkury.
Registrovaný uživatel
TBMS napsal
...
Čtyřblok růžovýho merkura byl přeci v té krásné povídce...sakra kdo ji napsal? Houška? Nevim...ale bylo to o mladé dámě, kterou si nabrnknul filatelista a ona se mu pak jen tak mimochodem pochlubila že má čtyřblok růžového Merkura! no a končí to tím, že potřebovala peníze a rozstřihla ho na dvě dvojpásky a jednu prodala aby mohla koupit nábytek....filatelista od ní odchází s tím, že když je schopna něčeho tak hroznýho, tak by určitě byla schopna mu zarazit klidně i do srdce nůž...
...


napsal tuším Langer, také ty "pohádky" někde mám, dobře se to četlo... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jinak podobná páska byla s růžovkou před pár roky u Černíka do 100000Kč.
To modré razítko vzácné, ale pokud bych ho moc chtěl, tak bych smlouval a strop ceny tak do 300€.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Děkuju za Vaše názory! Ještě o tom bud přemýšlet...Nemáte někdo nějaké zajímavé merkury I. emise - např. s vadami tisku?
Registrovaný uživatel
TBMS napsal
Děkuju za Vaše názory! Ještě o tom bud přemýšlet...


Nechci Vás ovlivňovat, ale napíši některé svoje zkušenosti a svoje preference.
Na sbírání klasiky je krásná jedna skutečnost. Nejedná se pouze o shromažďování známek, ale platí zde, že známka má plnit ve své podstatě filatelistickou roli. Tedy známka jako součást dokladu.
Proto já osobně v případě novinových známek preferuji celé noviny, pásky a velké výstřižky. Určitě na těchto dokladech budou z velké části pouze nejběžnější typy známek, ale i tak, každý doklad bude originálem. Každý bude mít jinou adresu, jiné razítko, budou zde různé druhy a výtisky novin. Pokud se bude jednat o doklady v zachovalém stavu, na kterých budou známky slušných střihů a s pěknými, čitelnými a zajímavějšími razítky, pak se bude jednat o nádhernou a v dnešní době velmi zajímavou sbírku, nehledě na zcela běžné známky.
Z tohoto pohledu je podle mého názoru velmi málo, pokud bychom se ve sbírce spokojili pouze se žlutým merkurem, jako známkou. I zde určitě budou v dosahu příležitosti na získání pěkně zachovalého dokladu, se slušně střiženou známkou, jasných barev a čitelného razítka.
Největší chybou začínajících sběratelů je fakt, že se snaží svůj vývoj uspěchat. Musíme si uvědomit, že není kam spěchat, protože příležitosti jsou dnes a jistě budou i v budoucnosti. Stačí se podívat na současnou nabídku, kdy se na trhu nabízejí například i pásky s růžovým merkurem a jistě se shodneme, že se v tomto oboru jedná o naprostý strop.
Podle tohoto zjištění pak můžeme přistupovat i k dotyčné nabídce modrého, zastříženého a předraženého merkura s modrým razítkem. Pokud by se známka v této podobě nacházela například na celé pásce, pak není o čem diskutovat, ale v tomto případě si myslím, že není kam spěchat. Pokud bych budoval sbírku na bázy dokladů, pak by jednotlivá a samostatná známka měla být ve velmi solidní zachovalosti a to z ohledu všech poloh.
Omlovám se za delší článek a připouštím, že se zakládá pouze na mých subjektivních pocitech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 13. 9. 2013, 9:23. »
Moderátor
no je to bezneho zberatela...
_______________
Registrovaný uživatel
k Novakum chodil kdysi stary zkuseny sberatel a ten mel pro tyta dilema sve
rceni:....."zda se ti to drahe?....tak to kup dvakrat..."
to byla doba,kdy se karminove hradcany strihane prodavaly za 400-500 kcs... ;)
je to jako s zenskymi,chytne te to za srdce,tak si udelej radost...
Registrovaný uživatel
Cena takovychto veci, ktere se vyskytuji opravdu sporadicky (napr. modre razitko na modrem merkurovi - i kdyz znamka neni ve 100% stavu a razitko necele) se ocenuji velmi tezko. Cena zaliby..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1: Vpořádku, rád si přečtu názor ať je jakýkoliv a ve Vašem případě s Vámi vpodstatě souhlasim. Jen bych možná uplně nezanevřel i na známky samotné, budem-li se na ně dívat jako na miniaturní grafický list, a oni jím skutečně jsou, pak nám i samotná známka může odhalit plno krásných věcí jako jsou typy, deskové vady, nahodilé vady, razítka, odstíny barvy, papír atd...viz sekce Hradčany.
Noviny mám samozřejmě také, časem přidám nějakou fotku, jen to oscanovat! :D Kompletní noviny u Merkurů beru spíš jako třešničku na dortu, samotné známky jako základní materiál ke studiu typů a vad a samozřejmě následují pásky....a když má člověk štěstí a samozřejmě peníze, tak i dvoj- a tří-pásky známek či větší bloky.

Maxmilian: "zda se ti to drahe?....tak to kup dvakrat..." to se mi líbí! Takle jsem kdysi kupoval v ČSR II známku č.2533 bez nominálu...takže mám dnes krajovou dvoupásku

kolo101: Kdyby se Vám podařilo sem někdy hodit obrázek jiných modrých Merkurů s modrým razítkem, byl bych vděčný...člověk potřebuje ve sběratelství srovnání...
...a když tak koukám na ikonku "elle"-ho a vidim tu pencovku, tak těch se na trhu točí relativně dost, takže tam člověk má nějakou lepší představu o tržní ceně...
Registrovaný uživatel
to ale, jak uz jsem napsal neni z moji hlavy,kdyz koupim neco drazsiho tak musim
delat pred manzelkou "psi oci"a to se mi nedari vubec spatne,sberatelstvi je
holt konicek pro stare mladence,zena nikdy nepochopi proc se koupi kousek
papirku,nebo kovu misto nove sedacky nebo koberce..... :(
Registrovaný uživatel
:) Jo, to znám taky...sběratelé to holt nemají jednoduché, o to víc člověka potěší když dostane pěkný kousek do sbírky...respektive, když mu je dovoleno :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ještě malá poznámka k typologii známek.
Myslím, že se dají jednotlivé typy shromáždit i na dokladech.
Pamatuji si, že jsem vlastnil například typ I b na rýhovaném papíru, na velkém výstřižku. Jednalo se o několikanásobnou frankaturu v provedení trojpásky a jedné samostatné známky.
Samozřejmě nemám nic proti úvodnímu rozčlenění typologie v samostatných známkách, ale pak bych se v tomto případě přikláněl pouze k zařazení krásných známek.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 15. 9. 2013, 8:24. »
Registrovaný uživatel
Je to tak, jak píšete, samozřejmě začít samotnými známkymi je snažší minimálně z finačního hlediska, postupně je člověk vymění za lepší kusy a tak dále...

Jo, rýhovanej papír a ještě na trojpásce+1 a výstřižku, to muselo bejt pěkný :'(

Kdybyste měl cokoliv z I. emise Merkura a chtěl jste to zpeněžit, neváhajte mě kontaktovat ;)
Registrovaný uživatel
Můj záběr ve známkách se zakládal na I emisi známek z roku 1850 a I a II emisi novinových známek. Bohužel už jsem tuto zálibu opustil a věnuji se jiným, bližším záležitostem. Ono nejde sbírat vše, i když se mě líbí několik sběratelských okruhů, ale já preferuji hledisko sbírání pouze jedné oblasti, kterou se snažím dělat ve všech směrech naplno.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Já se z klasiky zaměřil jen na Merkury I. emise, nějak mě okouzlili a víc bych toho ani finančně neutáhl.

Dřív jsem začínal hradčanama, pak to byla I. emise GB 1840 k tomu ČSR II umění a ještě Au pamětní mince (ježiš, co já do toho nacpal peněz!), no ale to nešlo zvládnout a zvítězili Merkuři, které jsem měl od základky a postupně na nich dělám jak to čas a peněženka dovolí...
Moderátor
Když se nám teda teď na podzim opět rozjela ta chlubírna (i když v jiném vlákně), tak také něco přikládám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Jen dodám, že jsem ji získal s pomocí jednoho zde také diskutujícího kolegy. Za což jsem mu velice vděčen.
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 20. 9. 2013, 16:41. »
Moderátor
Pekná, krásny strih, čistá pečiatka (predpokladám, že Znojmo)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Tady nejde až tak o tu známku, ale právě o razítko.
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Tady nejde až tak o tu známku, ale právě o razítko.


V tomto případě je všechno inn. Tak by to mělo být. Samozřejmě prioritní je ve všech směrech krásné razítko, ale nebyla by škoda, kdyby bylo například na zastřižené známce? I když samotná známka má cenu pouze pár korun, její kvalita také svou měrou vše podtrhuje a ke konečnému výsledku přispívá.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Samozřejmě, je to i o kvalitě známky. Předchozí příspěvek jsem formuloval poněkud nešťastně.
Registrovaný uživatel
Je to krása! Tohle existuje i na modrém Merkuru, bohužel ho zatím nemám. Dovolím se zeptat, číslo v tom razítku znamená co?
Moc pěkné!
Moderátor
To nikdo přesně neví. Nejčastěji se spekulovalo, že je to rok, kdy byla zřízena první sběrna pošty ve Znojmě. Ale taky jsem někde četl - bohužel už nevím kde - že byla znojemská pošta pod tímto číslem zapsaná v nějakém seznamu. Ale to si už taky přesně nepamatuji.
Registrovaný uživatel
To TBMS.

Máte nedostupný kontakt. Pokud budete mít zájem na jednu malou informaci, kontaktujte mě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To TMBS.

Bohužel jste se neozval, proto jsem informaci na prodejce velmi kvalitních novinových známek I. emise podstoupil jinému zájemci. Snažil jsem se Vás kontaktovat, protože podle Vašeho článku č. 839 jsem usuzoval, že o tento druh sběratelského materiálu máte opravdu vážný zájem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1