Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Este doplnim prezrel som si nieco na exponete a nieco malo z toho ma pan Wolfgang Porges v aerofilatelii.A celkom sa mi pacil jednoramovy exponat v aerofilatelii "THE JENNY",kde su zakomponovane aj dokumenty,aj fotky a aj foto lietadla.V podstate to je velmi podobna tema v tomto pripade dokonca iba jedna znamka plus dopisy.Len neviem ake to ma hodnotenie.
_______________
Moderátor
m1234 napsal
.Tak co tie dokumenty -su prinos pre exponat alebo nie

To záleží, co jsou přesně zač. Letové plány a povolenky k letu bych tam nedával (naopak by byly dobré dát do knihy či studie).
Registrovaný uživatel
Dokáži si představit zpracování třeba jako takový "kompilát" například těchto dvou exponátů(tím netvrdím že vše je tam dle mých představ, ale vzít to spíše jako studijní základ):
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=515&lng=CZ
http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=373&lng=CZ
a čerpat i z dalších, naopak "THE JENNY"(ač pro někoho líbivý) asi za vzor brát zrovna moc nelze, řekl bych...
V první řadě si pročíst příslušné dokumenty k hodnocení dle zařazení(zde asi aerofilatelie).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
No rozjela se nám tu debata o podstatě vystavování. Jak psal Ikánek- na výstavách je prostě dané co a jak lze použít a co je ještě na hraně a co ne. Je na každém aby si rozmyslel, jestli do toho jít, nebo ne. Není to tak dávno, co se tady rozmýšlel Pavel, jestli něco udělat. Myslím, že se nám tady podařilo ho nejenom přimět k tomu aby zpracoval na exponát svoje Maďarsko, ale po stejném dohadování (rady) jako tady, dokázal vypracovat vynikající exponáty, které se na výstavách neztratí. Ano. Emko má doma nádherné známky a celistvosti v ceně baráku a k nim hromadu doprovodného materiálu, jenže s tímto materiálem je prostě problém ho do klasického exponátu dostat. To, co tady píšeme, není nějaké odrazování od tvorby exponátu. Držíme tady pospolu a nikoho z nás by netěšilo, kdyby po první výstavě přišlo velké zklamání s myšlenkou:"Ti blbci vůbec nepochopili, co sem jim chtěl ukázat". Když už se do toho pustí, tak i výsledek musí byt adekvátní úsilí, které tomu dá. Hodnocení exponátu se skládá z několika vyrovnaných kolonek, které teprv dohromady dají počet bodů na dobrý výsledek. I ten nejdražší milionový materiál je jen asi třetina (!!!) získaných bodů! Představ si, že na jeden list dáš celistvost za půl mega s krásným popisem, na druhý list to samé a na třetí dáš fotku letadla ve kterém se vezly, tak za tu fotku tě prostě sejmou, jako kdyby tam byly známky za deset kaček. Vím, že to přijde dost blbé, ale tak to je. Já vystavuju od 12-ti roků tj. 6 let. Někomu tady to lamentování nad materiálem přijde tvrdé, ale přála bych vám přečíst si ty maily, které jsem dostávala někdy v 15-ti- 16-ti od mého "guru" ohledně exponátu. To by se Babygulka (a nejen on) asi úplně vyvrátil :D No a dnes mám poměrně vychytaný exponát s jednou velkou vadou- plán exponátu. Na něm ztrácím 13 bodů, což je neskutečně vysoké číslo. Jeho přepracování nestojí ani korunu investice do materiálu, ale jen to prostě mět v hlavě správně poskládané. Tady je vidět, že záleží opravdu na každé té hodnotící kolonce. Omlouvám se všem, co to museli číst tak dlouho a třeba mě nepochopili. ;)
Registrovaný uživatel
Pavlinka ak das na list celistvost za pul mega tak je to unikat ak na druhy tak druhy unikat ak po 80 list neprestanes super .Ale taky exponat som este nevidel vzdy po tom alebo tych unikatoch pride normalna celistvost a je jedno ci je to list alebo fotka vzdy to bude vyzerat ako chudobny pribuzny.Ako toto moze porote prekazat.
_______________
Moderátor
Myslela jsem to jinak! Ty parádní věci zazdíš tou fotkou nebo nějakým jiným nefilatelistickým materiálem a to ti srazí celkové hodnocení. Té porotě bude překážet jen ten nefil. matroš. Brala jsem to jako příklad. V otevřené třídě je to samozřejmě jinak. Prostuduj si exponáty, co sem dal Dráček. U té Jenny je to zase tak, že americké exponáty jsou podle jejich pravidel jinak hodnocené. Tady by neměly tolik bodů a co se týče mně blízkých exponátů, tak absolutní američtí šampioni v mládežnících, dostávají na světových výstavách horko těžko stříbrné medaile. Tím samozřejmě nechci říct, že ta Jenny je poskládaná ze špatného materiálu. Jen si z jejíhozpracování neber až takový příklad.
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Proto byla právě zavedena otevřená třída, kde kromě filatelistického materiálu může být až 50 % materiálu nefilatelistického - např. vstupenky, bankovky a mince, vylisované květiny, a miliony dalších věcí.


děkuji ikánku, toto jsem nevěděl, neb se v problematice výstav nepohybuji. tak aspoń že tak:)
Moderátor
Jaa-chym napsal
Nemyslím, že Pavel myslel, že 70 dopisů je málo:))) spíše naopak

Pochopitelně! :D

---------------

Tak zase nepřehánějte. Obrázek letadla, nebo pohlednice - fotka by snad klidně mohla být na úvodním listě. Tam by to snad ničemu vadit nemělo. Samozřejmě s řádným popisem. Anebo to dát malé do záhlaví (do rohu) jako to někteří dělají se znaky (například Šťotka). I když ta druhá varianta mi osobně přijde blbá. jedině že by tam bylo vždy to konkrétní letadýlko k dopisu. Ale ideální by byla dobová fotka konkrétního poštovního letadla (havarovaného) na titulním listě. 8)
Registrovaný uživatel
Celkom ma tesi ze sa tu na tuto temu celkom zivo diskutuje.Ano tie exponaty co dal dracek su celkom slusne.Asi iny nazor ma na to porotca a iny filatelista ale to je logicke.Tento link sem dam preto lebo je tam asi 14 listov z nasej temy.Na liste 14 je zaujimava celistvost s troma razitkami -FLUGSTATION KRAKAU-FLUGSTATION LEMBERG-FLIEGERETSATZKOMPAGNIE 10 adresovana do FLIEGERPARK 4.Preco to pisem.Spravne tu bolo poznamenane ze exponat musi mat myslienku ,pribeh atd.Popisana celistvost s troma razitkami-verzus -moje dva dokumenty a zadna strana listu su tie iste tri razitka tak to je pribeh a mozno aj viac ci nie.To sa da slusne popisat a musi to zaujat laika i porotcu. http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=800&lng=CZ

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 23. 9. 2014, 23:04. »
Registrovaný uživatel
OK lietadielka asi zminimalizujem
_______________
Registrovaný uživatel
Chcel by som pocut vaš nazor na pouzitie alebo nepouzitie predoslych dokumentov.
_______________
Registrovaný uživatel
tak tato je odedneska moje.....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
1e, rozeta? Škoda nečitelného razítka, jinak pěkné střihy.
Registrovaný uživatel
no nevím, razítko čtu Zeit.(ungs)ex(positur)Prag
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
no nevím, razítko čtu Zeit.(ungs)ex(positur)Prag

Ty víš jak jsem to myslel...
Moderátor
Dracek napsal
no nevím, razítko čtu Zeit.(ungs)ex(positur)Prag


Muller 3513a. ZEIT. EXP./INNSBRUCK

Expedice novin v Insbruku
Registrovaný uživatel
těžko Innsbruck, když je tam celkem jasné "Prag"
(pořiď si raději už lupu)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
diky za Vasi pozornost...koupil jsem ji vzhledem k hezkym strihum a jednim
sirokym okrajem..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pridam tiez nejake novinove kolky aj s novinami

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
hezke,ja mam pouze na vystrizcich,ty na novinach se spatne zakladaji do alba...
:lol:
Registrovaný uživatel
Pravda asi to povystrihujem :D
_______________
Registrovaný uživatel
no měl bys, já bych to vzal vždy podle té zelené linky na známce ze všech stran... :D
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
tak tady mam nove dva listy do sbirky...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
chtěl jsem Vás poprosit o pomoc, respektive o názor, zda je to originál či padělek. Jde o aukci která proběhla zde:

http://www.schwanke-auktionen.de/de/auctions/338/catalogue/lots/6012

Můj dotaz se týká toho merkura, nějak se mi nezdá, když se kouknete do té aukce, tak je tam pod ním lísteček s nápisem "falsch"? Kdyby to byl originál, proč by ho nedražili samostatně? Nebo je padělané jen razítko?

Díky za Vaše názory

T. Bříza
Moderátor
Já tam ten lísteček nevidím
..........................................
Jinak na toto je na fóru jiné téma

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1