Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No to je zajímavý názor . Proč tomu nějak nevěřím?
Registrovaný uživatel
No zda zájem o staré Rakousko upadá nebo je nadprůměrně zvýšená nabídka na trhu je otázkou.
Nevím jak přímo u první emise, ale dle staré Rakousko sbírajících kamarádů vzrostla nabídka Rakouska do roku 1918 na našem trhu(a okolním také) docela výrazně nebo možná ne nabídka, ale poklesnul značně zájem kupujících.
Jak nedáno prohlásil jeden z nich při přátelské debatě nad hromadou materiálu: To co jsem před několika málo roky platil se štěstím 5000Kč, dnes koupím běžně do 2000Kč a ještě si často mohu vybírat z více kusů... :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
O odklonu zájemců od filatelie toho bylo napsáno mnoho a je to celkem potvrzená skutečnost, ale po pravdě jsem nečekal, že se tak stane i v případě téměř rarit rakouské klasiky. Samozřejmě se tyto položky prodají za nemalý peníz i dnes, poptávka tu stále je a bude, ale už to, že se tyto věci ve větší míře objevují, to o něčem svědčí.
Pokud se podíváš naopak do numismatiky, tam je situace zcela odlišná. Zajímavých věcí se objevuje minimum a pokud ano, můžeš si být jist, že poptávka bude velká. Zde tedy platí skutečnost v malé nabídce a velké poptávce.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Taky je dobře vzít v úvahu, že se nyní zřejmě rozpouští mnohé staré sbírky ať už pro úmrtí majitele nebo pro pokročilý věk.
Registrovaný uživatel
Toto je pouze nedokazatelná spekulace. I kdyby to ale byla pravda, stejně by se nedostala při nepolevujícím zájmu část věcí na trh. Musíme si uvědomit, že se zde bavíme o pojmech, které se nechají dnes sehnat běžněji, než tomu bylo v minulosti. Fungovalo by to stejně jako v numismatice, kde je část sbírek, nebo alespoň položek předem sběrateli zamluvena. Jak to vypadá v současné době se opravdu nabídka zvyšuje a to i v oblasti top položek.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Důvod bude také asi v dříve vyšponovaných cenách, které dnes již nejsou ochotni sběratelé akceptovat a co se týká nabízení většího množství tzv. drahých nebo dražších položek , může to být i dnešní doba a snaha utržit alespoň slušný peníz ikdyž s prodělkem. Mluvím o známkách za tisíce NE za desetitisíce , tam to bude o něčem jiném.
Registrovaný uživatel
Aby to bolo v sulade s pravidlami čakal som na skončenie aukcie.dodie a maximilian myslim ze tu je uz jasne vidiet ako su tie znamky nalepene-to k predošlej diskusii. http://www.briefmarkenauktion.at/fabm_detail_rlv.php?aid=155586
_______________
Registrovaný uživatel
Tak este k predošlej diskusii našiel som ten lepši sken.Dufam že je to lepšie rozpoznat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Po dlhšej dobe niečo ine Mi.212b aj s ochrannym ramom a doskovym čislom. Su to viac bloky ale nie made in "KUK-HAZA". Starši vedia o čom hovorim :)
_______________
Registrovaný uživatel
212b

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Tak niečo nove.List od grofa Andrašiho.Juraj Andraši-Georg Andrassy-Gyorgy Andrassy Šarižsky a Gemersky župan.Rodine patril okrem ineho hrad Krasna Horka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj m,
ani by ma nenapadlo ze raz uvydim Andrassyho list! Vdaka za ukazku! :)
A.
Registrovaný uživatel
dobré odpoledne tak se mi podařilo stáhnout jednu vydraženou položku a tak se s ní rád podělím s dalšími Rakušáky speciálně přátel 6 emise. Obzvláště ta dvou páska ve svislém provedení 50 kr jemný tisk potěší ne? Ani ta 50 kr s části modrého razítka/denního ne peněžního / je docela pěkná musel to být opravdu těžký dopis čau Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
212b

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
krásné bloky obzvláště, že se jedná o červenohnědou variantu a 4 desku Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
gnilretniw napsal
dobré odpoledne tak se mi podařilo stáhnout jednu vydraženou položku a tak se s ní rád podělím s dalšími Rakušáky speciálně přátel 6 emise. Obzvláště ta dvou páska ve svislém provedení 50 kr jemný tisk potěší ne? Ani ta 50 kr s části modrého razítka/denního ne peněžního / je docela pěkná musel to být opravdu těžký dopis čau Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


tak jsem se dostal vystaveným 50 a 25 krejcarovkám 6mise a tady je rezumé
1- 50 kr raz.Wídeň 81 celé písmeno M-dobrý kus
2- 50 kr první dole z leva celé písmeno I také dobrý kus
3- 50 kr se dvěma částmi blaust. s Ladurnerem v pravé části-nejlepší kousek!!!
4- 50 kr s částí modrého raz.Wien hr.tisk
5- ostatní 50 běžný sortiment ale všechny zdravé
6- 25 kr jemný tisk krásné denní raz. Tropau dobrý kus
7- 25 kr v první řadě poslední dvě hr.tisk s částmi modrých razítek
8- 25 kr s částí raz. Laibach celá WZ obrácené R dobrý kus
9- ostatní 25 kr mimo jedné zdravé
no nic zase jsem přetáhl jednu hodinu a tak se půjdu podívat do postele zdraví všechny Jirka z Moravy jo a zapomněl jsem na dvoupásku50 kr jemný tisk ve svislém provedení vidím 2 kus v životě
« Poslední úpravu provedl(a) smith v 13. 10. 2015, 6:32. »
Registrovaný uživatel
Pro všechny, které by zajímalo téma emise novinových známek 1867 zde odkaz - http://www.austrianstamps.com
Mimo jiné zde prezentuji i část mojí sbírky o Terstu ...
Registrovaný uživatel
dobrý večer pane kolego teprve dnes jsem zjisti, že i Vy sbíráte emisi 1867 novinovou známku č.42 já jsem tuto známku poprvé vystavoval na krajské výstavě ve Zlíně tenkráte ještě v Gotwaldově a získal jsem stříbrnou medaili do dnešního dne jsem ji nesčíslněkrát předělával a dnes ji mám zařazenmu ve sbírce novinové známky RU 1851 - 1890 ale proč vám píši neviděl jsem u vás nebo špatně koukám spojený typ I.c+I.b ve čtyřbloku, zatím, vím jen o jediném exempláři nebo o jiném víte i vy? Hirš uvádí pouze spojený typ ve dvoupásce no zatím se mějte Jirka z Meziříčí pardon z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dobrý večer pane kolego teprve dnes jsem zjisti, že i Vy sbíráte emisi 1867 novinovou známku č.42 já jsem tuto známku poprvé vystavoval na krajské výstavě ve Zlíně tenkráte ještě v Gotwaldově a získal jsem stříbrnou medaili, do dnešního dne jsem ji nesčíslněkrát předělával a dnes ji mám zařazenou ve sbírce novinové známky RU 1851 - 1890 ale proč vám píši neviděl jsem u vás nebo špatně koukám spojený typ I.c+I.b ve čtyřbloku, zatím, vím jen o jediném exempláři nebo o jiném víte i vy? Hirš uvádí pouze spojený typ ve dvoupásce no zatím se mějte Jirka z Meziříčí pardon z Moravy
Registrovaný uživatel
gnilretniw napsal
dobrý večer pane kolego teprve dnes jsem zjisti, že i Vy sbíráte emisi 1867 novinovou známku č.42 já jsem tuto známku poprvé vystavoval na krajské výstavě ve Zlíně tenkráte ještě v Gotwaldově a získal jsem stříbrnou medaili, do dnešního dne jsem ji nesčíslněkrát předělával a dnes ji mám zařazenou ve sbírce novinové známky RU 1851 - 1890 ale proč vám píši neviděl jsem u vás nebo špatně koukám spojený typ I.c+I.b ve čtyřbloku, zatím, vím jen o jediném exempláři nebo o jiném víte i vy? Hirš uvádí pouze spojený typ ve dvoupásce no zatím se mějte Jirka z Meziříčí pardon z Moravy


Dobrý večer,

tuto pěknou záležitost nevlastním - nebo jsem si nevšimnul :'( - nejlepší spojené typy mam IIA-IIB v pětipásce. Spojené typy I nejsou moc k sehnaní, nebo jsem měl prostě smulu 8)

Pokud by jste časem něco z 42-ky pouštěl, tak se určitě ozvěte ;)
Registrovaný uživatel
dobrý večer pane kolego zapomněl jsem se zmínit o vaší krásné prezentaci uvedené známky č. 42 holt kdo to s PC umí tak je to vždy pěkné já si to raději namaluji a pak okopíruji posílám ukázku posledního rejpání na známce 10 hal z emise 1908 jde o horní část nápisu ale to jsou samé prkotiny zatím se mějte
Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den, toto opravdu nevlastním... Možná, že se někdo urazí (podobný příspěvek jsem dal do sekce Rakousko). Ale jestli se někdy vidí nějaká rarita na prodej ... tak tohle je jeden z případů :o) Vyvolávací cena 12.000Euro :) přeji hezkou dražbu :o)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pan kolega ,nie je košer robit si tu reklamu na vlastne položky v pripravovanej aukcii , ale v tomto pripade asi všetci prižmuria oko :lol: Ale teraz važne -pokial viem tak to je druhy znamy kompletny blok.Potom ešte ten 80 blok z poštoveho muzea .
_______________
Moderátor
80blok je prý pojištěný tuším na 80.tis.€, takže tento celý arch by se mohl přes stovku dostat. Co myslíte?
Moderátor
regula_jan napsal
80blok je prý pojištěný tuším na 80.tis.€, takže tento celý arch by se mohl přes stovku dostat. Co myslíte?
Myslím Honzo, že ne. Na levém okraji je dost velké poškození. Můj hrubý odhad je tak 35000 €. Co ostatní tipují? ;)
Moderátor
No, v tomto případě si nemyslím, že poškození bude hrát tak výraznou roli

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 36 37 38 39 40 41 42 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Rakousko - klasika + Bosna, Levant, LaB, FP...

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1