Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko - nové fórum otevřeno

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
druhy a ctvrty tak za 1,- mozna 2,-€, zbytek dohromady za 1,- az 1,5€. To se zbira tak zalibove. Moc lidi to nedela. Spise kvuli razitkum jako regionalni nebo mistni posta. Treba hledat u korespondaku nejaky pribeh, nebo super razitko, adresu, nebo dekorativni pismo....

Ale je to na druhe strane pekne....
Registrovaný uživatel
Je to poštovné v poriadku? Je to list z Triest do Wien z roku 1857. Ja to samozrejme neviem. Pýta sa to skúsený predajca, zberateľ. :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď.Však já nejsem pravý sběratel :-) Mým hobby je tvoření ze dřeva. Jen jsem se dostal ke spoustě filatelistického materiálu. Stovky koresp. l. ,obálek,známky v albech,s nálepkou v obyč. sešitech,v obálkách,v krabičkách,příležitostná razítka,pamětní listy.... No a když si chci odpočinout od dřeva,tak se v tom probírám, pátrám na netu co je co a snad jednou to nějak utřídím aby se na to mohl někdo podívat a říct jestli to k něčemu vlastně vůbec je ))))))) Ještě teda poprosím o koment k pár kouskům.
Moderátor
stani napsal
Je to poštovné v poriadku? Je to list z Triest do Wien z roku 1857. Ja to samozrejme neviem. Pýta sa to skúsený predajca, zberateľ. :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

To asi nezjistíme, neb neznáme váhu zásilky, ale myslím, že možný tarif to je.
Pěkný razítko (Früh).
Registrovaný uživatel
Za 3 minúty som to našiel. To je niečo ako doobeda, ráno, skoro ráno... ;)
-s-
Moderátor
No, to je zkrátka dopoledne. Ale takovéto označení se zase až tak často nevyskytuje.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
No, to je zkrátka dopoledne. Ale takovéto označení se zase až tak často nevyskytuje.

Tak by som si to mal kúpiť..
-s-
Moderátor
smazan prispevek, davejte veci pouze o Rakousku !
Moderátor
Nevím, zda jsem to pochopil správně - moderátor, který dbá na "čistotu" vlákna a maže nesouvisející příspěvky, vzápětí sám porušuje bod 6 Pravidel?
Moderátor
smazal jsem se.... ( neni to pekny terminus technicus :-D ) Nevim sice, co je bod c 6, ale verim zbehlejsim a zkusenejsim. Sice navstevnik prijde o malou blbustku jako je potrbni posta ne Vidni, ale pravidla jsou pravidla. Alepson jsem mluvil k Rakousku a ne o Rusku, CSR,... aj.

p.s. Moderatorem jsem byl urcen .... klidne mi toto "privilegium muze byt odebrano ... kovbojku bych z toho urcite nedelal.
Registrovaný uživatel
První krypto známku světa vydala rakouská pošta 11.6.2019 v nákladu 150 000 a nominálů 6,90 eur. Určitě motivem k použití není běžný poštovní provoz, ale kromě sběratelů filatelistických kuriozit vzbudila zřejmě velký zájem vyznavačů virtuálního světa. Náklad byl rychle vyprodán, navíc se jedná o různá barevná ztvárnění, takže sběratelé mají co dělat, pokud chtějí barvy zkompletovat, ceny na ebay jsou docela zajímavé.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Éééé, nějaký návod na použití?
Registrovaný uživatel
Levá část, známka, může být použita jako běžná. Ale nevím, jak dobře se bude lepit, je to v podstatě tvrdá kartička, na které je nanesen kovový sítotisk. Jsou ale vydané i FDC. Pravá část je určena pro mistry virtuální fantasie. Asi se dá kód stáhnout do nějakého programu a dále s tím pracovat, ale to je oblast pro mě vzdálená. Snad někdo z mladší generace by se mohl vyjádřit. Podařilo se mi koupit za nominál jen jeden černobílý exemplář.
Registrovaný uživatel
Z rakouské pošty mi přišly ještě další tři kousky, zajímavá je proměna barev, zejména na obraze jednorožce podle nastavení na světlo, v mém případě se mění stříbrná na fialovou, světle modrou, zelenkavou a další jemné odstíny dle polohy. Způsob případného nalepení je samolepicí.
Registrovaný uživatel
dobrý den je to již delší doba nyní doufám že potěším každého Rakušáka jak asi hodně kolegů ví že se zabývám 6 emisí a tady je můj nejnovější nález Jirka z Moravy
než to dokoukáte myslím, že jde o použití 3 typů 5 kr známky na jednom dopise

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dofrankovaná 3 kr celina + 2 + 5 kr hrubý tisk Jirka z Moravy a co říkáte na ten dopise třemi typy?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ja to trosku odlehcim ( s dovolenim ):
prvni typ : hruby tisk
druhy typ: jemny tisk
treti typ: politicky korektni - genderove neutralni typ


( se omlouvam )

jinak ta celina je pekny, ale tem trema typum nerozumim
Moderátor
respektive obrazky jsou priliz malinke, abych byl presnejsi.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
předkládám zpáteční lístek vyfr. půlenou zn. 10 Kr. Chtěl bych se zeptat. Proč právě jenom 5Kr., když tarif odpovídající R- poplatku by měl být 10Kr. DÍKY za případnou odpověď. Ještě mě napadlo, jestli neexistovaly vzdálenostní pásma, která by ovlivńovala cenu poplatku (Rýmařov- Holčovice -okres Bruntál).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Můj subjektivní dojem:
Dopis se zpátečním lístkem byl vyplacen správně, známka 10 Kr byla částečně nalepena na dopise a částečně na zpátečním lístku. Při oddělení zpátečního lístku došlo k roztržení známky. Proto je razítko Römerstadt pouze ve fragmentu (bylo na původní zásilce přes celou známku), zatímco razítko Hillersdorf bylo oraženo po oddělení zpátečního lístku, a tedy po odtržení části známky.
Registrovaný uživatel
Moje domněnka byla taková- na základě toho, že se dopis posílal v rámci okrsku tedy do 10 p. mil (cca75 km), bylo poštovné za dopis 5 Kr při určité váze. Pošták nejprve nalepil 10Kr. známku a orazil, následně si chybu uvědomil a známku přibližně v půlce odtrhl a zanechal fragment razítka aniž by zn. znovu a lépe orazil. Dopis odeslal a v místě doručení byla zn. patřičně oražena. Uznávám, že Vaše domněnka je mnohem více reálnější než ta má. DÍKY
Registrovaný uživatel
Zdravím známkaře,

obrátil se na mě můj známý s dotazem na tento předmět. Vypadá to jako kovová 25 haléřová známka rakouské pošty. Zezadu je to prý hladké. Netušíte někdo, co to je a k čemu to sloužilo? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přijde mi to jako štoček pro tisk políček do alb.
Registrovaný uživatel
To by ale ten obraz musel být v negativu. Toto je pozitiv.
Moderátor
kacuro napsal
To by ale ten obraz musel být v negativu. Toto je pozitiv.

Pro ofsetový tisk by to bylo i z pozitivu. Na tiskový válec je pak negativ a na papíru zase pozitiv.

Srovnal jsem to se známkou a rozdílů je tam mnoho.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 > »

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko - nové fórum otevřeno

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1