Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko po 2. sv. válce

Vykupminci.cz
Numisargo

Rakousko po 2. sv. válce

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím, má-li někdo ANK Österreich Spezialkatalog, jestli by se nepodíval na sérii Kroje z roku 1948. Jestli tam nepíšou něco o tom, kdy se začaly tisknout známky jemnějším rastrem. Předpokládám, že nejdříve se tisklo s hrubším rastrem a časem se začal používat jemnější rastr. Jak to ale bylo s hodnotou 7 šilinků? Případně jestli se tu snad někdo této emisi věnoval a mohl by k tomu něco malinko napsat, byl bych rád.
Moderátor
Já nic nenašel, ale mám už starší vydání. Třeba někdo s novějším bude vědět víc.
Registrovaný uživatel
Právě to jsem potřeboval vědět. Díky!
Moderátor
pise se jen , ze bylo vydani s 70-tkovym a 100-vkovym rastrem. a pak je u kazde znbamky datum vydani, aby se nepletly hrusky s jabkama ( plati do roku 15.11.1952 ... ANK 922 ... 7,-S olivgrau )
Moderátor
u teto emise rakusaci rozlisuji jen vodorovne a svisle zebrovani na lepu.
Registrovaný uživatel
Díky za zprávu. Právě ta sedmišilinková se vyskytuje s jemnějším i hrubším rastrem a navíc na jasně bílém papíru, zatímco ostatní hodnoty vydané v roce 1951 a později jsou nejspíš už jen s jemnějším rastrem. Je to zvláštní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rakousko » Rakousko po 2. sv. válce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1