Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražby související s pražskými groši

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ještě aktuální fotka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
s titulem DVX bych spis veril, ze to Jan Lucembursky nebude, vic bych veril asi temto popisum:

https://www.acsearch.info/search.html?id=5055645
https://www.acsearch.info/search.html?id=1671023
https://www.acsearch.info/search.html?id=1671024
https://www.acsearch.info/search.html?id=3904460

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za bleskovou reakci a uvedení věci na pravou míru. Díky.
Registrovaný uživatel
Jan Lucembursky to neni. Toho Francouzska literatura uvadi jako Jean l’Aveugle - Jan Slepy. Tohle je Jean III - Jan III vevoda Brabantsky.
Registrovaný uživatel
zdravím zdejší numismatiky a poprosil bych ty, kteří se zajímají o rakouské feniky o ocenění a určení. posílám sem dva kusy.
jeden je fenik se čtyřrázem na porovnání a druhý snad půl fenik na kterém je část ražby s hlavou kozoroha. ten půl fenik je hlavně zajímavý tím, že není čtyřráz ale trojráz.
jeho střížek není vytepaný ze čtverečku ale z trojúhelníku.
nikdy jsem nic podobného neviděl, proto se ptám jestli je to běžná věc?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je krása.To je flek na můj osmihran. Gratuluji.
Registrovaný uživatel
Pokud je k mání,mám zájem. Děkuji. Když tak sdělte prosím mail.
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Pokud je k mání,mám zájem. Děkuji. Když tak sdělte prosím mail.

zdravím, pošlete mě prosím mail, máte ho skrytý ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím. Kam ho mám poslat? Na Aukru mám několik aukcí,můžete je použít. Díky.
Moderátor
Myslím si, že střížek byl původně čtyřhranný, ale bouchli do něj jen třikrát, protože se ražbou roztekl tak, že mu tři údery do vytvarování stačily. Ale jestli tam je beran, nebo kozoroh, těžko říct. I když vím, co bych tam měl vidět, není to průkazný.

Ten trojráz je zajímavej.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/diody-160-a-4ks-sada-6962065654
To alarich. Můžete třeba pomocí této aukce. Díky
Registrovaný uživatel
Hoši, proč sem ten mail rovnou nevložíte a děláte to takto komplikovaně? Pokud nechcete, aby vám chodil spam, tak to můžete zapsat sofistikovaně třeba ve formě kacuro (zavinovačka) seznam.cz a je to :)
Registrovaný uživatel
Jinak souhlas s Pavlem ohledně vzniku toho "trojrázu", něco podobného jsem sem chtěl napsat, ale byl rychlejší.
Registrovaný uživatel
Dobrá.Tedy: bertik-b1 zavináč seznam.cz.
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
Myslím si, že střížek byl původně čtyřhranný, ale bouchli do něj jen třikrát, protože se ražbou roztekl tak, že mu tři údery do vytvarování stačily. Ale jestli tam je beran, nebo kozoroh, těžko říct. I když vím, co bych tam měl vidět, není to průkazný.

Ten trojráz je zajímavej.

...tak to já vidím úplně jinak, ten čtvereček, který se roztepává na střížek čtyřrázu má jasný tvar. nikdy z něho trojúhelník nevytepeš. podle mě sřihly čtvereček feniku na půlky(čímž vznikly dva trojúhelníky) a roztepaly je na střížek půlfeniku, pak už jenom vyrazili nominál. podotýkám že jsem těchto ražeb měl v ruce mnoho jak rakouských tak moravských, ale nikdy jsem nic podobného neviděl ;)
Registrovaný uživatel
Tady také nebyl úmysl "vytepat" trojúhelník. Ten trojúhelník vznikl tím, že došlo pouze ke třem rázům namísto čtyř. Možná k těm třem rázům mohlo dojít i úmyslně, mohlo se jednat o okrajový střížek, který byl menšího rozměru a tak to ten člověk vyřešil takto. Žádnou záhadu bych za tím nehledal, je to jen taková zajímavost.
Registrovaný uživatel
po delší době se objevil jeden Krakovský Kazimír, přes bídný stav zajímavá chyboražba bez I ve jméně emitenta. Kdo sbírá varianty má šanci :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
má mince i rub?
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
díky chalko
Registrovaný uživatel
No, těžko říci, co s tím opisem udělal ten dvojráz, co je na lícní straně. Někdy umí vykouzlit zajímavé věci ... Takže tam ta litera I původně třeba vůbec nemusela chybět ...
Registrovaný uživatel
4 roky stará aukce se stejným lícním razidlem(chyboražbou)..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
OK, tady to vypadá, že líc je ražený ze stejného razidla.
Moderátor
ten ctyri roky starej je moc peknej (i kdyz ani ten co vlozil chalko by nedelal ostudu :D )

vime nejake dalsi podrobnosti o tom novem? vaha, rozmery?
Registrovaný uživatel
Zajímavé ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1