Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražby související s pražskými groši

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ó, gratulácia od turtleho? To sa cení... 8)
Registrovaný uživatel
Pěný kousek. Ale nějaký divný kov. Ale gratulace.
Registrovaný uživatel
něco méně známého z polských padělatelských dílen, slezské kvartníky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím moho poprosit Petr 1596 i více info k Slezským kvartníkům na
Email rebel76@seznam.cz
Díky
Registrovaný uživatel
Není moc co víc, kamarád mi poslal z PL tyto fotky, abych věděl co si nemám kupovat, až se to tady objeví...
Registrovaný uživatel
Petr1596 i tak díky.
Registrovaný uživatel
Přidám jeden pěkný kousek který jsem přidal do alba, mám označeny jako dvougros/botdrager Francie flandry, Filip II burgundsky smělý 1384-1404 věnujete se někdo širší Evropě? Zajímala by mě mincovna a nějaké širší informace ohledně řazení mincí v oblasti Flandry atp, nemáte někdo odkaz na literaturu nebo články které by pomohli?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaujímavá minca, páči sa mi to zobrazenie erbu na plášti leva. Mal by si ho ale povoliť, lebo vyzerá, že ho to drhne. :D
Najkrajšiu zbierku stredovekej Európy má podľa mňa Oliver.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Zaujímavá minca, páči sa mi to zobrazenie erbu na plášti leva. Mal by si ho ale povoliť, lebo vyzerá, že ho to drhne. :D
Najkrajšiu zbierku stredovekej Európy má podľa mňa Oliver.

Zaujímavá je určitě, svoji velikosti i motivem. Moc se mi líbí proto jsem ji koupil ale podrobnosti moc neznám. Taky mi přijde mírně se rdousici :lol: díky za typ, třeba s ním na to někdy přijde řeč. Já s tím teprve pomalu po kruckach začínám.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 15. 4. 2021, 11:47. »
Moderátor
sigur napsal
Najkrajšiu zbierku stredovekej Európy má podľa mňa Oliver.


jo kdyby tak. sehnal jsem par obycejnejsich a levnych veci a ted uz dlouho nic poradneho. doba sbirani nepreje, ceny jsou zhovadile, kdyz vidim, za co dnes nakupuji lide osklive a znicene PG ci i jiny stredovek, nebo uplne obyc veci v prumeru, hlava mi to nebere. jeste ze na to sbirani nemam cas :D :D :D
Registrovaný uživatel
oliver napsal
sigur napsal
Najkrajšiu zbierku stredovekej Európy má podľa mňa Oliver.


jo kdyby tak. sehnal jsem par obycejnejsich a levnych veci a ted uz dlouho nic poradneho. doba sbirani nepreje, ceny jsou zhovadile, kdyz vidim, za co dnes nakupuji lide osklive a znicene PG ci i jiny stredovek, nebo uplne obyc veci v prumeru, hlava mi to nebere. jeste ze na to sbirani nemam cas :D :D :D

S cenama máš naprostou pravdu. Ale ten středověk a složitější numismatika se ještě pořád relativně někdy občas rozumně koupit dá. Včera jsem drazil u jesus vico, už dlouho prahnu po pěkném groatu a reálu a realy se včera prodávali nádherné, ceny byli o to osklivejsi 😂 ale lepší to nebude tak jsem si dva kousky přesto že byli dražší než jsem doufal pořídil a ostudu ve sbírce určitě dělat nebudou. Máš Olivere nějaké bližší informace o mincovnach na území tehdejších flader? Třeba ten dvou gros se prodával jako Holandsko, já ho mám ale pod Francii, protože filip II burgundsky byl přímý potomek francouzskeho krale. Širší souvislosti neznám a zajímala by mě mincovna, hádám že byl určený jako holandský kvůli mincovne která mohla stát na dnešním území Holandska? Ale rád bych to věděl přesně.
Moderátor
no, uprimne... tyhle veci si nechavam na duchod, pokud se ho doziju. mince za posledni roky nemam vubec zarazene :'( jinak na neco literaturu mam, zbytek proste resim stylem UTFG nebo stary dobry CoinSearch (acsearch.info)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
no, uprimne... tyhle veci si nechavam na duchod, pokud se ho doziju. mince za posledni roky nemam vubec zarazene :'( jinak na neco literaturu mam, zbytek proste resim stylem UTFG nebo stary dobry CoinSearch (acsearch.info)

Hele s tím důchodem to není špatný nápad, já si kupují knihy který odkládám na důchod :mrgreen: nevím jestli bych to u mincí vydržel.
Moderátor
hmmm :( tady ta otazka nestoji, zda bych vydrzel... jina moznost neni, neni cas
Registrovaný uživatel
Také jsem to tak dělal.
V důchodu jsem již 4 roky a ještě jsem se k tomu nedostal :roll:
Problém je že sice máte víc času ale zase vám všechno neskonale déle trvá :(
Moderátor
:twisted: :twisted: :twisted: tak teds to totalne zabil... veskere iluze v )(
Registrovaný uživatel
Trochu to sem nepatří:
https://www.i60.cz/clanek/detail/11930/priprava-na-penzi-to-je-povinnost?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

Neodkládat, neodkládat, neodkládat.
Zpracovat a zapsat. Realita - již 4 roky o tom jen mluvím.
Krásná mince, ale když jich bude více, tak každé dohledání vyžaduje čas a dobrý zrak.
Registrovaný uživatel
Prihodim jeden doppelSchilling nebo taky 1/16 tolaru z Lubecku, dalo by se to jeste povazovat za grosovou minci? ma parametry grose, rok zrejme 1563 ja ji tam mam, ale neznam detaily, proc se v nemecku razil tento nominal? nebo se tak jmenuje, muze mi k tomu nekdo rict vic? nebo nasmerovat kde patrat po informacich? Moc jsem toho nenasel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ale jo, proc ne :) i kdyz podle nazvu je to proste dvousilink

https://de.wikipedia.org/wiki/Doppelschilling_(Norddeutschland)
Registrovaný uživatel
Novy prirustek do sbirky grosovych minci. Kypr pod rytirema templu za Petra II. Moc pekna mince.
opis :
✠ PIЄRЄ.PAR.LA.GRACЄ.DЄ.DIЄ.RO
✠ D IЄRUSALEm Є:DЄ:CҺIPRЄ

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 7. 7. 2021, 18:59. »
Registrovaný uživatel
Tady to snad úplně umřelo. Přidám pro mě první lucemburské groše, chvilku mi trvalo vypátrat souvislosti ale už vím že první je Eliška a Antonín 1412 az 1415 a druhý zřejmě mírně vzácnější Eliška jako vdova po Antonínovi 1415-1419

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No umřelo to. Až vyleštím a natočím opál, oživím mrtvé vlákno. A potom možná vložím i nějaké kolečko.
Ale je to risk. Zdejší sběratele, kteří jsou ochotní dát za minci z 1. republiky 50 a více tisíc by mohlo napadnout.... :shock:
Ono je to nenapadne, ale i bez nich je to boj. Dražil jsi tohle?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nedrazil, taky to bylo u cgb? Po pravdě ani nevím co to je?!
Registrovaný uživatel
Je to podobné tomu předchozímu příspěvku.
Kypr 1/2 gigliato Henry II.
Registrovaný uživatel
Pěkná mince. Vůbec to neznám. Zatím moc na díly grošů ani drobné mince nekoukám, polehoucku skládám jen grosovou minci Evropy.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Ražby související s pražskými groši

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1