Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Ražebna Karnet & Kyselý

Vykupminci.cz
Numisargo

Ražebna Karnet & Kyselý

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ražebna Karnet & Kyselý sídlící v Praze Žižkově na Husově třídě 46 byla jednou z mála firem, která zhotovovala nejrůžnější žetony, odznaky, medaile a vyznamenání na vysoké umělecké úrovni. Vznikla v roce 1905 a za první republiky získala za kvalitu své práce čtyři státní vyznamenání, především díky práci významného rytce a medailéra Karla Špánka. Kromě různých druhů účelových známek byly v nabídce i spolkové medaile, odznaky, stejnokrojní součástky a dekorace. Jedním z vrcholů firmy byla realizace státní zakázky na Řád bílého lva. Po znárodnění pokračovala výroba v závodě pod názvem družstvo Znak.

Na obrázku jsou i dnes běžně dostupné žetonky ražené touto firmou ku příležitosti numismatické výstavy ve Waldesově museu v Praze Vršovicích v roce 1936. (Waldes = Koh-i-noor). Raženy byly přímo ve výstavních prostorách muzea. Na snímku je v horní řadě žeton z hliníku a z mosazi (tlustý střížek), v dolní řadě z mědi a stříbra. Při příležitosti návštěvy pražských radních na výstavě bylo vyraženo i několik kusů ve zlatě. Jedním byl podarován primátor Dr. Karel Baxa a ostatní byly předány mecenášům výstavy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdroj informací o ražbě z Au?(citace)
Pokud má kdokoliv na prodej tlustý mosazný, Ag, Au ---> měl bych zájem o koupi :)
(2002martin@seznam.cz)
Registrovaný uživatel
Firemní archiv, který jsem objevil uložený v roce 1990 v provozovně Znaku v Chlumově ulici 17. Byly tam i vzorky ražeb, štočky,nějaké raznice, patrice pro smaltování a třeba i dřevorytový návrh na přetisk revolučního vydání. Viz obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
super !!!
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
no to cumim..
tak to hej.

nahodny okoloiduci, byvaly zamestnanec, uklidova cata, ... ?
_______________
Registrovaný uživatel
Haha. Nejdřív zaměstnanec a člen družstva, později akcionář.
Registrovaný uživatel
Počty vyražených kusů jsou tam zaznameniány???
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Haha. Nejdřív zaměstnanec a člen družstva, později akcionář.


zabavuje se : ) ...
co?

v dobrom zmysle slova.
iny by to mozno hodil do mecha s odpadom.
az sa raz budes nekonecne dlho nudit, nejaky clanocek bohato ilustrovany so stipkou historie by potesil kazdeho. mna urcite.
_______________
Registrovaný uživatel
Ne. Byla tam jen poznámka o té Au ražbě.
Registrovaný uživatel
tocvomabyt: Nastoupil jsem do Znaku po revoluci. Práce bylo strašně moc, protože se změnani ve státě se měnily razítka na úřadech po tisících. A placen jsem byl od kusu, takže zlaté časy a královské peníze. Krátce nato však přišla konkurence v podobě razítek Trodat a bylo po práci. Nudil jsem se a neměl do čeho píchnout. Tak jsem se hrabal v regálech a ve skladišti. Byly tam poklady. Ale plat skoro žádný, tak jsem nakonec šel za jinou prací.
« Poslední úpravu provedl(a) ZetPe v 23. 12. 2010, 0:10. »
Registrovaný uživatel
neni nad to moct sa beztrestne hrabat a vytahovat : )
zavist : )
a chvalim. dobra praca : )
pamatam si jak po revolucii som robil v zubnom labaku,
a nas veduci hovoril:
kazdy z teho kolo ceho! (=berte kym sa da : )
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
kazdy z teho kolo ceho! (=berte kym sa da : )

Proboha :shock: jakou to je řečí? :roll:
Registrovaný uživatel
Mám tady jeden Cu ale je hubený :|

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
tocomabyt napsal
kazdy z teho kolo ceho! (=berte kym sa da : )

Proboha :shock: jakou to je řečí? :roll:


predpokladam vychod slovenska - šarišske narečie-Prešovčan?
Registrovaný uživatel
Poprosím o informáciu.

V knihe Sehnal J., Palička R.: Československé vojenské letecké odznaky, Grada, Praha 2013, sa na strane 144 hovorí, že:
Karnet & Kyselý ... v roce 1948 byla znárodněna a začleněna do n. p. ZUKOV jako jeho pobočný Závod 02.
Inde sa však hovorí o družstve ZNAK

Vedel by mi to niekto upresniť?
Registrovaný uživatel
Už som to pohľadal, je to ZUKOV.
http://www.vyznamenani.net/?page_id=8
Registrovaný uživatel
Zetpe: Kde se nachází zmíněný archiv nyní ?? Zajímaly by mě archiválie, týkající se příprav ražby protektorátních mincí. Díky
(radkuv@seznam.cz)


ZetPe napsal
Firemní archiv, který jsem objevil uložený v roce 1990 v provozovně Znaku v Chlumově ulici 17. Byly tam i vzorky ražeb, štočky,nějaké raznice, patrice pro smaltování a třeba i dřevorytový návrh na přetisk revolučního vydání. Viz obrázek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tomi napsal
turtleoverhead napsal
tocomabyt napsal
kazdy z teho kolo ceho! (=berte kym sa da : )

Proboha :shock: jakou to je řečí? :roll:


predpokladam vychod slovenska - šarišske narečie-Prešovčan?

Aj ja sa pridám k 12 rov starým príspevkom, lebo viem, že dnes sa to opäť číta.
Preklad: Zober čo vidíš.. Z toho, okolo čoho práve ideš. :P
-s-
Registrovaný uživatel
12 rokov.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
pozdravujem všetkých, mal by som záujem o medaile razené v Ražebne Karnet & Kyselý pre Liptovské múzeum Ružomberok v 20 až 30 tych rokoch minulého storočia, značka na medailách LMR. Na medailách sú takmer výhradne význačné objekty mesta.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » Ražebna Karnet & Kyselý

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1