Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zápalky-Filumenie » Řazení do archů

Vykupminci.cz
Numisargo

Řazení do archů

Moderátoři: sberatel_ja, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,

nastala u mě doma klasická situace - našel jsem soustu setříděných i nesetříděných nálepek na zápalkové krabičky. Ty nesetříděné se snažím setřídit a nalepit na archy A4, klíč volím víceméně množstevní se zřetelem k tomu, jak jsou setříděné ty už hotové archy (čili třeba série vojenství, zemědělství, kosmonautika, bezpečnost, agitace atd.)

Měl bych nicméně na vás, věci znalé dotaz: jaký způsob připevnění nálepky na aršík je nejvhodnější? Ty už hotové jsou řešeny kouskem izolepy, napadly mě ještě obyčejné cenovky, případně jiné samolepky. Zároveň by mě zajímaly jakékoliv vaše připomínky a názory k tomu vlastnímu způsobu řazení, jestli existují klíče vhodnější, méně vhodné, čeho se vyvarovat atd.

Předem dík za všechny odpovědi,

Nargalen.
Moderátor
Určite nie cenovky. Najlepšie asi by bolo použiť filatelistické nálepky:

http://eshop.infofila.cz/filatelisticke-nalepky-leuchtturm-fasto-2198
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Izolepou ani samolepkami to raději nelepte. Časem by lepidlo nálepky nejspíš zničilo. Také doporučuji ty filatelistické nálepky přímo určené k připevňování známek do alba.

Nebo můžete použít i osvědčené lepidlo na papír v tyčce, například UHU stic. Nálepka pak ale z archu nepůjde jednoduše sundat a musela by se vystřihnout i s přilepeným kusem papíru a odmočit ve vodě.
Registrovaný uživatel
A pokud si nejste jistý tím řazením, můžete zatím dávat nálepky do zásobníku na známky. Říká se tomu nesprávně i album na známky. Není to zrovna levné, ale dají se pořídit i zánovní.
Registrovaný uživatel
Místo filatelistických nálepek se používala i „bankovní lepicí páska“. Nevím, jestli se ještě vyrábí, nebo jestli dnes pod tím názvem náhodou neprodávají úplně něco jiného, v zavedeném papírnictví by to mohli vědět. Je to pás tenkého křehkého průsvitného papíru, který má na jedné straně je nanesený lep, který po navlhčení (olíznutí) začne lepit.
Moderátor
dědek napsal
Místo filatelistických nálepek se používala i „bankovní lepicí páska“. Nevím, jestli se ještě vyrábí, nebo jestli dnes pod tím názvem náhodou neprodávají úplně něco jiného, v zavedeném papírnictví by to mohli vědět. Je to pás tenkého křehkého průsvitného papíru, který má na jedné straně je nanesený lep, který po navlhčení (olíznutí) začne lepit.

Bohužel v současné době se již nevyrábí; v papírnictví dnes na tento požadavek zpravidla podají matnou izolepu.
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Bohužel v současné době se již nevyrábí; v papírnictví dnes na tento požadavek zpravidla podají matnou izolepu.

:D A já si myslel, že v Bulharsku, kde jsou dvacet let pozadu, by to mohli mít! :mrgreen:
Moderátor
dědek napsal
dejvy napsal
Bohužel v současné době se již nevyrábí; v papírnictví dnes na tento požadavek zpravidla podají matnou izolepu.

:D A já si myslel, že v Bulharsku, kde jsou dvacet let pozadu, by to mohli mít! :mrgreen:

Tam je problém najít normální papírnictví :P .
Moderátor
hehe...
_______________
Moderátor
Buď koupíš "nadnárodní" zboží v nadnárodních řetězcích (Kaufland, Carrefour apod.), anebo tam najdeš malý krcálek, ve kterém je kopírka a prodávají pár základních věcí (papír, nůžky, izolepu, průpisky a špendlíky) :mrgreen:.
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za reakce. Ještě se tedy zeptám, jak moc se bazíruje na nějaké zavedené "správnosti" toho klíče. Abych to všechno na archy nenalepil podle toho, jak uznám za vhodné a nebyl pak odmítnut (nebo požádán o snížení ceny) s tím, že "takhle blbě seřazené to nechcu/chcu levněji".
Registrovaný uživatel
Nargalen napsal
Zdravím,

nastala u mě doma klasická situace - našel jsem soustu setříděných i nesetříděných nálepek na zápalkové krabičky. Ty nesetříděné se snažím setřídit a nalepit na archy A4, klíč volím víceméně množstevní se zřetelem k tomu, jak jsou setříděné ty už hotové archy (čili třeba série vojenství, zemědělství, kosmonautika, bezpečnost, agitace atd.)

Měl bych nicméně na vás, věci znalé dotaz: jaký způsob připevnění nálepky na aršík je nejvhodnější? Ty už hotové jsou řešeny kouskem izolepy, napadly mě ještě obyčejné cenovky, případně jiné samolepky. Zároveň by mě zajímaly jakékoliv vaše připomínky a názory k tomu vlastnímu způsobu řazení, jestli existují klíče vhodnější, méně vhodné, čeho se vyvarovat atd.

Předem dík za všechny odpovědi,

Nargalen.


Pokud se jedna o ceske a slovenske nalepky pro razeni doporucuji toto ;-)
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prodam-vylepni-listy-na-ceske-a-slovenske-nalepky-11735
Registrovaný uživatel
Pro pamětníky:
Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Zápalky-Filumenie » Řazení do archů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1