Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razítka

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vie mi niekto povedat, ako to je v razítkach? Rímska číslica je doobeda a arabská je poobede? Konkrétne mi ide o rakúske razítka D.18. diky!
Registrovaný uživatel
Zdravím, dávam ukážku poštovej celistvosti, môže ísť o razítko
Praha 8 4b (1926 - 1939 ) Dátumovka je dosť nečitateľná , za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, dávam ukážku poštovej celistvosti, môže ísť o razítko
Praha 8 4b (1926 - 1939 ) Dátumovka je dosť nečitateľná , za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Slovensky stat .1939
Rad bych zde poprosil o informaci o jake se zde jedna strojove razitko? Bohuzel nemohu rozlustit kompletni text? Dekuji 👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
"Budujme nové Slovensko! Upisujme pôžičku hospodárskej obrody Slovenska"
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dekuj Smith 👍
Registrovaný uživatel
Dobrý den dnes se mne podarilo objevit mozna velice zajímavé pošt razitko obce Dolní Bludivce , bohuzel nejsem natolik zkuseny ale Myslim ze to muze but zajimave pro odborniky na razitka 👍 trochu jsem zacal studovat History razitka postovniho uradu Dolni Bludovec ktery je take na Exponet publikovan od Ing.Petra Mazocha ( 1083)zjistil jsem ze razítko +datum na moji celistvosti muže být velice ranneho použití ? A proto posudte sami vy zkušený 😁
Zde ukázka z Exponet obr. 1 použití ráz . Německy text Nieder Bludowitz 30.4.19 ( moje ráz.3.6.19)c.s.p.1
Ukázka obr.2.kde je popisováno ze razítko C.S.P typu 1 používáno od roku 1921 ale což tomu trochu nerozumí je ukázka stejného typu ráz z 11.XII.19 ale oproti razítku na mě celistvosti se možná muže o jedno z prvních vůbec použití razítkem typu 1 na tomto poštovním úřadě no co myslite😁? ( ještě maličkost 10h jsou 81+91 DV hodiny)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde razitko 3.VI.19

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím tak se mne podařilo dohledat zajímaví článek na téma dvojjazicne razítka typu 1 na Strankach 15/1989/nejstarší razítka C.S.P. Filaso kde jsem nasel zajimavi článek který uvádí první známy datum poštovního úřadu Dolne Bledovice s datumem 25.5.19 znárodnění ráz dvojjazicne (Česko -polské ) tzn razítko které zde jsem já poslal není daleko od toho datumu a jak jsem tušil je opravdu jedno z z prvních použití na tomto poštovním úřadě 👍😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zde ještě dodatek k tématu 👍 cituji z článku .. Razítko poštovního úřadu Dolní Bledovice— Dolne Bledovice /a/ C.S.P . Můžeme označit za vážného kandidáta na primát nejstarší dvojjazicne razítka CS . Poštovní zprávy
Registrovaný uživatel
Dobry vecer snad to prece nekoho bude zajimat osobne si myslim ze to je velice zajimave z pohledu postovni historie razitek typu 1 C.S.P. zde clanek na stankach Filaso .1986/7 od pana Viktora Indra / Tesinsko 1918-20
Postovni urad Dolni Bludovice mnel rakouske razitko pouze s nemeckym oznacenim NIEDER BLUDOWITZ. Bylo to razitko s datumovym mustkem s rozlisovacim pismenem/ "a" /Vedouci tohoto postovniho uradu si dal asi v breznu 1919 zhotovit druhe razitko - gumove,jednokruhove s ceskym textema oznacenim mista v cestine a polstine.( ASI V CERVENCI !!!1919 )bylo tomuto postovnimu uradu prideleno kovove razitko ,ve kterem byl cesko- polsky text uveden v horni polovine razitka-vedle sebe ,DOLE inicialkyC.S.P , a roku 1920 obdrzela posta Dolni Bludovice cesko_polske razitko, ktere melo inicialky C.S.P. v horni useci tzv.typu 1
Registrovaný uživatel
Dobry vecer zdravim kdo mne tohle vysvetli 😵 ??
Jak je asi vsem filatelistum a znalcum na razitka znamo tak razitko postovniho uradu STARE HAMRY s inicalkami C.S.P. typ 1. je zatim s nejtarsim znamym datem pouziti ( 25.2.19) jednojazicne.raz.
LITICE HORY --1.II.19.V---a .C.S.P. / vnejsi rozmner raz.. 31mm/ monografie Votocek uvadi razitko nebylo znarodneno 🤔 .?? Falsum + Mache?? Prichozi raz. DOUDLEVCE

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mache
Vacsina Doplatnych provizorii s prich. razitkom Doudlevce su mache.
Registrovaný uživatel
Zdravim Brano Diky za odpved vím ze poštovní úřad v Doudlevcich jsou často Mache jenže mne zajímá to razítko podáci pošty Litice hory jak jsem popisoval v příspěvku protože jde o typ ráz. Jednojazicne typu1 ,C.S.P s datumem 1.2.19 pokud je to pravé razítko tak se jedna o poštovné použití staršího data než razítka u Starých Hamru z 25.2 .19 👍
Registrovaný uživatel
Ještě dodatek z monografie Votocek proč ? Uvádí katalog ze razitko nebylo znárodněno ? Viz foto dole 👍
Registrovaný uživatel
Zde ukázka razítka které uvádí Monografie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak inak
Votocek vysiel v roku 1982 ak som dobre videl.
To ze v knihe chyba nejake razitko sa stava.

Druha vec ak vyrabam list s provizornym doplatnym T, idealne je obdobie dec 1918, jan-feb 1919 asi najjednoduchsie to dosiahnem pretocenim datumu.

Moj nazor je ze to razitko Doudlevce mal niekto doma a vyrabal tieto rarity v roku 1920 mozno neskor. Nedivil by som sa keby mal aj ine razitka. Potom by som to nazval celkovym falzom.

Mam zopar obrazkov Doudlevce odlozenych a vsetky su si podobne.
Registrovaný uživatel
OK tak teď chápu 😁 moc díky za info taky mám par kusů celistvosti s ráz . Doudlevce ( mache) díky
Registrovaný uživatel
Alba49 napsal
Zdravím, dávam ukážku poštovej celistvosti, môže ísť o razítko
Praha 8 4b (1926 - 1939 ) Dátumovka je dosť nečitateľná , za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Praha 8
6.X.1938 - 17
4b
Registrovaný uživatel
Praguer, vďaka za pomoc .
Registrovaný uživatel
Zdravim prosim Vás víte někdo kdy bylo znarodneno ?razitko Praha— Hrad mám dopisnici s razítkem C.S.P s datumem 16.VÍ.19 předem díky za info👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Praha - Hrad nie je náhodou bývala pošta Praha 12 ?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Zdravím Smith vůbec nevím 😀
Registrovaný uživatel
Vcera jsem koukal do Monografie razitek a pokud jsem to neprehlednul tak tak jsem nenasel Praha - Hrad
Registrovaný uživatel
Dobry vecer videl us nekdo takove pouziti strojoveho razitka FRANKO/HOTOVE 5h je prepsano a pouzite jako porto 25 h popravde jsem to jeste osobne nevidel , 🤔 myslite je to Mache?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Razítka

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1