Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Chtěl bych, aby se toto téma věnovalo čistě razítkům, která jsou buď vzácná, málo se vyskytují, jsou něčím zajímavá (třeba defektní), nebo třeba jen krásně otištěná. Mám za to, že žádné podobné téma tu není a je to škoda. Filatelie je přece i o razítkách. A v některých případech především o razítkách. ;)
A jako "logo" jedna hříčka na začátek. Zároveň dokladuje do kterého roku musí být razítko buď vyměněno nebo modernizováno. 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Včera se mi podařilo zachytit a naskenovat jedno opravdu velmi povedené razítko. Ozdoba každé sbírky razítek!! :mrgreen: Pro bližší představu jsem naskenoval i rub aby bylo vidět, že to opravdu není vylitá tuš.
Paní nebyla doma, takže je celkem pravděpodobné, že obálka skončí v koši. :(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Musím se přiznat k jedné věci - až dodneška jsem si tak nějak myslel že všechna razítka na jedné poště jsou si více-méně podobná a liší se jen v detailech a, samozřejmě, číslem. Byl jsem naivní, jak dokládá pošta 664 64 Dolní Kounice a razítka s číslem 4 a 5. Dokonce ze stejného dne! (Inu, náhoda je blbec jak sviňa :mrgreen: .) A na jednom razítku hodinu oddělují pomlčkou, na druhém tečkou. Nemají to ujednoceno. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pavle , je to dobrý nápad , dúfam , že sa to podarí. Tu na fóre je dosť odborníkov , čo budú vedieť poradiť . Šťastné a veselé Vianoce .
Moderátor
Je s podivem, že žádné takové vlákno tu tak nějak není. Když nebudeme počítat: "Má toto razítko na Hitlerovi nějakou cenu?".
Ještě by to chtělo vlastní sekci na celiny. To je přece jen trochu odlišné od známek.

A našel jsem jedno pěkně chybně nastavené razítko z pošty 630 00 Brno 30. Tady ani Sculliová s tím, co si teď nevzpomenu na jméno (nekoukám na to, viděl jsem asi jen jeden jediný díl), nepozná který to bylo den!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dana Katherine Scully. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
takze to mam zde brat jako novodoba razitka ??? pochopil jsem spravne ??
Moderátor
Pravě jsem dal Stříbro :- )

https://rakouskeznamky.cz/project/1692-mies/

Votoček 400bodů, to snad jde, ne ?
Moderátor
kolo101 napsal
takze to mam zde brat jako novodoba razitka ??? pochopil jsem spravne ??

Nová, stará i nejstarší a klidně i návrhy těch, co teprva budou, ale s patřičným komentářem a ne taková kterých je 13 do tuctu na každé pohlednici. Prostě razítka buď něčím neobvyklá či zajímavá (špatně nastavená atd.), málo vídaná, ale klidně i sice relativně běžná, ale s nějakou zajímavostí, třeba naražená, deformovaná - pro upozornění ostatních. Anebo zkrátka kuriozitky jako to na tom dopise. Tak drsný razítko se nevidí každý den. :)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 26. 12. 2017, 21:20. »
Moderátor
já víííím, ale když ja su na staršííí :-D

ale slibuju, davat sem budu jen nejake lepši kousky...
Moderátor
Stará razítka jsou taky pěkná, některý až moc :P
Ale když já mám teď materiál s novými ... a taky se tam najdou zajímavosti. Časem chcu udělat takový přehled razítek dep. Sice to lze nyní najít i na vánočních pozdravech (asi když jich tam někdo zaveze stovku, nevím), ale přes rok se moc nevyskytují. Myslím ruční.
A jsou tam i sice "obyčejná", ale vzorně otištěná z malých pošt. Jako třeba tadyhle tyhle KLY, to si myslím je taková čistá radost (škoda toho škrtance, ale je to podle předpisů a hvězdičky nejsou úplně nejhezčí):

P.S.: Dotaz na administrátora - v jakém rozlišení se nahrávají obrázky? Přijdou mi někdy až zbytečně v nadživotní velikosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tú veľkosť si robíme sami,neviem síce presne ako,ale dá sa to ľahko zmenšiť.
Ak si myslel na toto "kolo." ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Mám dojem že to bude dáno kvalitou obrázku. Že prostě 600 dpi nebo třeba 300 dpi se nahraje buď jako 100 nebo tak nějak podobně, tak, že se "roztáhne".
Moderátor
zajimave, svym zpusobem originalni razitko. Podle me dost podhodnocene

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zdravim vsechny kolegy,

vcera jsem se trapil s timto razitkem

https://rakouskeznamky.cz/project/99-asling/

a nedokazal jsem zjistit, jaky se v soucasne dobe nazev obce ASLING. Je to ve Slovinsku, ale asi jsem trouba, ja jsem na to neprisel.

Pomuze nekdo ??

diky

js

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A nemohl by to být Assling (Asling) v Tirolích?

Jo a jak jsem předpokládal, ta obálka s tím "úžasným" razítkem skončila v koši.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 30. 12. 2017, 14:39. »
Registrovaný uživatel
Tu ich vidím,ale nič som nezistil..
http://www.ebay.ch/itm/OSTERREICH-1850-1Y-ROTER-STEMPEL-ASLING-ATTEST-FB-1500-S8059/362151010027?hash=item5451e1deeb:g:TCEAAOSw-olZ6hEO

https://www.google.sk/search?q=asling+osterreich&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwif1pfc8bHYAhUD3KQKHXctD8oQ_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=-J5p-ofpajh9tM:
-s-
Moderátor
Bingo !!! uz jsem to nasel !!!!

Je to Jesenice ve Slovinsku :-) .... opraveno na wsbu ...

diky vsem za pomoc.
Moderátor
Zajímavý že těch As/ss/ßlingů není zřejmě zase až tolik a každý je úplně někde jinde. A české Jesenice, pokud se mi to podařilo zjistit, se německy jmenují úplně jinak.
Moderátor
souhlas, je to pekna adventura :-)
hlavne orajove tastu R-U daji zabrat. Nemecka jmena jeste jdou, ale pokud je to madarsky nazev mesta, co je ted v Rumunsku nebo na Ukrajine, to je obcas detektivka
Registrovaný uživatel
Jeden nový štempel.Tiež nebol v najlepšej kondícii.Ak sem takéto nechcete,napíšte mi to,prestanem.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
výborný úlovek ! Kazde razitko je super !
Registrovaný uživatel
Fajn.Tak dávajme/te.Možno sa to rozbehne.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
nevim jestli i tyhle razitka patrej sem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chcel som niečo dať na ukážku,ako predtým ,ale to neberie .

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1