Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dávam na ukážku razítka ,nie sú pekné, ale rozhodne zaujímavé , čo sa týka vzácnosti neviem. Belgicko 10C r.1869/81 , Francúzsko 20C 1863/71 a ČSR 1945 razítko Poprad provizórne,tiež o ňom nič neviem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A,alebo B...?
Ja som to ešte nevidel,čo samozrejme nič neznamená,aj som váhal,či to sem mám vôbec dať.. :roll:
Myslím,že je to u Mor.Třebové.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tiež poštové, ale nie denné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V podstatě hloupost, ale mně se tak nějak líbí to datum. Navíc, je tam jen jediná tečka a ještě k tomu nahoře mezi desítkama, což není zase až tak běžné, a zbytek vypadá spíš jako jedno číslo (protože mezikroužek s tečkou či pomlčkou je hrozně úzký).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mal by som záujem o razítka Sevľuš a Tačevo. Ak sú na predaj, prosím o kontakt na: crv4@pobox.sk
Registrovaný uživatel
Ak ma niekto zaujem si nieco o peciatkach pozriet, tak je to mozne aj tu: http://www.kfpoprad.estranky.sk/clanky/popradske-posty/
Registrovaný uživatel
jozef49 - ČSR 1945 razítko Poprad provizórne,tiež o ňom nič neviem.

O tychto provizornych peciatkach sa podrobne pise vo viacerych starych casopisoch FILATELIE, najma Palkoska, Kvasnicka sa tomu venovali.

Neviem ci na Filaso sa to da este vyhladat

Su aj samostatne vystavne katalogy v ktorych je mozne sa docitat o tejto teme.
Registrovaný uživatel
Jansvi, vďaka za radu ,Filaso.cz funguje , len musím všetko prebehnúť , nejak som na tú stránku zabudol.
Moderátor
Pro zajímavost - dnešní razítko Chustu (a 1. ledna fungovala pošta!):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes v Močenku pekná, zaujímavá PPP.
Boh ochraňuj Slovenskú republiku


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pekná téma, niekedy som zbieral známky len s peknými pečiatkami, trebárs aj vlakovú poštu som zbieral len mi tam ešte chýbajú ale nevadí pár mám....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevidel som to tu, takze pripajam link na databazu razitok. Ak uz niekde je, prosim o zmazanie.

CSR/CSSR som v nej nenasiel, ja ju vsak pouzivam na Nemecko...

https://www.stampsx.com/ratgeber/stempel-datenbank.php
Moderátor
Dospěl jsem k přesvědčení, že nebude na škodu, když sem dám razítko specializované provozovny, přesněji řečeno Úložny 600 30 Brno 300. Tam se posílají nedoručitelné a zároveň nevratitelné zásilky. Myslím, že hodně sběratelů razítek toto shání těžko (jedině snad že tam napíší a oni něco pošlou, jestli to dělají netuším). Na běžné korespondenci se bude hledat jen těžko.
A je to, myslím, pěkný otisk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidávám starší otisk této provozovny - ještě s názvem "600 30 Poštovní úložna Brno". A opravdu, otisků této specializované pošty je jako šafránu...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ještě k tomu dodatek: je to jediné takové pracoviště v republice a přesto že tam mají doslova stohy a tuny dopisů a zásilek, ven se jich asi příliš nedostane. Myšleno na procenta. Většina lidí ani netuší, že má něco hledat (klasicky - rozpošle se pozvánka na slezinu po X letech, ale dotyčný/á tam Y let nebydlí, ale protože rozposílatel nenapsal zpáteční adresu, není to ani komu vrátit, nemluvě o čumkartách odkudkoli). Co se asi vrací budou vrácená rekomanda, které si odesílatel včas nevyzvedl. Tam bych řekl, že ten pohyb bude. Ale jestli to razítkují, to netuším. Budete někdo muset poslat rekomando na smyšlenou adresu a pak si ho nevyzvednout a za měsíc poté to musíte intenzivně žádat - a uvidí se!! ;) :D
Registrovaný uživatel
Chci se zeptat, jsem zacatecnik a chtel bych vedet jak se nazivaji tyto razitka. Poznam ze jsou nejak natiskli ale jak to s nima je? Diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
google - frankotyp
Moderátor
Na obrázku je otisk výplatního stroje.
Frankotyp je nepřesné hovorové označení, které je odvozeno ze značky prvního přístroje, který se u nás používal.
Registrovaný uživatel
Díky ;-)
_______________
Registrovaný uživatel
Nikto mi nepovie (nemusí ;) ),prečo sú na pečiatke dve rôzne rozlišovacie písmená? (príspevok #27)
To nie je "tlak na pílu."Som len zvedavý.
Dnes som chcel dať tieto čísla hore nohami.Ale mám dojem,že som to už niekde dával..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
To je zajímavý razítko, to Staré Město. By se k tomu někdo mohl vyjádřit. Vůbec je celé nějak atyp. Za sebe mohu jen říci, že na dnešním razítku se to už nevyskytuje (a pěkný otisk, dal/a si záležet):

Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem
P.S.: V Moravské Třebová jsem byl X×, ale Starý Město nevím, kde tam je. Se budu muset juknout do mapy. :oops:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 18. 2. 2018, 5:09. »
Registrovaný uživatel
stani napsal
Nikto mi nepovie (nemusí ;) ),prečo sú na pečiatke dve rôzne rozlišovacie písmená? (príspevok #27)
To nie je "tlak na pílu."Som len zvedavý.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Předpokládám, že se k poštovnímu úřadu "Staré Město..." dostalo nějaké původní říšsko-německé razítko ze Sudet, z jiného poštovního úřadu. Bylo "znárodněno" tak, že byly odstraněny (upilovány, odbroušeny) veškeré německé nápisy - a ponechán pouze datumový můstek (u německých razítek byl měsíc udáván arabsky, nikoli římsky), a ve spodní části rozlišovací písmeno "b".
Následně byl doplněn český text a rozlišovací písmeno "a". Výsledkem je razítko "a / b", což je bezesporu zajímavý příklad úpravy razítek ze Sudet.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za odozvu a za vysvetlenie.Ja som si už začal myslieť,že je to také bežné,že to nestojí ani za odpoveď.A zmieril som sa s tým. :) Len ma zarážalo,že som to ešte nikde nevidel.Ale takých vecí,o ktorých ja neviem je... :D
Ešte raz ďakujem.
-s-
Moderátor
Ono to nebude o tom, že se tam dostalo "nějaké říšsko-německé razítko" ale bude to zkrátka tak, že znárodnili "co bylo doma". Moravská Třebová s okolím byla součástí Říše. Takže na razítku jiné než německé nápisy zkrátka neměli.
Taky mne to mohlo napadnout, že? :oops:
Registrovaný uživatel
Nemusíš sa červenať. :P
Ja som tam žiadnu ríšu ani po ríši nevidel,videl som len a/b..
Na to som bol zvedavý.. :) Myslel som,že jedna prepážka toho riešila viac..
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1