Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Zvláštní věc. Dosud nic a dnes hned dvě modrá razítka! Asi ne zrovna obvyklá věc.
No a aby to nebylo jen tak málo, tak přidávám 6 hezčích nebo zajímavějších razítek. Praha 1 razítko č. 200 (mám i 226, ale 200 mi přijde zajímavější ;) a je pěkně otištěné), možná by to mohla být zajímavá sbírka - všech 230 razítek, nebo kolik jich mají; a pět razítek maličkých pošt (ani nevím, že existuje dědina Kladky nebo Čepí), přičemž ten Bílý Kostel má taky nádech do modra a Dolní Krupá je typické (? snad je to typické) nové razítko Pošta Partner.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pro radost:
Jedna obálka s "kumulací" razítek ne zrovna velkých pošt (Blatnice pod sv. Antonínkem + Hovorany + Drásov - jsou přes sebe jak trilobiti :mrgreen: ) a k tomu ještě Tvarožná, Ketkovice, Židlochovice a Brno 28. Zvláštní na tom je, že tu máme 7 různých razítek, ale jen 5 adres. Sběratelé razítek se pachtí, sbírají to po jednom, a tady je 4 až 5 méně častých na jednom místě.
Vybraných 9 razítek - Pošta Partner 543 76 Chotěvice 11.9.2017 razítkovala "klasickým" partnerským razítkem s nápisem PARTNER a s trubkou. Další jsou rovněž velké pošty: Církvice u Kutné Hory, Merklín u Přeštic (krásný otisk), Bechlín, Mníšek u Liberce (to je sice větší pošta, ale krásný otisk razítka v novém designu s opravdu velkými písmeny), Rohovládova Bělá (jsem ani netušil že něco takového je), Olšany (ale ne ty Bolkovy, místo hvězdiček 3 tlusté malé křížky jako "x"), Horní Město (i když to není město) a nakonec sice velká pošta Česká Třebová 2 (jednička je nově snad Partner). Razítko mne zaujalo tím, že místo obvyklých hvězdiček má 3 tenké křížky jako velké "X" a taky je nápis velkými písmeny.
A na závěr "pohlavní dvojtvárnost" razítek v Hustopečích u Brna (razítka 18 a 21). Novější č. 21 s velkými písmeny a starší 18 s "normálním", obvyklým, písmem. Zvláštní na tom je, že jsou obě na jedné obálce a ještě k tomu ze stejného dne (a s nastavenou 18. hodinou). Čert ví, co to má znamenat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja som na tomto narátal 7 "týpkov,"druhov pečiatok,vrátane tej farebnej. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Průchozí samý větší pošty! ;) To zase do Ameriky jich bývá i víc.
Tím sedmým je myšlen ten obdélníček?
Registrovaný uživatel
Nie,tie Vukovary nie sú rovnaké.
-s-
Moderátor
Pre mňa v dnešnej dobe nezvyčajné znehodnotenie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
3 méně obvyklá až neobvyklá razítka: 697 00 Dodejna Kyjov, Pošta Partner 544 61 Nemojov (někde u Dvora Králové nad Labem) a, zlatý hřeb, Výdejní místo 289 20 Litol (tetička Wiki říká, že to je hned v Lysé nad Labem; no v Lysé jsem byl, pěkný zámek, ale Litol nepamatuju).
K těm partnerům a výdejnímu místu. Probral jsem dvě bedny (a předtím několik) obálek a v každé je nanejvýš jedno takové razítko. Bedna může být, nepočítal jsem, ale podle toho kolik obálek je stovka (tloušťka), tak to může být průměrně kolem 1500 obálek. Podle toho kolik je malých a velkých a jak moc to nahečmali na sebe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Niekde to tam je,keď majú aj Klapzubovu jedenástku.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Originální razítka mají v Arménii. Zde jsou dokonce dvě různá (by se řeklo velké a menší) na jedné čumkartě. Velké (první) má ciferník na čtvrthodiny, menší, ale asi z odbavovací pošty, jen na půlhodiny. Na to, že do onehdy byli součástí Země, kde zítra znamená jinde včera, nebo jak to bylo, je to dost dobrý. To nemají ani Žaponci!! :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jedna červená vlaječka a neobvyklé datum na razítku. Asi první vlaštovka v naplňování směrnice EU o tom, že od ledna roku 2017 se měsíce číslují průběžně furt pryč! Takto progresivní jsou na poště Uničov 1. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Čtvereček v datu taky není úplně běžný. A všiml jsem si toho až náhodou dnes. :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Tady jsem si dovolil švestičky ... tedy jedno okresní štempl. Akorát byla celkem blbě nabarvená poduška, ale co už. Čili, na poštách to ještě je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jsem dneska "vynašel" jedno pěkné razítko 696 51 KOSTELEC. Je to pošta Partner, ale jak se zdá, to "PARTNER" bylo z razítka vylámáno? Ve Filatelii byla podobná razítka vždy s Partnerem a tady teď nic, přitom typově to odpovídá. A Filatelie mlčí...

No a druhé, nebudu to dávat do extra příspěvku, jedna exotika, kterou dobře poznal císař Napoleon, ale tehdy měli razítka jiná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je ako nejaký príklad..Sečteno podtrženo=99. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Nevím, nějaký podivný štemple z USA. Tak pro zajímavost. Kdyby někdo třeba náhodou věděl...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dobře, uznávám, že poštovní razítko je tam jen jedno a nezajímavý, ale i tak pěkný, ne?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stani napsal
To je ako nejaký príklad..Sečteno podtrženo=99. :)
-s-
Nevim zdali to vite asi jo ....AUSSIG -Usti nad Labem ;)
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Viem.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
http://chitchatovercoffee.blogspot.com/2012/04/national-mail-centre-shah-alam.html
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mašinka nemala svoj deň...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám dotaz.Možno aj viac, ak nezaspím..(3 nočné.)
Toto je Köszeg v Maďarsku, alebo Kysak na Slovensku..? Neviem. :roll: Podľa pečiatky to asi dokážete určiť..Ja nie.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tu sú asi predplatené 4 pfennigy..., čo iné?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem čo sa stalo..
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tu neviem o čo ide.Poštová sekcia, či schránka, či čo... :P
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dotaz II:
Vidieť sa to na obálkach dá,bude to jednoducho vysvetliteľné, som si istý, ale ja som zatiaľ nezistil čo to znamená.. :'(
Viem čo je PF-pour féliciter... :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1