Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Á velké tzv. kladívkové razítko z Kroměříže... Mám dotaz na ostatní - nesetkali jste se v této době ještě na nějaké poště u nás s tímto druhem denního razítka?
Registrovaný uživatel
Jak lze poznat kladívkové razítko? Má jen větší rozměr (usuzuji z obrázků) a nebo jsou i jiné rozlišovací znaky?
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Zajímavůstka z Loun.
Razítko s rozlišovacím číslem 3 má patrně datumový mechanismus vložený vzhůru nohama.
Ani detailní prohlídka neodhalila použití dodatečné datumovky, tváří se to jako součást razítka.
Bohužel jsem druhý exemplář nenalezl, takže nemám srovnávací materiál.
Tento otisk razítka je ze 4.6.2020 17 hod.

Úspěšný start do nového týdne
přeje Miki
🖐

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Poslušně hlásím, že jsem opět zde..! 😉

Ještě jeden dotázek.
Může se jednat o vylámaná razítka?
Pakliže ano, víte někdo proč byla vylámána? (přejmenování pošty?)

1/ 696 41 Vlkoš (rozl. č. 4)
2/ 373 15 Nová Ves (1)
3/ 394 26 Lukavec (6)

K této úvaze mne vede zápis v seznamu PSČ,
kde je uvedena např. pošta Vlkoš
jako Vlkoš - Vlkoš.
U zbývajících dvou razítek je zápis ve stejné variantě.

Díky za Vaše případné odpovědi.

Miki 🖐

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
mikimar napsal
Jak lze poznat kladívkové razítko? Má jen větší rozměr (usuzuji z obrázků) a nebo jsou i jiné rozlišovací znaky?

Obecně těžko. Tohle známé z Kroměříže je ale větší a protože bylo v Kroměříži zjišťováno, kde tak velké razítko vzali, a bylo řečeno, že je kladívkové (později i s obrázkem) a že pochází z dob krátce po zavedení PSČ. Kdyby tam bylo našroubováno razítko normálního průměru, nebudeme vědět nic a nikomu to nepřijde divný. :)
Jak jsem psal, tohle razítko má průměr 31 mm (oproti běžným 24 mm), což je nepřehlédnutelné! Zvláštní na tom je, že v literatuře o takových razítkách nic není (nebo aspoň nevím kde) a o kladívkových razítkách se lze dočíst, že se používala hodně v DDR, ale obrázek jsem nikdy nikde neviděl.
Dá se předpokládat, že takových, větších, razítek stále existuje víc. Rozhodně existovalo. A proto je nutno pátrat! Třeba ho dosud používají i někde jinde. Ale je zapotřebí hledat na dokumentech, ne na běžné korespondenci, tam asi nebude, i když, pokud neměli razítko s rokem "20" …¯\_(ツ)_/¯

--------------------------------

Ty razítka s názvem pošty posunutým doleva jsou drtivou většinou pošta Partner (zde všechny tři). Někdy mohou být i vylámaná, když se zkracovalo "u XY", ale to je otázka. Některá jsou záhada. Našel jsem takové razítko Praha 41, to rozhodně partner není (jsou to Záběhlice), takže proč to mají pošoupnuté jest otázka. Některý pošty to mají pošoupnuté opravdu extrémně, jako kdyby vylámali německý název i s okresem, což je nesmysl.
Zajímavé, že ve Filatelii o tom není dosud žádná zmínka a to si vzpomínám, že při zavádění pošt partner bylo namalováno každé razítko, později aspoň typologie.
Registrovaný uživatel
Mnohokrát děkuji za vyčerpávající odpověď. 🙂
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Já naiva jsem si vždy myslel, že pošta Partner má svá "spešl" razítka, jako je třeba tohle:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Co vše projde, aneb jak lze ušetřit na poštovném, když rozdělíte jednu známku na více kousků... 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, snad bude pro Vás něco z toho zajímavé. Razítko Praha hrad jsem dosud neviděl, jedno razítko v horní a jedno v dolní části obálky také ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Katalog razítek Partnerů je zde -
https://www.kf0015.cz/?s=katalog+razítek
Moderátor
A, v tom katalogu to je někde pěkně vidět. Ale stále to je nejasné. třeba taková Veliš (507 21), razítko č. 3, vzniklo vylámáním "u Jičína", nebo už tak bylo vyrobeno? Na druhou stranu, kdo by se s tím, celkem zbytečně, dřel, že? Ale možné to je. Pošta raději dá prachy na různé zbytečné věci, než aby dodala pásku do tiskárny.
Moderátor
Jedny Strojetice poštou prošlé. Bez data.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Ty oranžové čárečky moc vidět nejsou, ale jsou tam!

Jinak teda, Strojetice jsou pošta Partner.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 22. 7. 2020, 20:49. »
Moderátor
A pár gumových razítek (další dám do Uzávěrů s celými obálkami):

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na razítka jsem našel tuto zajímavou adresu -
https://www.czech-cancellations.com/#
Registrovaný uživatel
ad Strojetice: vypadá to, že se po 170 letech pošta zase vrací ke svým prazákladům, za chvíli budou zase v kurzu němá razítka vyřezaná z korkové zátky :D
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás, přátelé.
Dnes jsem si přivezl čerstvou obálkovou hrabárnu a ejhle!
Vyskočila na mně obálka s dnes vydávanou známkamou ("B" 50/50).
Těšil jsem se na FDC, ale...
Bližším průzkumem jsem zjistil, že v Dolní Čermné (561 53) to někdo nevydržel a známku s chybotiskem 50/50 použil již v pondělí 21. září.
A aby toho nebylo málo, po chvíli jsem byl odměněn obálkou z Brněnce (569 04)
s datem 18. září.

Zkrátka, dnes byl můj šťastný den... :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Vypadá to na nová razítka -
https://www.ceskaposta.cz/-/ceska-posta-predstavila-novinku-mobilni-postu
Moderátor
Bude zajímavé, jestli se to objeví i na vnitropoštovních obálkách!
Registrovaný uživatel
Vzpomínáte si na zdejší příspěvek č. 252 od Pavla III. ---" Že by Straky používaly přes 50 let staré razítko?". Tak dnes už nepoužívají žádné .... :mrgreen: Kam ta pošta spěje ....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Že je to s kvalitou práce u těch těch, co jsou dnes nahnaní z ulice za malý plat a bez zájmu o tuto práci k poštovním přepážkám na štíru, svědčí i takto oražená zásilka .... Navíc služební! Razítko na zásilce by mělo být vždycky vizitkou pošťáka, ale začíná se dnes už zase razítkovat stejně jako za časů R-U, kdy se s tím nepárali a je problém najít zásilku s pěkným, úplným a čitelným otiskem razítka. Já, když před 30 lety začínal u pošty jako doručovatel, jsem se celý jeden den pod dohledem starého pošťáka učil - slovy klasika - "jak na ten papír to razítko prdnout..."

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Letošní Vánoční:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Gumové razítko, R-nálepka a starý apost Dvory nad Lužnicí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Sice hůř otištěné, ale razítko z Polárního kruhu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
I takovéto "poklady" se dají najít na vnitropoštovních služebních obálkách (viz jiné vlákno zde na Sběrateli.com, které založil PavelIII.)
- čtyři gumová řádková razítka malých pošt (Havlíčková borová, Libice nad Doubravou, Úboč, Vřesová) doplněná datumovkou, které nestihly nechat si opravit denní razítka pro možnost letopočtu 202...
na Depu Praha 701 razítkují netradičně modrou barvou ... místo podušky s černou olejovou barvou pro kovová denní razítka, použili klasickou podušku pro gumová razítka
- na poště v Čelákovicích problém s letopočtem vyřešili zase jinak ... vykuchali datumy, razítkují dál a doplňují to datumovkou :D
Prostě poštovní provoz v celé své nahotě ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
pátrám po přibližné dataci tohoto razítka. Tipuji to na nějaké provizorium z doby obsazení sudet, ale zase se mi nezdá, že by si náckové nechali ujít možnost ozdobit to tím svým překrásným hakenkrojcem. :D Za bližší informace moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1