Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V publikaci Sudetendeutsche Befreiungs-Stempel z roku 1939 jsem našel i tento typ razítka. Postamt Freudenthal, barva fialová.
Registrovaný uživatel
Já bych si dovolil vystavit pohlednici,kterou už jsem sice dal do jiné rubriky,ale tady jsou myslím fundovaní sběratelé a možná mně k pohledu něco řeknouZajímavé použití německé a rakouské známky a i ty Krakonošovy známky-kupony ?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stefanos532 napsal
V publikaci Sudetendeutsche Befreiungs-Stempel z roku 1939 jsem našel i tento typ razítka. Postamt Freudenthal, barva fialová.
Díky.
Registrovaný uživatel
Posta dnes dává razítko s palindromem 12.2.21 😁
Moderátor
A nebylo to už včera ;)?
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Opravdu by z toho mohl být pěkný exponátek. Navíc, Filatelie o tomto (zatím) mlčí, nikde to není evidováno atd. A nejspíš to období nebude trvat moc dlouho a další se dá očekávat zase za 10 let. Otázka je, jestli se to dá na 5 rámů, nebo jen jeden (jiná varianta není). Zase aby to nerazítkáře a vyhraněné Hradčanáře příliš nenudilo. ;)


Tak jsem Vás, Pavle, "vzal za slovo" a jakožto student U3V v Žilině, obor sběratelství - filatelie (mimochodem vřele doporučuji i zkušeným filatelistům) ​jsem si jako ročníkovou práci usmyslel vytvořit exponát za použití (mimo jiné) souboru nouzových razítek z různých pošt (vizte několik mých příspěvků v tomto vlákně).

A při této příležitosti bych Vás a MikiM rád požádal o svolení k použití citací z Vašich příspěvků v mém exponátu, včetně použití Vaší fotografie kladívkového razítka pošty Kroměříž 1.

Info pro potenciální zájemce o 3leté studium U3V Sběratelství - filatelie:
Zápis ke studiu v novém akademickém roku bude spuštěn 15.4.
Odkaz zde: http://www.ucv.uniza.sk/ucv/?ur1=5&ur2=169&ur3=0

Krásné dny přeje Miki :)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Pre informácie je asi lepší tento link:

http://www.ucv.uniza.sk/ucv/Files/Dokumenty/UTV/2021_2022/Letak_Zberatelstvo_21_22.pdf

Pre mikimar, kto si na prednáškach?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Já to nefotil. :)
Ale musím upozornit, že ta Kroměříž není nouzové, ale řádné razítko. Akorát, podle všeho, staré a nejspíš dlouho nepoužívané, protože na starších (resp. se starším datem) obálkách nebylo (zatím, jeden nikdy neví) nalezeno. Ovšem, zřejmě si jej oblíbili a razítkují s tím vesele i vlaječky.
Moderátor
smith napsal
Pre informácie je asi lepší tento link:

http://www.ucv.uniza.sk/ucv/Files/Dokumenty/UTV/2021_2022/Letak_Zberatelstvo_21_22.pdf

Pre mikimar, kto si na prednáškach?

Zolo, stačí se podívat do profilu a hned zjistíš, kdo z našich spolužáků to je ;).
Registrovaný uživatel
Mé jméno je Michal Marek.. ;)

Souhlasím, tu Kroměříž uvádím v exponátu jako řádné, i když velmi nezvyklé, razítko.
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
« Poslední úpravu provedl(a) mikimar v 12. 4. 2021, 23:04. »
Moderátor
To David: Vidíš to mi ani nenapadlo, pozrieť sa do profilu. (asi preto, lebo obvykle tam skutočné meno nikto neuvádza, medzi ostatnými ani ja nie.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Jasně, použijte vše, co bude potřeba i tu fotografii kladívkového razítka, není problém ….
Registrovaný uživatel
Děkuji za svolení.. :)

Ještě mám jeden faktický dotaz.
Setkávám se s dvojím označením zmiňovaných razítek a nejsem si jistý, které je přesnější. Já většinou používám označení "nouzová razítka", ale často se setkávám s pojmenováním "provizorní razítka".
Jaký názor na to máte vy?

Hezký den přeje Miki :)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Ono to je věcně tak, že ta gumová razítka, aspoň většina, jsou normálně na poště a používají se podle potřeby, například k označení odesílatele. Ale místo kulatých jsou použitá provizorně z nouze :) . Některá možná nechali rychle vyrobit, ale které, to se asi zjistit nepodaří. Jiná otázka je třeba to kulaté razítko Rozsochatec, to fakt netuším a Strojetice, to je úplně něco jiného.

Spíš by se dalo popsat jako nouzově používaná razítka. Provizorní byla třeba znárodněná razítka, nebo rychle vyrobená, než bude definitivní, a to většinou není tento případ.
Registrovaný uživatel
Děkuji za názor.
Tak nějak vnitřně cítím, že bych neměl mít problém se s ním ztotožnit.
Zní to velice logicky.

Ještě jednou díky.. :)
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Moderátor
Zdá se, že v Úsobrně seskládali datum z několika razítek.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na obálkách k postupnému vpisování adres si mi podařilo objevit další zajímavé (resp. odlišné od normálu) razítko. Půjde o starší typ denního razítka, které se používá dodnes. Tentokrát je většího průměru, užší mezikruží a širší můstek a je z pošty Světlá nad Sázavou. Přikládám k porovnání i otisk standardního DR.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pošty Partner mají svého provozovatele- obecní úřad nebo soukromou osobu. Povedlo se mi na obálkách pro postupné vpisování adres objevit pěknou kombinaci řádkového gumového razítka Partner Jimlín, denního razítka z této provozovny a navíc doplněné razítkem se jménem a tel. kontaktem provozovatelky pošty Partner Jimlín... pěkné a neobvyklé ne? Ještě by to tak chtělo najít na "normálním dopise"... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K mému příspěvku zde (č. 317): Nový objev rozdílného DR se nekoná :( Jde o neúplný otisk razítka orážecího stroje … foto pro srovnání... Škoda

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
MikyM napsal
K mému příspěvku zde (č. 317): Nový objev rozdílného DR se nekoná :( Jde o neúplný otisk razítka orážecího stroje … foto pro srovnání... Škoda

Ano, to jsem chtěl podotknout, leč, nebyl čas najít vlnovky.
Registrovaný uživatel
Na těch obálkách pro sbírku Pavla III. se dá objevit i takovéto trodatové razítko : "Výdejní místo" tentokrát z Litole. Málokdy se tato razítka na zásilkách vidí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pár obrázků vnitropoštovních služebních obálek se zajímavými razítky pošt Partner a jeden výrazný pěkně čitelný otisk orážecího stroje z Holýšova. Na běžných poštovních zásilkách se toto asi neuvidí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidávám tři trodatová razítka "VÝDEJNÍ MÍSTO" na běžných listovních zásilkách, která jsem objevil mezi svými úlovky z firemní korespondence.

431 32 Kalek
341 67 Nezamyslice
463 74 Bulovka

Hezký den přeje Miki ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
« Poslední úpravu provedl(a) mikimar v 5. 6. 2021, 18:40. »
Registrovaný uživatel
:D Moc pěkné, bývá to málo k vidění...
Registrovaný uživatel
Však už mají vyčleněné místo v exponátu... ;) :D
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Razítka - vzácná, zajímavá, krásná, defektní atd. (Votoček reloaded)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1