Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Razítko na celistvosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Razítko na celistvosti

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Donnovan napsal
ale chtel jsem zde vice poukazat trochu z Historie mesta a prekrasny zamek🕍


https://www.youtube.com/watch?v=nreguZQVLPY&ab_channel=SUPRAPHON
(jo, tomu nešlo odolat 😂)
Registrovaný uživatel
Zde
Registrovaný uživatel
Zde
Registrovaný uživatel
No tomu nerozumím poslalo to úplně něco jiného nás jsem chtěl 😂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To jsem blazen kde jsem tohle vyhrabal ? 😄
Moderátor
V Karviné (Fryštátu) je taky hrad!
https://cs.wikipedia.org/wiki/Fry%C5%A1t%C3%A1t_(hrad)

Aneb nevím, k čemu se poznámka o historii vztahovala. ;)
Registrovaný uživatel
Zdravím vás Pavel III no na předchozí str jsem poslal na ukázku celistvost s razítkem a pak jsem chtěl ještě poslat něco málo z Google -u ale poslalo to nějak vás příspěvek 😂 t
Registrovaný uživatel
No us mám jasno z mobilu to nejde asi kopírovat a poslat omezeno
Registrovaný uživatel
Postovni urad Popradskej zeleznicni stanice.POPRAD--FELKA P.U.s razitkem typu G.477.s datumem 1919.AUG.29.-N6 pismeno.B.je pod datumovim mustkem v dolnim mezikruzi pismena P.U. myslim ze potom 1919/20 bylo razitko znarodneno na POPRAD-VELKA.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer tak trochu to zde ozivim a posilam na ukazku dve zajimave Celistvosti s krasnou frankaturou emisi Hradcany postovne pouzite na uzemi Zakarpatske ukr.
Rad bych zde poukazal na postovni urad VELKE BEREZNE kde je videt v jakem obdoby pouzival jeste PU. Uherske razitka (24.8.20) NAGY-BEREZNA a jiz o mesic pozdejic bylo pouzivano znarodnene razitko .VELKE BEREZNE s inicalem C.S.P (25.9.20) preji hezky vecer😉

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer muzu poprosit ... dokaze nekdo rozlustit zde razitko? KU? AN..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poštovní úřad "Kukan" začal fungovat od 9. listopadu 1887, po převratu začal užívat název "Kukonín - Kukan", který byl k 15. lednu 1924 změněn na "Kokonín - Kukan". V letech 1938-1945 součástí župy Sudety.

Dnes se pošta jmenuje "468 01 Jablonec nad Nisou 8".

Původní denní razítka rakouské provenience používal poštovní úřad až do roku 1920, kdy mu byla dodána tři nová razítka s textem "KUKONÍN * KUKAN * Č.S.P." s rozlišovacím označením "a", "b", a "c". Ta byla po dodání nových (viz změna názvu) na počátku roku 1924 vrácena do tehdejší Hospodářské ústředny pošt v Praze.
Registrovaný uživatel
Zdravim Pane Neumann 👍 diky mooc 😁 Vase znalosti jsou zavidihodne ale zároveň velká motivace 😀👋
Registrovaný uživatel
Není zač, rádo se stalo...

Někdy je to spíše o tom vědět, kde hledat (ale stejně asi musí mít člověk načteno a nakoukáno).
Registrovaný uživatel
Dobry vecer rad bych zde poprosil o informace ohledne takto znehodnoceni znamek postou ?tuskou proskrtnute znamky. Us jsem to nekde par-krat videl ale musim se priznat ze popravde nevim konkretne o co jde ? Jen tipuji postovni urad nemel razitka? Ok ..a muzu tomu rozumet ze to v tomto pripade aj doslo radne postou na adresata?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Na zadnej strane nie je nič?

Mohlo sa stať aj to, že jednoducho neopečiatkovali zásielky. V tom prípade v cieľovej stanici museli nejakým spôsobom znehodnotiť známky, a to väčšinou sa udialo takouto čarbanicou.

Ale vzhľadom na excelentný stav zásielky dávam veľký otáznik, či vôbec prešla obálka poštou.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Zdravim Smith no na druhe str.nic ale adresat je Spolecnost - kreditreform tak asi nejaka bankovni spolecnost.....tak tezko rict ale mozne to je ze to asi mohlo byt postovne pouzito ,tezko rict 😀 ale diky za vysvetleni
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Dobry vecer rad bych zde poprosil o informace ohledne takto znehodnoceni znamek postou ?tuskou proskrtnute znamky. Us jsem to nekde par-krat videl ale musim se priznat ze popravde nevim konkretne o co jde ? Jen tipuji postovni urad nemel razitka? Ok ..a muzu tomu rozumet ze to v tomto pripade aj doslo radne postou na adresata?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Je to přesně tak jak říká Smith. Můžeme se s tím setkat ještě i v dnešním provozu...

- zásilku někdo předal listonošovi během pochůzky, aby ji dal na poštovním úřadě do poštovní přepravy (vlastně ji podal za odesílatele). Ten to udělal (tz. hodil to na hromadu ten den podaných zásilek, aby to "šlo do světa".Až na poštovním úřadě adresáta si všimli, že známky nejsou oraženy a inkostovou tužkou (pastelkou), dnes propiskou se přešktrnou, aby byly znehodnocené , nešlo to vygumovat, odlepit a nešly použít ke škodě pošty znovu
- zásilka byla vhozena do poštovní schránky a z ní putovala při výběru rovnou do přepravní sítě a dále - viz výše...
- zásilku úplně obyčejně zapoměli orazit na podávací poštovním úřadě při přijmu a pak buď později ještě na stejném úřadě při kontrole nebo na adresním poštovním úřadě - viz výše
- ještě dnes by měl poštovní doručovatel každou zásilku při ranním skládání zásilek na svoji doručovací pochůzku zkonrolovat a pokud jsou známky neoražené tak přeškrtnout, pokud nesprávně vyplacené, zatížit "trestným portem"... s vyznačeným písmenem "T"
- možná v ten okamžik neměli na podacím poštovní úřadě hned k dispozici denní poštovní razítko... polámalo se, bylo mimo dosah přepážky.... tak to přijímající pracovník vyřešil takto. V souladu s předpisy....
- možností je spoustra ...

Pokud by neprošla obálka poštovním provozem a nebyla vůbec odeslaná, proč by pak takto "úředně"někdo znehodnocoval poštovní známky...spíš by je odlepil, aby je mohl použít znovu. Dříve byli lidé šetřiví....
Registrovaný uživatel
Zdravím M… 😁 mockrát dík za zjasnění situace ….Ps.minulou Burzu nic jsem nic nenašel ( špatná návštěvnost ) ale dnes jedu na lepší burzu tak snad tam …. Zatím zdravím Brünn
Registrovaný uživatel
Hezky vecer zde neco zajimaveho na ukazku a zaroven otazka .? Sam si pokladam otazku proc ? Zde nebylo na PU. Znojmo pouzito prvni Ceskoslovenske prilezitostni razitko ,Sokolsky slet ve Znojme ,24.VIII.19 ...C.S.P. . Kdyz datum je shodny aj. P.urad, Znojmo.. OK nebylo pouzito nemuselo ? potom bych rad poprosil o info ohledne toho modreho raz. Slet Sokolstva Znojmo .(proviz.?)Jeste na predni str.dopisnice je datum 3.srpna.19 , je to vydani dopisnice? Cervene raz je castecne citelne take nevim? ☺ budu rad za pomoc info ,diky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sokolský slet byl naplánován na 3. srpen, ale byl odložen a uskutečnil se až 24. srpna 1919. První příležitostní razítko bylo jednodenní a bylo použito u korespondence, podané toho dne na sletišti. (Filatelie 10/1994).
Registrovaný uživatel
Díky moc Stefanos…článek jsem přečetl 👍 jen si říkám proč si ten dotyčný člověk tu krásnou dopisnici nenechal orazítkovat tím priezitostnim ráz. Na tom sletu😁 no ale asi šel už pozdě večer na postu ve Znojmě a poslal to tam do Brna na razitku je Znojmo . 2 / 24.VIII. - VI tzn 18 h večer . OK ale jeste jednou díky za info 👍
Registrovaný uživatel
Jinak ta dopisnici je v článku naprosto identická jako to moje jen Škoda toho razítka ze tam není 😁

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Velice zajimave razitko Pu.BODENSTADT.16.3.19 .. Potstat,okr.Prerov razitko typ.R,J.1. 25mm monografie raz. 16 bodu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stefanos532 napsal
Sokolský slet byl naplánován na 3. srpen, ale byl odložen a uskutečnil se až 24. srpna 1919. První příležitostní razítko bylo jednodenní a bylo použito u korespondence, podané toho dne na sletišti. (Filatelie 10/1994).

Více k tématu zde:
https://www.posthistory.cz/%C4%8Dl%C3%A1nky/prvn%C3%AD-%C4%8Deskoslovensk%C3%A9-p%C5%99%C3%ADle%C5%BEitostn%C3%A9-raz%C3%ADtko-sokolsk%C3%BD-slet-ve-znojm%C4%9B-1919

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Hradčany » Razítko na celistvosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1