Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Reprint

Vykupminci.cz
Numisargo

Reprint

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravíčko,
pochopil bych, že se vytiskly v určitém období známky. A po 5/10/20 letech se využila tisková deska a vytiskly se ty samé známky. Oficiální cestou. (píši to správně??prosím o opravu) .
Ale nerozumím, že někdo uvádí "reprint?" - pro příklad SAMOA. V katalogu jsou uvedeny pouze známky z období 1877-82. Relativně hodnotné. A následně je někdo prodává za zlomkovou cenu s pozn. "Reprint?"
Ale v katalogu nic o reprintu není.
Tzn. jedná se o fake/podvod ? Neoficiální tisk ? Nerozumím :shock: .
Děkuji za vysvětlení
Petr

P.S. a pokud jsem to popsal správně - jak poznáte rozdíl mezi prvním a druhým "reprint" tiskem ?

Za navedení do reality děkuji a klaním se :D
« Poslední úpravu provedl(a) Peťas v 27. 8. 2014, 14:10. »
Moderátor
Reprint = novotisk

Novotisk je jakýkoliv tisk provedený po oficiálním vydání známky. Může, ale nemusí být z originálních desek a od vydaných známek se odlišuje např. zoubkováním, průsvitkou, barvou či odchylkou v obrazu známky.

Co se týče Samoy, tak si tady můžeš pročíst několik desítek příspěvků jak rozlišit pravé známky, novotisky a padělky.

http://stampboards.com/viewtopic.php?f=10&t=1576&p=33335

O reprintech Samoy se určitě zmiňuje katalog SG. To co je však na trhu nejvíce nejsou ani tak novotisky jako spíše padělky.
Registrovaný uživatel
Aha. Tak jsem měl špatný zdroj informací, že oficiální novotisky Samoa nejsou.
Každopádně pro mne skvělý nový odkaz na filatelistický web.

Já děkuji a klaním se
Petr
Moderátor
Heh, mi přijde každá z těch známek, co tam mají, naprosto jiná, a vůbec se v tom nevyznám. :shock:
Registrovaný uživatel
Už jsem to sem kdysi dával, pravé vypadají takto, neb to ale nesbírám, tak mám jen tyto dvě. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Reprint

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1