Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Restaurovanie znamok

Vykupminci.cz
Numisargo

Restaurovanie znamok

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Co byste řekli na to, když se z celistvosti odlepí známky a nálepky, celé se to vyčistí a známky se zase přilepí zpět. Dělá se tohle často? Mně by to asi nevadilo, ale já celistvosti moc nesbírám. Jak by se to ale líbilo někomu, kdo sbírá tzv. poštovní historii?
Registrovaný uživatel
Mně by to vadilo hodně. :evil:
Moderátor
Podle mě pitomost. Když se zaměřím jen na praktickou stránku věci - nikdo už nikdy známky nepřilepí naprosto přesně jak přilepeny byly. A čím je vlastně bude lepit?! To by se taky mohlo z restaurování stát repasování.
Když to vezmu třeba z pohledu starožitného nábytku, tak restaurování je vysoce odborná činnost, kterou nemůže vykonávat kde kdo.
Registrovaný uživatel
Abych nebyl špatně pochopen, tak já jen tuším, že se to děje, a chtěl bych se o tom dozvědět víc, nenabízím to jako návod. Také nevím, jak by se tole dalo zjistit. Možná podle stavu lepidla na zoubcích známky? To asi těžko.
Registrovaný uživatel
To víš že se to děje, stejně jako kutilské restaurování nábytku nebo prasácké čištění mincí.
Akorát jsem doposud neslyšel že by si někdo podomácku vrtal zuby. :D ;)
Registrovaný uživatel
ale samozrejme se znamky odlepuji z celistvosti,uz jenom kvuli rozdilu barvy
papiru pod znamkou,jasne ze ne cele,nekdo je sundava kvuli mereni,lepi se zpet lepidly,ktere
nemaji belici prisady,a jsou na prirodni bazi
Registrovaný uživatel
Moc ti nerozumím. Co "jasne ze ne cele"? A proč "kvuli rozdilu barvy papiru pod znamkou"?
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
To víš že se to děje, stejně jako kutilské restaurování nábytku nebo prasácké čištění mincí.
Akorát jsem doposud neslyšel že by si někdo podomácku vrtal zuby. :D ;)


Tak pokus domácí "opravu" zubů jsem zažil :D
Při rekonstrukci domu mé babičky, když jsme na stavbě míchali beton, přišel soused, s polévkovou lžící, že mu vypadla plomba ze zubu a jestli by si mohl nabrat trochu cementu, aby si tu díru mohl spravit.
Mysleli jsme, že si z nás dělá srandu, ale on to opravdu myslel vážně a ten cement si na té lžíci opravdu odnesl (jestli se mu podařilo díru v zubu zabetonovat to nevím). :D
Později jsem se od otce dozvěděl, že to byl neskutečný lakomec, který si doslova pro pětník nechá vrtat koleno.
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Moderátor
kua dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Pokec o známkách » Restaurovanie znamok

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1