Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Rezavé skvrny

Vykupminci.cz
Numisargo

Rezavé skvrny

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Známku bych se bál máchat celé hodiny v jakémkoliv koncentrovaném alkoholu, kdoví, co to udělá s barvami. Co se týče lepu, třeba isopropylalkohol by se ho nemusel dotknout, je už dost "mastný". Ale podstatné je, že s rezavými skvrnami to asi nehne ani po usmrcení plísně, které bych řekl, že v ethanolu proběhne velmi rychle. Savo je +/- 95% voda, takže není divu, že se lep při ponoření známky rozpustí.
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 13. 2. 2015, 13:18. »
Registrovaný uživatel
Nejšetrnější zabití plísně by bylo poslat na známku 20-25 kGy radiace, ale to se praktikuje v domácnosti dost špatně :D.
Registrovaný uživatel
A co to zkusit v mikrovlnce? -)))
Registrovaný uživatel
To by bylo jako "operace se zdařila, ale pacient zemřel"
Registrovaný uživatel
Jinak rezavé skvrny se dají poměrně úspěšně chemicky odstranit z ražených známek, nebo známek bez lepu, ale nechci to moc propagovat, aby se nám zase nerozjeli "domácí kutilové" a na odrezené známky pak vesele nenatírali nový lep nebo netiskli falešná razítka...
Registrovaný uživatel
to sice částečně asi ano, ale většinou to má znatelný vliv na barvu známky a papíru...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nesmí se to barbarsky hodit do Sava z drogerie a nechat to tam půl hodiny ležet...pak je z toho sněhobílý papírek s podivně vyšisovaným tiskem
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Nejšetrnější zabití plísně by bylo poslat na známku 20-25 kGy radiace, ale to se praktikuje v domácnosti dost špatně :D.


jako zdravotníkovi mi stále vrtá v hlavě užití antimykotika:)
Registrovaný uživatel
Můžeme známky natírat amfotericinem B a čekat na výsledky ;).
Registrovaný uživatel
Raději azoly. Až si budete někdo mýt hlavu Nizoralem, vezmětě s sebou i album rezavek a zkuste je taky našampónovat!:)
Registrovaný uživatel
Tak to mám tedy smůlu že nebudou zveřejněny informace . Zrovna ze sbírek odděluji zahnědlé, s hnědými skvrnami, černými skvrnami, nebo jinak ušmoulané. Nejedná se o nijak významně hodnotné známky. Vlastně pro mě ano... :D . Takže metoda pokus-omyl a uvidíme.

P.S. Při čištění známek (ražené se zbytky papíru nebo nálepkou) se mi u některých kolonií stává, že známka ztrácí barvu. Ned. Indie; Cape of Good Hope, Hong Kong a jiné . Namáčím pouze ve vlažné vodě.
- nestálá "levná" barva u určité emise? Nebo i falzum ? (no, proč by někdo falšoval nikterak drahé známky....)
Děkuji za ochytračení
« Poslední úpravu provedl(a) Peťas v 23. 2. 2015, 23:13. »
Registrovaný uživatel
Známky jsou naopak určitě pravé - notoricky nestabilní smaragdově zelená na známkách Británie a kolonií, která při koupeli v teplé vodě buď bledne dožluta nebo domodra. Také u mnoha vydání Nizozemské Indie např. katalog Michel upozorňuje na nestálost barev ve vodě ("wasserempfindlich")
Registrovaný uživatel
U těch holandskoindických se barva odlupuje v celých kouscích a známka je po koupeli nenávratně poškozená...
Moderátor
Peťas Masařů napsal
(no, proč by někdo falšoval nikterak drahé známky....)
Děkuji za ochytračení

Naprosto běžná věc a praxe. Ale samozřejmě jak u čeho. Důsledkem pak nejspíš je, že jsou ty známky levné a teprve poslední dobou se to začíná řešit.
Registrovaný uživatel
No, je vidno že víte.... :D Holt si tím musím projít.....Zrovna sedím na pívu a třídím opět "bezvýznamné" známky.
Jen mě mrzí. že když mi taťulda rozhrnul sbírky a vyprávěl o kdesčems o filatelii, tak mi civět do stropu připadalo napínavější.
Chybyčka se vloudila :o)
Díky za odpovědi
Registrovaný uživatel
Ale aspoň máš snahu to napravit:) ty si nosíš známk do knajpy?? no vlastně my s rajem taky, co?;)
Registrovaný uživatel
se mi ztratila odpověď..
Tak znovu:
- mám tu klid od mnoha skřítků (snad vlastních) a manželek; a pojí mě tu
- asi před 10 min. mě oslovila (zabořen v hromadě známek) přenádherná, zda bych ji neohodnotil; tedy jeji sbírku po dědovi. Obdržel jsem vizitku; k velké nelibosti 2m opičáka
- filatelie spojuje; a ne že ne ! (Bosák)
Omluva; patří to do tlachárny :twisted:
Registrovaný uživatel
info: Nasel jsem moznost jak zahubit plisne, ale je to vyhaneni certa dablem...znici se znamky...
Hubení plísní a hub defungizační dávka D= 18 kGy
Upozornění: podobná dávka nenávratně narušuje strukturu papíru, textilu a usní.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Rezavé skvrny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1